Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Geny1984 napisał:

Hit!!!. Na stronie marketów majster ekogroszek niedźwiedź 1800 zł tona . To już jest chore . 

 

@PioBin

Jutro tam zadzwonię. Dzięki za namiar

Edytowane przez daromega
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był 2 minuty. Co było już w koszyku przygarnąłem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w piwnicy niecałe 1,5 tony ekogroszku i postanowiłem że jak będzie się kończył a ceny dalej takie będą to bez jąknięcia kupię pompę ciepła i zmienię nawet w minus 20 stopni nie bedę czekał do wiosny bo bogacenie cwaniaków jakoś mi nie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak popiół z tego węgla czy ma jakieś dodatki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych to już całkiem waliło 3019d7c933160180e4cf8d1df7e75b59.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrzut z ekranu telefonu,na ich stronę wszedłem przez przeglądarkę.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Polecany i odradzany ekogroszek - aktualne dane
  • marcin przypiął/eła ten temat

Proszę bez jałowej dyskusji o polityce bo będę wycinał. Jeżeli ma być komentarz związany z polityką ma dotyczyć węgla oraz zawierać argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek zamawiałem tonę Karlika z PGG. Dzisiaj o 12 był u mnie na miejscu. Paleta bardzo dobrze zapakowana, na palecie i workach od góry nałożony kaptur jednoczęściowy z grubej folii,vwiec nie ma możliwości zamoczenia zamówienia jeśli nie ma dziur. Worki dobrze zgrzane i mocne. Później otworzę kilka worków i zobaczę co tam siedzi w środku tj. frakcja oraz wilgotność. Ogólnie na razie jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A stare ludziska mówili.... opał na zimę kupuje się kiedy jest tani (kwiecień -sierpień) bo i grosza jest więcej a i spokój duszy bezcenny przed następną zimą...

A że "stare ludzie i głupie" ... to młodzi to olewają ...czego efektem jest m.in. obecna panika i biadolenie... o czym można poczytać i posłuchać

Spokoju duszy życzy YARO. :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowe podejście. Ale jak to zawsze bywa, że mądry Polak po szkodzie. Ja spotkałem się z teoriami, że po co 15 cm styropianu na ścianę. 5 wystarczy, bo grubiej i tak nic nie da i szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dyskusję na temat "Polecany i odradzany ekogroszek - aktualne dane". Wszystko inne wyrzuciłem tutaj:

Jako, że w miarę kulturalnie nie do kosza. Natomiast proszę o nie dyskutowanie o polityce w wątkach o opale (zarówno tutaj jak i w tym o węglu grubym czy pelecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku po raz pierwszy kupiłem Ecogroszek Pieklorz z PGG, do tej pory przez 4 lata Bartex GOLD, wcześniej Pieklorz z Bobrek. Moje subiektywne odczucia w kwestii tego groszka:

na +

- dobra kaloryczność spalam go podobnie lub mniej niż GOLDA z tym że Pieklorz z PGG lubi poleżeć wiec podawanie dużo mniejsze niż GOLDA wiec dochodzenie do temperatury zadanej wolniejsze a co za tym idzie mniejsze spalanie

- brak spieków możemy dmuchać na max i zero spieków

- popiół jak z papierosa pod warunkiem że damy mu poleżeć inaczej dużo niedopalonego groszku, musiałem zmniejszyć podawanie o 40% w stosunku do GOLDA z Bartexu ( nie chcę zwierzać nadmuchu powyżej 55% by nie ogrzewać komina zamiast mieszkania) 

- bardzo duża frakcja, w mojej dostawie praktycznie zero miału za to zdarzają się bryłki o średnicy 30-50mm dla mojego podajnika żaden problem 

- suchy lub bardzo suchy ( do tego stopnia ze po otwarciu worka kurzy się ) 

- cena 825 zł za 1T plus 130 zł dostawa to taniej niż Bartex rok temu

na -

-dużo popiołu - w Bartexie co najmniej o połowę mniej za to w Bartex zdarzały się spieki 

- dostawa Poczta Polska - tragedia, nowy samochód a kierowca nie umiał dobrze obsłużyć windy, nie chciał wjechać na podwórko gdzie mam ułożoną ażurową płytę betonową pod nią prawie metr podbudowy z gruzu (  w czasie budowy gruszka o wadze 40t spokojnie wjeżdżała po samym gruzie )  przy wyjeździe prawie skosił mi bramę 

 

Edytowane przez Rumax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rumax udało Ci się szarpnąć Pieklorza rano na stronie PGG? Myślałem, że dają obecnie tylko Karlika, bo żaden inny nie był dostępny z rana choćby przez chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rumax napisał:

- dostawa Poczta Polska - tragedia, nowy samochód a kierowca nie umiał dobrze obsłużyć windy, nie chciał wjechać na podwórko gdzie mam ułożoną ażurową płytę betonową pod nią prawie metr podbudowy z gruzu (  w czasie budowy gruszka o wadze 40t spokojnie wjeżdżała po samym gruzie )  przy wyjeździe prawie skosił mi bramę 

 

To akurat nie jest cecha węgla, tylko indywidualna kierowcy. Przyjedzie inny i ci nawet prawie do kotłowni wjedzie.

U mnie staje albo na podjeździe jak nie ogarnia manewrowania, albo wjeżdża normalnie na kostkę przed dom. Tylko że wcześniej się pyta czy kostka wytrzyma. Robią to bardzo niechętnie, bo pewnie w kilku przypadkach wcisnęli kostkę. Dziwne, ze nikt się nie pyta czy można stanąć na podjeździe, a przecież też u mnie  kostka jest.

Co do opisu węgla to się zgadza. Bardzo fajnie się nim pali. No i nie zaznaczyłeś jednego wielkiego +. Mianowicie jego ceny. To w tej chwili przyćmiewa wszystko inne.

Ostatnio sprawdzałem ceny groszków w marketach. Patrzę, jest Sobianek Lew w Bricomanie za 1380 (+50 transport). Wchodzę na stronę "producenta" - 1549. Chyba mają jeszcze zapasy ze starej dostawy, co nie znaczy że tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rumax napisał:

nowy samochód a kierowca nie umiał dobrze obsłużyć windy

bo to był świeży kierowca na solówce, na kurierce się zaczyna karierę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko trwało 3 dni od zamówienia do dostawy. Węgiel lekko wilgotny, ale naprawdę bez dramatu. Frakcja z nieco tej drobniejszej. Troszkę miału na bryłkach jest. Jeszcze nie paliłem nim u brata, bo w zasobniku siedzi nadal ostatni zasyp Carbona Premium z Casto, który był niedawno w znośnej cenie. Podzielę się opinią z palenia na SV200 z podstawowym Argosem PID.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dojechał w poniedziałek. Podobnie wszystko jak wyżej napisaliście. Palił nim nie będę na razie bo bliżej kotła sporo Pieklorza mam. Najprędzej może w styczniu do niego zajzę. Dzisiaj dla sportu 7.02 wszedłem na PGG ale tylko wiatr tam hulał o tej godzinie.

Edytowane przez daromega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.