Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

A dobrze by było aby priorytetem była pogodowka gdzie robimy wtedy widełki temp w pomieszczeniu a w sytuacji gdzie mamy wietrzne dni i temp nam w pomieszczeniu spadnie od tej założonej pogodowo , to wtedy aktywuje się samoczynnie regulator pokojowy i podciąga nam temperaturę do tej z pogodowki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam a najlepsze jest to ze inni moi znajomi robia aktualizacje tym samym kablem bo mamy jeden na 3 i im idzie a mi nie hehe

Bo pewnie robią na innym komputerze, a może wkładasz wtyczkę lewa ręka a trzeba prawa

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście bardzo brakuje w tym sterowniku zwykłej opcji PAUZA działającej tylko na dmuchawę i podajnik zatrzymującej ich pracę na kilka minut.

Bardzo byłoby to przydatne, gdy chce się dosypać paliwa do zbiornika, wyjąć popiół, czy wyczyścić kocioł.

Uniknęłoby się niepotrzebnego kurzu czy dymu.

Teraz robię to w ten sposób, że daję na STOP w Wygaszaniu, a po czynnościach serwisowych na ROZPALONY w Rozpalaniu.

 

Gdy mnie nie ma w domu, to małżonka wyłącza sterownik, gdy trzeba wyrzucić popiół lub dosypać węgla, bo nie chce wchodzić w te opcje sterownika.

A wtedy wyłączają się pompy, zupełnie niepotrzebnie.

Przycisk PAUZA w menu Rozpal/Wygaś bardzo uprościłby sprawę  i obsługa serwisowa stałaby się bardzo czytelna.

Po kliknięciu na PAUZA, co skutkowałoby zatrzymaniem podajnika i dmuchawy, przycisk zmieniłby się na WZNÓW PRACĘ.

Jasno i czytelnie.

post-70418-0-96755500-1510316827_thumb.jpg

 

Nawet jest jedno wolne miejsce na dodanie takiej opcji B)

Proszę, podzielcie się swoimi uwagami na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w najnowszym sofcie zostal poprawiony licznik spalania? U mnie rozbieżność sięga juz kilka kilo w 1h!

Przesyp przeliczony przezemnie i dokladnie zwazony to 17.1 po kilku dniach mijal sie z prawda o kilka kg. Nastepnie przeliczylem przesyp wg. wzoru wojszyma wyszlo 18.5 kolejny dzien juz po przeliczeniu jeszcze lepiej, czyli 22.4!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno poprawiony jest ten błąd. Pamiętaj żeby po aktualizacji przywrócić ustawienia fabryczne. Ja kiedyś tego nie zrobiłem i licznik pokazywał bzdury. Wystarczyło przywrócić ustawienia fabryczne i spalanie już było wyliczane dość prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,wystarczy że wyłączą prąd kilka razy w tygodniu/miesiącu,u mnie w tym tygodniu już 6 razy i znika końcówka licznika,

w moim przypadku zniknęło już 5 kg./tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. W przypadku zaniku prądu giną w niewyjaśnionych okolicznościach ostatnie 3 godziny pracy podajnika.

Niemniej jednak, pomimo przywracania ustawień fabrycznych i stosowania zasilania awaryjnego, przekłamania w pracy podajnika były.

Od dziś testuję licznik na nowym poprawionym sofcie. Póki co, wygląda obiecująco. Zobaczymy jak wyjdzie, po 2 sprawdzeniach. Powinno być już jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście bardzo brakuje w tym sterowniku zwykłej opcji PAUZA działającej tylko na dmuchawę i podajnik zatrzymującej ich pracę na kilka minut.

Zamontuj sobie czujnik otwarcia zasobnika i aktywuj w opcjach palnika. Wtedy, jak otworzysz pokrywę zasobnika to dmuchawa i podajnik się zatrzyma. Albo podłącz sobie przewodem jakiś wyłącznik do złącza AB. :)

PS

Pod warunkiem,że masz taką opcję bo niby mamy wszyscy sterownik SKZP ale mamy różne opcje. :wacko:

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam takiej opcji, bo nie mam złącza panelu pokojowego na RJ11, choć sterownik kupowałem w kwietniu tego roku, więc niby powinien być nowszy...

Dlatego opcja PAUZA byłaby bardzo przydatna, szczególnie dla tych, którzy nie mają możliwości podłączenia czujnika pokrywy.


