Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł zasypowy z innej planety


Juzef

Rekomendowane odpowiedzi

Waga open:) ciekawe jestem ile waży goły wymiennik. Blachy grube tylko to nie pomoże jak słaba konstrukcja i kiepskie spawy. Ta konstytucja bardzo fajna i sprawdzona. Choć nie wiem czy szamot z lewej nie powinien osłon góry przyległego pasza.

Znalazłem specyfikację bo szczerze produktu nawet na www producenta nie ma. Fajny sprzęt ale tragiczna pojemność komory. Nie wiem czy MPM nie ma więcej. A to jest kluczowe.

Stalopalnosc tego egzemplarza to 3,5 h max a nie 4. Według standardów kotły maja podana dwa razy niższa stalopalnosc już wskazana tutaj. To pewno też jest przegięciem w dół.

Wymagany ciąg kominowy jest olbrzymi. Naprawdę dobry wentylator zabija to o ponad połowę.

Godzinę temu, Marcin1977 napisał:

...albo z odpowiednim buforem;)

to Ci może dać na pełnym zaspie 2000l na przy dT 50K. Nie wiem czy nie lepiej Viadrus bo jego to do piwnicy wniesiesz;) a regulator ciągu i tak potrzeba mieć. Wymóg komina podobny. Ile to ma kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DzonyZerg napisał:

Znalazłem specyfikację bo szczerze produktu nawet na www producenta nie ma. Fajny sprzęt ale tragiczna pojemność komory. Nie wiem czy MPM nie ma więcej. A to jest kluczowe.

Z rysunku to by wynikało, że koło metra długości można wsadzić, gorzej z szerokością...

Pokaż tę specyfikację..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herz ma kotły z modulacja bodaj nawet poniżej 30% i też bufora wymagają.

Trotex w sprzedaży jest tutaj.

https://www.kurenie-solar.sk/kotly-na-piliny-a-stiepku/kolton-trotex-25-kw/?utm_source=heureka.sk&utm_term=16385

Tylko przekrój dość inny. I to już z wielu względów nie wygląda fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...już napisałem 8500zł brutto.

Może do załadunku tak, ale do pocięcia niekoniecznie;)

...Prodcent i tak zalcają ciąć na 25cm, bo jak wiadomo wsadzone w pionie niekoniecznie się musi spalić;)

Już też pisałem. Nie ma innego 'czołu'. 35kW to obcnie jedyny rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2020 o 18:46, Marcin1977 napisał:

Wymiary komory spalania:

 

Wysokość- 85 cm

Szerokość- 35 cm

Głębokość- 28 cm

 

Pojemność- 40 kg suchego buka.

Oczywiście producent zaleca ukladanie poziono kawałków 25cm-rowch...

Wczoraj ważyłem pełen zasyp w DEFRO HG. Do komory 33x56x49 wchodzi ~25kg suchego dębu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś ile ma kosztować. Przepraszam.

Producenci do wykończeń mniej więcej 0,26-0,32 kg/l komory choć z Choć raczej że wskazaniem na minimalny zakres więc tyle co napisał @robert1991. To bardzo mało w porównaniu z tym gdy to wyliczysz. Sadze ze chodzi o bezpieczeństwo producenta bo jak podadza 6h podjęcia to tyle musi być.

Dziwi mnie to bo mówimy już o producentach kotlow ładowanych z góry, gdzie niby upakować jest łatwiej. Z drugiej strony paliłem z góry i sadze ze ładowanie z przodu jest bardziej efektywne.

W tym co cytowales to "patyki" mnie mają 15-20 cm. To nawet już nie jest gałęziówka. Takie średnice to albo okraglaki albo szczapy z grubizny. Czyli drogie drewno kominkowe. 

Z tego co pamiętam to reklamowali palenie trocinami.

I tutaj wychodzą zalety Blaze.

Palisz wszystkim co drewniane a do tego nie patrzysz specjalnie na wilgotność.

Ten kto kupował drewno od handlarzy to będzie wiedział o co chodzi. Szczególnie wychodzi tutaj palenie iglastymi gdzie wilgotność jest trudna do ocenienia i sosnę trzeba trzymać 2 sezony a i wtedy producent często na to nie pozwala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z nimi wczoraj. Mówią, że nie dają tego na stronę, bo uważają to za produkt niszowy. W czwartek człowiek ma być przy piecu, to może zmierzyć i sfilmować to o co go poproszę... Są jakieś pomysły?

Załączam DTRkę

TROTEX 35.pdf

8 godzin temu, DzonyZerg napisał:

 

Palisz wszystkim co drewniane a do tego nie patrzysz specjalnie na wilgotność.

 

 

 

....ciekawy jestem tylko jak będą honorowali czeski certyfikaty 'ekoprojektu' urzędniy w przypadku wizyty w kotłowni polscy urzędnicy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekodesign jest papierem europejskim. Choć państwa czy regiony mogą jeszcze przykręcić śrubę z emisjami. Robią to również na podstawie tego papieru.

Do dopłat musisz robić tłumaczenie i wszystko gra.

 

Nie widzę w DTR czy komora paliwa jest ekranowana. To miejsce gdzie najczęściej kotły klękają.

To warte sprawdzenia.

Druga sprawa to masa kotła bez wszystkich części. Skontaktuj się z jakimś monterem czy to sie da umieścić tam gdzie chcesz.

Ciekawa sprawa że mają towar którego nie reklamują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z przedstawicielem Kołtona. On mówi, że w Czechach nie ma Ecodesignu wprowadzonego. Dlatego w DTR mogą wpisywać takie rzecz - mokre, wiele paliw. A na Słowacji to w ogóle nie ma nic wprowadzonego - dlatego  wysyłają tam swoje stare 'pozaklasowe' Trotexy. Dlatego Dzony znalazł tam ten piec z ich starego typoszeregu...

W dniu 7.07.2020 o 13:01, DzonyZerg napisał:

 

Ciekawa sprawa że mają towar którego nie reklamują.

 

 

Mówi, że to dla nich towar niszowy, jedynie dla tartaków i ludzi z rembakami.  Jednak przyznam, że też to mnie zastanawia. DTR, które dają do tego kotła też nie ma podstawowych informacji, jak wielkość komory załadowczej. Chyba, że jeszcze nad tym pracują i nie są pewni wielu rzeczy - choć przdstawiciel mówi, że tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No kupił już ktoś tento kotel?

Ja planuję zakup Praktik 25 w przyszłym roku, ale tylko  i wyłącznie wtedy, kiedy będę miał 100% pewności że po jego montażu bez bufora uzyskam dopłatę z gminy. W między czasie mam nadzieję że ktoś kupi wcześniej i podzieli się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2020 o 19:02, maracz napisał:

No kupił już ktoś tento kotel?  Ja planuję zakup Praktik 25 w przyszłym roku

Mi on się nie widzi, tak nisko ma płaszcz wodny.

8LzunIN.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.