Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł zasypowy z innej planety


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ryni napisał:

.Pewne jest to, że ten kocioł może pracować bez bufora, a to oznacza kilka tysięcy oszczędności w porównaniu z tradycyjnym HG.

Za kilka tysięcy to chyba bufor 10000litry a nie wróć ja kupiłem beczkę 15000litry za 2.5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak wyjdzie: bufor, pompa, zawór ochrony powrotu, kilka rurek, złączek, zawory odcinające itp., jeszcze robocizna i uzbiera się kilka tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kocioł HG na grawitacji nie może pracować czy będzie wodę podgotowywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie może ,zasilanie ma na 6/4 czyli tak jak mpm,i u mnie to śmiga bez gotowania ,fakt że blaze ma tylko 40l wody a mój z 60 ale w razie czego masz regulację mocy,na forach niemieckich nikt tego problemu nie zgłaszał,blaze za dopłatą ma jeszcze taki wewnętrzną ochronę powrotu ,ale czy to jest konieczne to szczerze wątpię ,zawsze kolejne ustrojstwo co się może zaciąć i źle działać ,nie ma to jak natura,czyli grawitacja jak u mnie albo zewnętrzna ochrona powrotu u pozostałych,ale nawet jak na pompce paliłem pierwsze dwa sezony to nic się nie działo z powrotem ,fakt mam cwo na krótkim biegu i gonię kocioł do minimum 70 a przy pompce oznacza to powrót  na 55 lub na grawitacji minimum 80 i powrót też wtedy 55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka - ten kocioł musi pracować na min 70;c i na 100% swojej mocy,  Jak bedzie sie w nim palic słabo bedzie gnił, albo z komina lokomotywa bo bedzie kisił.

Tego rodzaju piece potrzebują automatyki -tj zaworu 4d i dużego bufora aby móc bezproblemowo oddawać moc inaczej nie da rady tego spokojnie i bedzproblemowo uzytkować.

 

Apropos tej ceny co podałeś - nie zdziwie sie jeśli jest to cena netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mikkei napisał:

Maronka - ten kocioł musi pracować na min 70;c i na 100% swojej mocy,  Jak bedzie sie w nim palic słabo bedzie gnił, albo z komina lokomotywa bo bedzie kisił.

Tego rodzaju piece potrzebują automatyki -tj zaworu 4d i dużego bufora aby móc bezproblemowo oddawać moc inaczej nie da rady tego spokojnie i bedzproblemowo uzytkować.

 

Apropos tej ceny co podałeś - nie zdziwie sie jeśli jest to cena netto.

brutto,niekoniecznie ,u mnie jest odbiór około15 kw i jak taki kocioł blaze bym kupił z czystym spalaniem przy 50% mocy to czego chcieć więcej ,chyba że to reklamowy bełkot ,u mnie pracuje na 90 więcc z tym by nie było problemu,ale jak się potwierdziło by że ten kocioł spala czysto na 7,5kw mocy to będę go polecał

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, maronka napisał:

taki kocioł blaze bym kupił z czystym spalaniem przy 50% mocy to czego chcieć więcej ,chyba że to reklamowy bełkot ,u mnie pracuje na 90 więcc z tym by nie było problemu,ale jak się potwierdziło by że ten kocioł spala czysto na 7,5kw mocy to będę go polecał

juz tu na forum w 2011 czy 2012 ktoś pisał że kupił taki czeski kocioł i ma problemy z paleniem w nim.

Ps jeśli ktoś przetestuje i bedzie ok to warto kupić , ale wydać 12k za kocioł + jeszcze ze 2000 za podłączenie i prace hydraulika przy fakcie że kupujemy kota w worku ........

no chyba że ktoś ma 14000zł na takie testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/46084-kotel-blaze-harmony.html

 

