Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł zasypowy z innej planety


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy w 2020 interesowałem się tym kotłem, konkretnie wersją Praktik, to koszt oscylował w granicach 18 tys. Już wtedy wydawało mi się że cena jest również z innej planety i zrezygnowałem z zakupu.

Z czasem pojawi się tu więcej użytkowników tych kotłów, ale już teraz słychać pierwsze oznaki niezadowolenia posiadaczy tego kotła. Widocznie Blaze również jak ten "biedny" MPM powstaje na naszej planecie niestety😀

Edytowane przez maracz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2021 o 10:32, stan12 napisał:

Ciekawy ten kocioł  , jesli jest prawdą  to co piszą w opisie i instrukcji  to jest lepszy od wszystkich polskich , chodzi mi o to że można spalać w nim  brykiet ,polana i nawet wilgotne drewno , jeszcze jest możliwość palenia w razie braku prądu . Oczywiście papier wszystko przyjmie  ,ale czytając instrukcje palenia innych kotłów ,producenci wymagają palenia określonym rodzajem  paliwa i wszyscy zalecają palenie drzewem liściastym . 

Jestem ciekawy czy Blaze zrobiło jakąś instrukcję użytkowania na Polskę, bo np. palenia mokrym paliwem to polskie prawo zabrania... 

Ciekawe czy by to przepisali w polskiej wersji:)?

4 minuty temu, maracz napisał:

Kiedy w 2020 interesowałem się tym kotłem, konkretnie wersją Praktik, to koszt zakupu oscylował w granicach 18 tys. Już wtedy wydawało mi się że cena jest również z innej planety i zrezygnowałem z zakupu.

Z czasem pojawi się tu więcej użytkowników tych kotłów, ale już teraz słychać pierwsze oznaki niezadowolenia posiadaczy tego kotła. Widocznie Blaze również jak ten "biedny" MPM powstaje na naszej planecie niestety😀

Myślę, że ich ceny podbija duży udział eksportu do Niemiec. Na niemieckim e-bay'u jest tego pełno. Tam  ta cena nie jest tak szokująca... Polska to dla nich nisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu rozpoczęcia tego wątku to jednak wiele polskich kotłów o podobnej koncepcji (możnaby wręcz powiedzieć filozofii;)) to się jednak pojawiło...
Musiałem przegapić te polskie nowości, podzielisz się które miałeś na myśli?
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też bym chętnie poznał owe kotły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są, ale o tym nie wiemy, ludzie teraz wyczuli że będzie boom na wymianę kociołków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci nic nie wymyszlaja,bo ludzia i tak kupia wszystko tak jak jest,tylko trzeba nowych papierow,nie nowych pomyslow.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, carinus napisał:

Może są, ale o tym nie wiemy, ludzie teraz wyczuli że będzie boom na wymianę kociołków.

Jak coś teraz wyprodukują, po tych podwyżkach,  to kalesony spadną patrząc na cenę.takaemotka.gif.34443f94561d304b2bbe326a0eb09f5d.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, carinus napisał:

Może są, ale o tym nie wiemy, ludzie teraz wyczuli że będzie boom na wymianę kociołków.

My @carinus wiemy jak to zrobić, bo skoro producent nas naśladuje wprowadzając pozytywne zmiany w kotle  - które są na m znane i to wychodzi z korzyścią na + dla użytkowników - podwyższając cenę - chyba nigdy nie palił w nim sezonowo .  Gdyby producent odkąd produkuje ten kocioł palił w nim i wprowadził te zmiany o których piszemy od kilku lat wcześniej to by był liderem na rynku, ale teraz to lepiej późno niż wcale = utrzymaniu na rynku. 

