Skocz do zawartości

Deafnezz
Wiadomość dodana przez marcin,

W temacie dyskutujemy wyłącznie o polecanych aktualnie ekogroszkach (zalety, wady, jakość, cena). Wszelkie ogólne dyskusje proszę prowadzić np: Ogólnie o cenach opału itp... i podobne tematy

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem Palacze, generalnie na sezon zimowy zakupiłem 2tony ekogroszku Jowisz firmy atex, prezentuje się całkiem dobrze i przyszedł suchy aczkolwiek skusiłem się na wypróbowanie sztygar ultra bo podobno nowa partia jest lepsza. Zasypalem 100 kg póki co i przez pierwsze 3 doby super sprawa kocioł czysty zero osadu, popiół sypki, nic nie spieka i kamieni narazie te nie widzę. Ktos też próbował Sztygara ostatnio IMG_20210913_070602.thumb.jpg.01a5ac1975a36df3558eaf81335d38cb.jpg

Edytowane przez endeksi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jakaś reklama sztygara? Jak na sypki popiół to trochę za dużo na palniku takich grud. Może się to rozpada, ale trzeba by do tacy zajrzeć. Podziarno do 10%, wilgotność do 15%. Ja wiem, że te parametry to taka dekoracja, ale wartości trochę duże są. Czy z węgla 31.2 da się wycisnąć 28MJ/kg? Bo dla mnie ta wartość opałowa bardziej pasuje do 32.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ceny groszków poszybowały w górę. Kto się jeszcze nie zaopatrzył na zimę to może narzekać. Według mnie ciekawa opcją jest ekogroszek Niedźwiedź z Castoramy. Cena za worek 20 kilo prawie 16zl. Tona to 790 tylko odbiór osobisty. Ostatnio tam jeździłem to przy okazji wrzucałem po kilka worków do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna reklama sztygara, kupiony z ciekawości czy będą kamienie dalej, i podobno strasznie zuzlowal, chcę zapytać czy ktoś ostatnio też palił sztygarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałeś opał ? U mnie narazie jest całkiem ok, chociaż jeszcze ustawiam bo delikatnie za dużo mi podaje.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przywieźli mi groszek Sobianek Pantera kupiony jeszcze po 1059 za tonę. 

Palety dobrze oklejone, także z góry, ale nie wiem, czy nie były układane w deszczu, bo w kilku miejscach pod folią wyczułem trochę wilgoci. 

Póki co otworzyłem kontrolnie tylko dwa worki z różnych palet i zauważyłem lekką różnicę. W jednym groszek sprawia wrażenie bardziej wilgotnego i jakby miał więcej pyłu. (na zdjęciu widać ten mniej zapylony.od drugiego cała dłoń była czarna). 

Na razie palety stoją pod wiatą, jak będę znosił do kotłowni, to otworzę jeszcze kilka worków, żeby sprawdzić co tam się kryje. 

20210915_160007.jpg

20210915_160234.jpg

20210915_160528.jpg

Edytowane przez Ant3K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panterą palę już drugi sezon.Tam się kryje prawdziwy kot.Dla mnie bardzo dobry węgiel.Zresztą pisałem już  w postach wcześniej Ant3K - będziesz zadowolony i z popiołu i z palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na węglu są widełki 2MJ. Tak sprzedają na kopalniach. Niektórzy sprzedawcy podają tylko tą wyższą wartość. Nikt nie bada kaloryczności każdej dostawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem lwa dwa lata temu to dostałem dwa certyfikaty. Jeden taki standardowy, że jest to ekogroszek, czyli że wartość opałowa powyżej 24MJ itd, oraz drugi bardziej pasujący do tego co na worku napisali ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panterę mam ustawioną w sterowniku 26.1 Mj.Tyle ma bo pali sie prawidłowo łącznie z wysokością kopczyka.Na YT można też sprawdzić koledzy np Jockey czy Kamil M czy też Ekspert ekogroszek testowali o różnych porach zakupu i im sie sprawdzała ta wartość w sterowniku.Ceny już z kosmosu to prawda.Ok.Takie czasy.Ja kupiłem po 1030 zł na cały sezon jakiś czas temu.Na wiosnę się okaże co dalej z cenami na zakup na nowy sezon.W kotle nie mam żadnej sadzy a ścianki kotła mam dopalone bardziej jak tylko podniosłem temperaturę kotła na 65* z 60*.Spalanie na tym groszku to 3.7 kg na dobę w domu 23.5* - na razie kocioł przebywa w większości w czuwaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazbierało mi się już trochę popiołu, bo ktoś tutaj chciał zobaczyć jak wygląda popiół po sztygar ultra, Na początku jak ktoś wspomniał jest parę grudek owszem było ale spowodowane tym że zasypalem a ustawienia zostały po Atex Jowisz, a sztygar potrzebuje całkiem innych. Póki co naprawdę długo się spala jedno podanie mam wrażenie leży i leży pomiędzy praca musiałem wydłużyc podawanie w czuwaniu bo przesypywalo mi opal i niedopałków mam parę. Innym atutem jest czystość w kotle, totalnie nic się nie osadza. Jak wypale te 100 KG to jeszcze dokupie następne w Leroy żeby sprawdzić czy jest powtarzalny towar, jeśli tak to będzie moim faworytem na następny sezon, a jak trafię na gówno to będę jakoś to męczył hehe. IMG_20210917_135758.thumb.jpg.a8bd3783c17fa9568768af822b95b621.jpgJak by ktoś myślał że reklama to mogę wstawić paragon ze sklepu 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś ostatnio udało się kupić Pieklorza z PGG? Poluję na ten węgiel i jest cały czas brak towaru w ich sklepie. Dostępny jest tylko Karlik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie są głupi. Jak mają płacić 1000-1200 zł za słabego ruska, wolą zapłacić niecałego tysiaczka z dostawą za mocniejszy, polski. Sam bym zamówił coś z PGG gdyby nie fakt, że wyrwałem jeszcze ruska za 800 zł/t (jeszcze na dziada czekam, już jakieś 3 tygodnie. Nie mam pośpiechu, więc luz. Za tę cenę wybaczam). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawił się koło 9, ale nie zdążyłem wpisać danych i zniknął. Rano nie było nic.

3 godziny temu, MrWolf napisał:

Ludzie nie są głupi. Jak mają płacić 1000-1200 zł za słabego ruska, wolą zapłacić niecałego tysiaczka z dostawą za mocniejszy, polski. Sam bym zamówił coś z PGG gdyby nie fakt, że wyrwałem jeszcze ruska za 800 zł/t (jeszcze na dziada czekam, już jakieś 3 tygodnie. Nie mam pośpiechu, więc luz. Za tę cenę wybaczam). 

Ludzie na karty graficzne czekali prawie rok i się nie doczekali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe i po co wprowadzać zamęt, nie będziemy palić ekogroszkiem tylko groszkiem III, a też zamiast ekomiału będziemy palić węglem drobnym. Co za różnica hehe w sumie na plus bo nie będzie będzie groszków wysokopopiolowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.