Cytat
igorek
23.12.2014 14:27
blank.gifDobry dzień,

Kocioł eksploatuję niecały rok i jestem bardzo zadowolony. Podoba mi się możliwość podłączenia grzałki stałej - dodaję raz dziennie - kocioł pali się ok. 7 godzin na obniżonej mocy a potem czeka w grzałce stałej do podłączenia. Po 24 godzinach od poprzedniej aplikacji, jak wychodzę z pracy, po prostu aplikuję (nie podgrzewam) i kocioł uruchamia się i powtarzam to codziennie - operator kotła około 3 minuty dziennie. Wentylator pracuje cicho. Jednostka sterująca steruje zaworem trójdrogowym, który miesza wodę w grzejnikach. Kontroluje również ładowanie kotła. Jak wyjechałem na wakacje mam jeszcze wężownicę grzejną na akumulatorze i którą kocioł może załączyć gdy temperatura w akumulatorze spadnie, mam tu nastawioną relatywnie niską temperaturę żeby się zbytnio nie załączała, ale da się też wyłączyć. Do kotła podłączony jest również czujnik ekwitermiczny, który z kolei ustawia temperaturę na zaworze mieszającym wodę w kaloryferach (jesienią ogrzewa do ok. 45 st. A zimą do ok. 60 st. - kaloryfery cały dzień są jeszcze ciepłe - kobieta jest w domu). W nocy mam niższą temperaturę na termostacie i co za tym idzie grzanie w grzejnikach zatrzymuje się - pompa i zawór są wyłączane a ciepło w akumulatorze zostaje zaoszczędzone. Rano, zanim wstaję, znów jest całkiem ciepło. Mam kocioł podłączony do akumulatora mocną rurką miedzianą bez pompy. Obserwowałem jak wyłączyli zasilanie, że kocioł na kotle się wyłączył i spadła temperatura na kotle - bałem się tego, bo w poprzednim kotle musiałem mieć pętlę dochładzania, która wtedy podniosła moje ciśnienie grzania i musiałem upuścić wodę. Kocioł posiada termostat na wlocie, który miesza wodę tak, aby nie rdzewiała. Ogrzewam korą, krajobrazy tu i tam, zrębki i trociny (spala się na trocinach krócej i musi być lekko przeplatane drewnem). Pan Štelcl wykonał instalację i propozycję podłączenia z dwoma innymi osobami, po 2 dniach znów się utonąłem.

Kocioł Blaze Harmony
Boiler Blaze harmony # 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi, bufor to skarb. Z opisu działania całkiem nieźle to wygląda.

Sent from my H8324 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze pisał, że jak te kamienie ceramiczne na dole  popękają, to kupę kasy trzeba znowu wsadzić w remont kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł wart uwagi na pewno przy braku bufora. Ktoś, kto może sobie pozwolić na komfortowy, wielki bufor może pomyśleć w zasadzie o tańszym kotle.

Komora spalania w Blaze jest oddzielona od załadunkowej, czyli czyszczenie dużo łatwiejsze i sprawność utrzymuje się dłużej. Ceramika w kotłach ulega zużyciu,coś za coś. Nawet pompa ciepła i gazrura nie są bezobsługowe. Tam serwis też kosztuje, niższe kwoty, ale częściej.

Sent from my H8324 using Tapatalk



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym Blaze nie wali zadymą na kotłownie przy dokładania jak w DS skoro nie ma wentylatora wyciągowego tylko jest nadmuchowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie "wali", zauważ dwa stopnie/zabezpieczenie otwarcia komory załadunkowej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Animus napisał:

czytaj dalej.: 

Cytat

Byłbym bardzo ostrożny, mają zrobione kotły i kto wie gdzie. Firma bez historii, dziś są jutro, już do nich nie zadzwonisz i nie mówię o częściach zamiennych. Drogi kocioł, nie bierz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zapis  idiota,firma ta funkcionalna na 100%,nawet na europejskim rynku.

I z wyciagowym wentylatorom ciežko bedzie walic dymu....

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta pisze , że jest tam turbo dmuchawa nie wentylator wyciągowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdejcjach tego kotla widac Turbo wyciagowa dmuchawa na wyjscu jak grom.

https://www.blazeharmony.com/cs/www/kotle-na-drevo/zplynovaci-kotel-blaze-harmony

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mikkei napisał:

czytaj dalej.: 

Byłbym bardzo ostrożny, mają zrobione kotły i kto wie gdzie. Firma bez historii, dziś są jutro, już do nich nie zadzwonisz i nie mówię o częściach zamiennych. Drogi kocioł, nie bierz.

To już historię teraz ma, tyle lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się postarali i chociaż nie ma smołuwy na ściankach komory zasypowej jak w DS.

Edytowane przez Alewalneło2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten skos w ceramice jest bardzo łagodny, więc nic nie będzie się wieszać. Chyba na animacjach komputeorwych, czy renderach skos był dość spory. Z tego co widać w rzeczywistości tak nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zRj2YXf.png

Jak to nie ma smoły, do filmu wyczyścili, a w kotle demonstracyjnym palone  kilka razy.

Widać na blaszce cienie gdzie się przypalała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.