36 minut temu, Animus napisał:

Jak coś teraz wyprodukują, po tych podwyżkach,  to kalesony spadną patrząc na cenę.takaemotka.gif.34443f94561d304b2bbe326a0eb09f5d.gif

Najlepiej i najtaniej jest ułożyć sobie piec z granitu lub szamotu  otulony wełną i jakąś blachą, a kopciucha zostawić na wymmiennik /odbiór ciepła - najtańsze rozwiązanie i czystość bezdymna zachowana - bez kosztów. Tylko trzeba to zrobić z głową.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piecuch19 może Tobie czy mi odpowiadałby taki  kocioł ale dla ludzi musi się świecić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzych13 Świecić to im się będą, ale kieszenie pustkami, po zakupie nowego świecącego.

Edytowane przez carinus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piecuch19 jak mnie pamięć nie myli to kiedyś heso coś takiego stworzył  ale nikt nie wyciągnął z tego wniosków  a szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum to było przed laty palenisko z cegieł dolał trocine bez dymu wymiennik z z grzejnika żeliwnego tyle pamiętam pokazał wtedy że można zrobić coś z niczego i Eco będzie 

On napewno gdzieś jest tylko nik chyba zmienił to mądry gość był i rozumiał ogień

@Juzef jeżeli to jesteś ty który uczyłeś jak palić od góry to pełen szacun 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piecuch19 napisał:

Najlepiej i najtaniej jest ułożyć sobie piec z granitu lub szamotu  otulony wełną

Samemu to sobie można teraz w nosie podłubać, przyjdzie  pan i poprosi o klasę tego pieca, wypisze kwit z datą do rozbiórki, może jeszcze da talon karny kredytowy.  takaemotka.gif.34443f94561d304b2bbe326a0eb09f5d.gif

Nawet od tego roku podnieśli bardzo radykalnie mandaty, nie patrzą, że  wszystko na raz  podrożało i ludziom trudniej żyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niczego ulepić piec to potrafili już w neolicie. Niewielka to sztuka. A dla normalnego człowieka – żadna zaleta. Normalny człowiek chce rzeczy porządnej, niezawodnej, której będzie w stanie używać nie stając się ekspertem dziedzinowym. Jako eksperci dziedzinowi od pieców możecie tego nie dostrzegać, nie rozumieć – ale sami nie chcielibyście używać samochodów albo komputerów ulepionych jako "coś z niczego".

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2022 o 09:38, Kordjano napisał:

No ja też bym chętnie poznał owe kotły .

Przepraszam za zwłokę, nie zaglądałem tu przez weekend... To zależy kto czego szuka.

W tym międzyczasie wszedł choćby MPM Wood; Kołton też zaczął ponownie produkować zdaje się Trotexa 35KW choć się z tym, nie wiem dlaczego, nie obnosi...  To tyle jak szukałem czegoś koniecznie ładowanego od góry.. Jednak po przemyśleniu ponownie tematu zrezygnowałem z tego i..

...i zdecydowałem się na Ciechowicza Sigma Dual. Głównie dlatego, że palenie polanami i peletem jest niezależne (dwie oddzielne i niezależne komory) i może być automatyczne przełączane.

Myślę, że od tamtego czasu zmieniło się naprawdę bardzo dużo...

...a przyznam, że od dobrego pół roku nie śledzę tematu nowości.

Edytowane przez Marcin1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ,jeśli Kołton coś stworzył to cena będzie bliska blaze 😄

Mpm  Wood to każdy wie ze jest , ale do blaze to nie podobny jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć podpowie mi ktoś, czy istnieje jakaś alternatywa odnośnie blaze patryk? czy tylko taki piec można użytkować bez bufora...

Ewentualnie jest jakaś sprawdzona konstrukcja pieca plus bufor do 1000l, gdzie głownie będzie się spalało drewno - myśle o ogniwo ds albo mpm więcej kotłów nie znam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz jaki kocioł używasz, tylko oblicz jaki powinieneś mieć. Kupisz nowy kocioł o podobnej mocy ale z większą sprawnością i będą kolejne rozterki, szczególnie bez bufora. Bufor wybacza wszystkie błędy przewymiarowania i warto wtedy nawet brać kocioł większej mocy, choć koszt takiego zakupu jest wyższy i pewnie lepiej tę kasę wydać na cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.