 

Wersja 2.00 obsługuje czujnik otwarcia pokrywy zasobnika.(wymóg normy dla nowych kotłów w piątce)

Jeśli po zaktualizowaniu sterownika w polu status jest informacja "POKRYWA OTWARTA", to należy założyć zworkę na zielone złącze z tyłu sterownika po między styki A i B.

Info jest w uaktualnionej instrukcji str 8.

Dotyczy tylko nowszych sterowników, posiadających złącze panelu pokojowego na RJ11.

Jeśli po aktualizacji status nie zgłasza tego komunikatu - znaczy to, że sterownik nie obsługuje czujnika pokrywy.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj sobie czujnik otwarcia zasobnika i aktywuj w opcjach palnika. Wtedy, jak otworzysz pokrywę zasobnika to dmuchawa i podajnik się zatrzyma. Albo podłącz sobie przewodem jakiś wyłącznik do złącza AB. :)

PS

Pod warunkiem,że masz taką opcję bo niby mamy wszyscy sterownik SKZP ale mamy różne opcje. :wacko:

 

 No ja mam taką opcję, lecz u mnie nie działa to jak należy.

U mnie są podwójne wejścia:  B_A_B_A_CO1_CO2 , ale żaden nie reaguje na wyłącznik mimo ustawienia na "1" czujnika pokrywy.

W starej instrukcji pisze że wejścia A_B służą do obsługi  dodatkowych urządzeń za pomocą interfejsu RS485

 

no właśnie... nie mam RJ11... pewnie modułu  internetowego też nie obsłuży..

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim jestem posiadaczem sterownika skzp 02.

Mam nadzieje, że z waszą pomocą uda mi się zapanować nad piecem. Ster i piec posiadam od września i kompletnie się na tym nie znam.

Powierzchnia grzania około 90 m2. 7 grzejników z termostatami. Termp. utrzymuje w granicach 21,5 - 22. Budynek piętrowy ocieplony styropianem 10, okna plastikowe, poddasze użytkowe wyłożone wełną, piwnica to kolejne 30 m2 w której jest wydzielona kotłownia.

Zrobiłem szybki schemat instalacji i parę fotek z ustawieniami.

Piec EcoTerm 12kW z podajnikiem ślimakowym żeliwnym ZS-1,dmuchawa RMS - 120 AL z przysłoną  moc 80 W.

obecnie przysłona ustawiona ze szczeliną około 1,5 - 2 cm

 

Ustawiania  SKZP - 02 wersja 1.86

 

Paliwo 24,1 korekta 0

Powietrze min 3 max 25 %

Potencja podajnika 14 kg/h  czas 3 s

Czuwanie  20 min, nadmuch 20 s, powietrze 20 %, czas podawania 2 s

Modulacja min 5 % max 50 % czas przekroczenia 60 min.

Moc kotła ustawiona na 8 kw 

 

temp. ślimaka skacze miedzy 38 °C,a 44 °C 

czujnik umieszczony koło 18 cm od pieca

 

Załączam miniatury, z góry dziękuje za pomoc.

post-75682-0-06355800-1510343198_thumb.jpgpost-75682-0-17220900-1510343158_thumb.jpgpost-75682-0-90683900-1510342935_thumb.jpgpost-75682-0-49883900-1510342820_thumb.jpgpost-75682-0-73736500-1510342689_thumb.jpgpost-75682-0-88947200-1510342508_thumb.jpgpost-75682-0-56657100-1510342239_thumb.jpg

 

edit

 

Zapomniałem napisać, temp. faluje średnio 53-55 ale potrafi i do 51 spaść

Paliwo wydaje mi się, że to spieki ale większość mogę rozbić na pył pogrzebaczem.

Cały układ napędza pompa na 1 biegu  non stop włączona.

