Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli przeprowadziłeś badanie rynku polskiego i taki masz wynik badania to ok :)

 

 

ale naucz się też czytać ze zrozumieniem...

 

 

 

 

A Ty byś chciał sprzedawać po cenie niższej niż jednostkowy koszt wytworzenia produktu i koszt sprzedaży?

 

 

margaryna też :)

 

PS

Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić.

Cześć carlo.

 

Tak ad hock naszej dyskusji ostatniej.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/25020-hałasująca-pompa-co-ibo/?p=329642

 

Mysle ze badania naprawde nie sa tak bardzo potrzebne

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

attachicon.gif20171114_2317071.jpg

 

Witam to i ja pokaże moją kotłownie nie wiem skąd macie takie problemy z mieszaczem u mnie linia prościutka a ten skok z lewej to zaraz po czyszczeniu kotła którego musiałem na chwilę zatrzymać.

Wydaje mi się że czujnik musi być trochę odsunięty od mieszacza lecz ważniejsza sprawa niż samo odsunięcie to gniazdo czujnika ja mam podobne gniazda do tych stosowanych w termometrach tarczowych. Z tą różnicą że są dłuższe i dopasowane do średnicy czujnika otwór fi 6 + pasta termoprzewodząca. Gniazda sam robiłem bo nie mogłem nigdzie takich dostać

 

attachicon.gif20171114_231629.jpg

 

A wykres u mnie tak wygląda. Palnik ardeo iron-r 15Kw piec własnej konstukcji. 

  1. Temperatura wody na kotle 45 stopni.
  2. Temperatura na grzejnik 36 stopni bazowa + pogodówka co przy tych temperaturach na dworze podnosi do 40 stopni (temperatura w domu 22-23 stopnie)
  3. Boiler cwu odłączony ponieważ stwierdziłem że grzanie przez centralne mi się nie opłaca i grzeje cwu piecykiem gazowym jednofunkcyjnym (junkers)
  4. O ochronę powrotu się w ogóle nie martwię bo jak mi piec zgnije to se zrobię drugi    :P

 

Kto tak założył filtr przed pompą,odwrotnie jest założony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu przedmuchu palnika wróciło w miarę wszystko do normy . Już mi nie wychodzą jezory popiołu z palnika . Ale zauważyłem dziwna rzecz . Od godziny 8.00 przez jakieś 5 godzin dziwnie mi skacze modulacje pieca , jakby było jakieś większe zapotrzebowanie a nie ma nikogo w domu o tej godzinie , brak jakiekolwiek zużycia wody . O co tu chodzi . 8db1b6e7ae472b42af314a75b9e26213.jpgfb9fb170ba87e9a033fc213b17474ab0.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kol. dudziak4 piszesz że masz zawór 4D a jak wygląda u Ciebie praca na grawitacji , czy chodzi czy tylko pompa

 

Prawdopodobnie zwór 4d na grawitacji działał nie będzie tego nie wiem. U mnie chodzi pompka na 1 biegu.

 

 

Kto tak założył filtr przed pompą,odwrotnie jest założony

 

Nie wiem co masz na myśli że jest odwrotnie założony jest założony zgodnie z przepływem, powiększ sobie zdjęcie to zauważysz strzałkę (pozycja montażu nie ma tu znaczenia czy jest do góry nogami czy nie). A jeśli ci chodzi że jest założony przed pompą a nie za i ty u siebie masz założony zawór z sitkiem za pompą to ci serdecznie gratuluję tobie albo twojemu hydraulikowi. Sitko w tym zaworze ma przede wszystkim chronić pompę przed większymi frakcjami (chociażby przed nalotem hutniczym tzw. zendrą) założenie go za pompą nie ma najmniejszego sensu między innymi dlatego że jak założył byś go za pompą zgodnie z przepływem to nie mógł byś nawet wyczyścić sitka bez spuszczenia wody z instalacji bo sitko w tym wypadku było by za zaworem i woda by z pionu uciekała.

A tak przy okazji twórcą tej instalacji jestem ja.

 

post-73493-0-58802800-1510785976_thumb.jpg

 

Tutaj moje ustawienia zaworu 4d w sterowniku

Edytowane przez dudziak4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledze chodziło o to, że przy odkręcaniu filtra cały brud spadnie z powrotem do rury. Musisz obrócić filtrem na dół i wtedy będzie ok.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem co masz na myśli że jest odwrotnie założony jest założony zgodnie z przepływem, powiększ sobie zdjęcie to zauważysz strzałkę (pozycja montażu nie ma tu znaczenia czy jest do góry nogami czy nie). A jeśli ci chodzi że jest założony przed pompą a nie za i ty u siebie masz założony zawór z sitkiem za pompą to ci serdecznie gratuluję tobie albo twojemu hydraulikowi. Sitko w tym zaworze ma przede wszystkim chronić pompę przed większymi frakcjam

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zawór z sitkiem jest do góry" nogami" spróbuj je wyczyścić zakreć zawory,odkręć nakrętkę i wyjm sitko zobaczysz co się stanie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to miałem na myśli,o czym piszą koledzy reded oraz Zbyszko125,czyli do góry

nogami,dlatego pisałem,kto tak montuje filtr,Gratulacje.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrozumiałem swój błąd jak znajdę chwilę to go naprawię. Przepraszam nie potrzebnie się uniosłem ale jakoś tak mnie to z równowagi wyprowadziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, bo nie masz czym. Koledzy chcą Ci pomóc i tak to trzeba traktować.

Głowa do góry, popraw zawór i będzie gitara ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jockey pytanie do ciebie bo już jakiś czas testujesz nowy soft jak z tym spalaniem węgla, dobrze liczy czy za każdym razem i tak są duże odchyłki.

Pytam bo nie wiem czy aktualizować czy nie na sofcie 2.04 dobrze mi pali więc jedynie do czego miałbym się przyczepić to do zliczania ilości spalonego węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrozumiałem swój błąd jak znajdę chwilę to go naprawię. Przepraszam nie potrzebnie się uniosłem ale jakoś tak mnie to z równowagi wyprowadziło.

Nikt nie ma pretensji, jak post wyżej,jest ok,

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudziak4, widać poprawę w naliczaniu, ale będę mógł coś więcej powiedzieć, za kilka dni, bo teraz trwa test na zasypie 100kg.

Zdam relację i podzielę się spostrzeżeniami ;)

Na tę chwilę widać, że naliczanie pracy podajnika w czuwaniu odpowiada dokładnie ustawieniom parametrów czuwania, więc w tym aspekcie jest tak, jak być powinno.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrozumiałem swój błąd jak znajdę chwilę to go naprawię. Przepraszam nie potrzebnie się uniosłem ale jakoś tak mnie to z równowagi wyprowadziło. 

Niestety ale trzeba panować nad swoimi emocjami,nie najeżdzać na kogoś,kto chce ci pomóc i ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wzmocnienie 2 a czas stabilizacji 26. inne ustawienia powodowaly falowanie. sprobuj moze pomoze.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Próbuj ale ciężko ustawić cza się przysnąć za dokładne mierzenie , czyli reakcja wody na czujnik .U mnie stosowałem inne ster. Zaw. 3 d i działały poprawnie .Wszystkie one miały wyjścia przekaźnikowe .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie czy jest mozliwe miec wykres temp.powrotu,mieszacza,pieca i spalin, czy tylko trzy z posrod 4 wymienionych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.