Edytowane przez Grenadieros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona powrotu,jest ? jeśli tak to jak wykonane. Przydałby się czujnik do powrotu. Po za tym czego oczekujesz bo wygląda na w miarę w porządku, może trochę za nisko kopiec trzymasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chciałem się dowiedzieć czy to "dobrze" funkcjonuje bo się na tym nie znam. Chciałbym obniżyć temp. podajnika. Jak podnieść kopiec ? próbowałem dać korektę to wysypywał niedopalony ekogroszek. W przyszłym tygodniu mam zamiar zamówić czujnik. Mam cały czas obieg z bojlera i woda z grzejników się miesza dając koło 4-5 stopni mniej niż na bojlerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z piecem, a mianowicie nie dopala mi sie eko groszek i robią mi sie takie skorupy twarde które sie nie wypalaja. A na dodatek strasznie dużo pyłu mi sie zbiera w piecu. załączam kilka fotek. Powierzchnia do ogrzania 300 metrów( 3 piętrra), poddasze ocieplone styropianem 5 bo dom stary, okna nowe, podłogówka na samym dole i na 3 piętrze w łazience. Oto moje ustwienia pieca:

Temperatura kotła - 52

Czas przedmuchu - 20 sekund

Przerwa przedmuchu - 5 minut

Histereza - 1

Temperatura wygaszania - 30 stopni

Czas rozpalania - 1,30

Termostat pokojowy - ON

Temperatura alarmu - 85

Temperatura załączenia pompy C.O - 35 stopni

Temperatura zasobnika CWU - 70 stopni

Temperatura wyłączenia pomp POP - 36 stopni

Priorytet CWU - OFF

Typ sterowania dmuchawy - CS

Moc przedmuchu - 40 %

Typ dmuchawy - WPA 120

Moc minimalna - 40 %

Moc maksymalna - 60%

Rozpalanie czasu podawania - 5 sekund

Rozpalanie czas przerwy - 30 sekund

Podtrzymanie czasu podawania - 10 sekund

Podtrzymanie czasu przerwy - 14 minut

Czas opóznienia podawania - 48 sekund

Czas wyprzedzenia dmuchawy - 11 sekund

Nie mam zaworu 3D ani 4D

Bardzo proszę o pomoc. Jak by ktoś mógł napisać czy dobre mam ustaweina czy cos zmienic. Węgiel 26 tys kaloryczność. Słabo mi też nabija temperatuyre wody do boilera, na piecu jest np. 42 a na wode 30 albo 32

Mam termostat pokojwy firmy salus gdzie mogę mu ustawić temperature. W ustawionym komforcie mam 26 stopni w ekonoicznym mam 25,2 stopnia.

Do podajnika wsypuję 10 wiaderek takich jak na zdięciu i wystarcza mi to na 4 dni

Załączone miniatury

  • post-75672-0-27317900-1510336997_thumb.j
  • post-75672-0-29511300-1510337008_thumb.j
  • post-75672-0-20549300-1510337117_thumb.j
  • post-75672-0-91842600-1510337125_thumb.j
  • post-75672-0-57560300-1510337140_thumb.j
  • post-75672-0-77578100-1510337152_thumb.j
  • post-75672-0-12940500-1510337174_thumb.j
  • post-75672-0-11467100-1510337187_thumb.j
  • post-75672-0-45604400-1510337197_thumb.j
  • post-75672-0-36749400-1510337243_thumb.j
Chyba pomyliłeś forum, tu jest SKZP-02 a Ty masz coś innego, inny sterownik, poszukaj forum o swoim sterze. Tak dla informacji masz coś nie tak z powietrzem wygląda na za duży bo są spieki, ale to do analizy przez ludzi co mają taki ster jak Twój.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chciałem się dowiedzieć czy to "dobrze" funkcjonuje bo się na tym nie znam. Chciałbym obniżyć temp. podajnika. Jak podnieść kopiec ? próbowałem dać korektę to wysypywał niedopalony ekogroszek. W przyszłym tygodniu mam zamiar zamówić czujnik. Mam cały czas obieg z bojlera i woda z grzejników się miesza dając koło 4-5 stopni mniej niż na bojlerze.

Jak w domu ciepło, to ok.Chciałbym mieć takie zużycie opału jak Twoje, ja mam powyżej 10 kg momentami 13. Temp.podajnika może trochę za duża ale nie ma bólu.przy żeliwnym to podobno norma, u mnie nie przekracza 30 st.ale ja mam stalowy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliłeś forum, tu jest SKZP-02 a Ty masz coś innego, inny sterownik, poszukaj forum o swoim sterze. Tak dla informacji masz coś nie tak z powietrzem wygląda na za duży bo są spieki, ale to do analizy przez ludzi co mają taki ster jak Twój.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Co proponujesz?? Zmniejszyć moc minimalną i maksymalną dmuchawy?? czy zatkać bardziej wętylator?? dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zbyszko125

trochę kultury przy cytowaniu postów :blink:

Sorki jeśli kogoś obraziłem,ale co takiego zrobiłem?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.