Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując wszystkie odpowiedzi:

Przewody na czujniki pokojowe mam przygotowane w wiekszosci pomieszczeñ+przewód schodzi do kotłowni- lepiej mieć niż nie mieć. Jakieś dedykowane czujniki pokojowe? Bo chyba w zamyśle ma chodzić na pogodynce. 

Czyli nie można dać osobnej pompy na cwu na zasilaniu z kotła, którą będzie włączał podczas dogrzewania cwu?

Rozumiem że  certyfikowani instalatorzy podbijający gwarancję zgadzają się na instalację kotła na samej grupie bezpieczeństwa? Niezgodnie z normą. Wiem osobiście że taki kocioł ciężko zagotować- to nie zasypowiec gdy brakuje prądu. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , ktoś ma nagrane albo może nagrać jak kociołek BS jest czyszczony kompresorem ?
Każdy mówi , że to głośna czynność. U mnie podczas czyszczenia kompresorem słychać 3-4 króciutkie psst i to wszystko. Bardziej słychać okresowy przedmuch dmuchawy.
Nastawione mam czyszczenie co 10 kg , otwarcie zaworu 6s i impulsy 0.4. NAstawione tak mam bo niestety wkopałem się z jakością pelletu (mój błąd).
Teraz na testy zakupiłem LAVE 10 worków i po 24 h palenia jak wyjąłem palnik to na palniku 2 garści popiołu. Nie jest to spiek tylko taki zbity popiół.... a po takich strzałach ciśnieniem 6-8bara to powinno wydmuchać wszystko ...
Kompresor 8 bar , na manometrze niecałe 6bar. Nie wiem po jakiej wartości on dobija do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, hydro521 napisał:

U mnie słychać. 

Czyli najpierw zadana procedura czyszczenia tzn strzały powietrza a potem dobicie kompresora do pełna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie nie nabija się. Zjechał z powietrzem poniżej 6bar przy max 8bar.
To i tak nie tłumaczy do końca dlaczego nie zdmuchuje tego popiołu z palnika przy częstotliwości czyszczenia co 10kg :((
Nadal strzały z siłą 6 barów powinny zdmuchnąć popiół . Może jakoś zawory się przytkały ...

Edytowane przez KruQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BS+ ,  strzały same słychać ale kompresora nic tak jak by nie miał zasilania. Bo jak tylko podłączyłem pod zewnętrzny prąd , to doładował od razu z 6 bar na 8 bar ...

28 minut temu, ŁukAsh napisał:

 Daj czas czyszczenia na 10. wtedy będziesz miał 4 strzały.

zmieniam./ zrobione

Edytowane przez KruQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KruQ napisał:

BS+ ,  strzały same słychać ale kompresora nic tak jak by nie miał zasilania. Bo jak tylko podłączyłem pod zewnętrzny prąd , to doładował od razu z 6 bar na 8 bar ...

Wyłącz kocioł na OFF. W menu system wejdź w ręczne ( upewnij się że kocioł nie ma juz płomienia na palniku ) i uruchom On/off parę razy naprzemiennie compressor output  oraz zawór palnika.   I zobacz czy kocioł tutaj umie i naładować kompresor do 8 bar i spuścić to powietrze zaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ŁukAsh napisał:

Wyłącz kocioł na OFF. W menu system wejdź w ręczne ( upewnij się że kocioł nie ma juz płomienia na palniku ) i uruchom On/off parę razy naprzemiennie compressor output  oraz zawór palnika.   I zobacz czy kocioł tutaj umie i naładować kompresor do 8 bar i spuścić to powietrze zaworem.

ok. Spróbuje jak tylko będę wieczorem na budowie. Dzięki.


Czyli, teoretycznie mogę wyjąć palnik i w trybie OFF kotła sprawdzić ręcznie siłę czyszczenia palnika ? Tak jak na jednym z filmów enecom :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KruQ w sumie tak. możesz... ale widzę po filmie że będzie pelno bałaganu. najwazniejsze jest to czy umiesz wymusić działanie kompresora na zawołanie. A masz bs+ czy rtb?   Możesz podesłać wieczorem zdjęcie komory palnika? Może mieć znaczenie jaki masz wąż przewód ciśnienia powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BS+ 16KW montowany 10.11.2020
Bałagan nie problem , posprząta się .
Zdjęcie komory spalania? od środka palnika czy z zewnątrz, podłączeń ?

Patrząc na ten film , to co nazbierało się po 24h spalania LAVY i czyszczeniem co 10 kg spokojnie powinien poradzić sobie a na palniku były 2 garści popiołu twardego :(

Edytowane przez KruQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KruQ faktycznie pisałeś że bs+  sorki.   Chodzi mi o widok palnika po otwarciu czarnych drzwi - jaki masz tam przewód - prosty czy kręcący wijący się?

No właśnie problem jest taki że duńczycy wyraźnie mają lepszy pellet ustawiają 30kg a nawet czasem więcej zeby kotły chodziły non stop... w polsce mamy dużo dobrych pelletów i dużo kiepskich... można robić korekcje i częstotliwość czyszczenia ale wtedy to pwooduje częstrze odpalanie i wygaszanie.. ostatnio testowałem pellet noname który robił spiek co 5 kilogramów :/ jak na tym pracować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jak jak bym przesłał Tobie zdjęcia spieków z pelletu na który się wsadziłem (brak doświadczenia) no dopiero kopara by Tobie opadła. Przesłałem zdjęcia chłopakom z Sopotu , to byli w SZOKU , że piec potrafił w ogóle na takim spieku odpalić ... może by inaczej też było jak by ten podmuch działał dobrze.
Ogólnie ten przewód powietrzny co idzie od kompresora nie jest nigdzie pozaginany  czy pozałamywany. Ma jakieś łuki ale raczej nie ograniczają przepływu. Zobaczymy jak posprawdzam to co mi poradziłeś ...

Edytowane przez KruQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobię foto , będzie wiadomo :)

PS i co do pelletu to do zbiornika weszło mi 10 worków po 15.2kg tego badziewia  a jak wsypywałem LAVE to weszło mi  9 worków po 15 kg .

Edytowane przez KruQ
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz

Tak wygląda palnik po 24h palenia LAVY około 30kilo i 4 czyszczeniach co 10 kilo , 10s trwanie zaworu i impuls 0.4s. To nie jest spiek tylko popiół , jak przekręciłem palnik samo wypadło praktycznie.

IMG_20201201_175114.jpg

Ogólnie sterowanie kompresorem i zaworem działa.

Kompresor doładowuje poniżej 5 bar. Wygląda , że ok.

Natomiast zauważyłem jedną ciekawą rzecz , jak uruchamiany jest zawór czyszczenia to jest strasznie delikatny podmuch tylko. Dopiero po pewnym czasie , kilka sekund zawór otwiera się na maxa i dmucha już porządnie , że aż zrywało to z bocznych ścianek.. podłączyłem swój kompresor (6bar) to samo było , znaczy szybciej się otwierał do pełnego podmuchu po około 1-2s .

To co dmucha na początku nie ma prawa nawet zdmuchnąć czystego popiołu z palnika a co dopiero spieków ewentualnych. i po 4 czyszczeniach na kompresorze było jakieś 6-6.5 bara czyli 4 czyszczenia zabrały 1.5-2bar więc nic dziwnego że nie słyszałem pracy kompresora wcześniej jak tak mało powietrza dawał.

 

Na filmie widać o co mi chodzi.... do około 4.5 bara idzie delikatny wiaterek, później tak jak by następuje pełne otwarcie zaworu i strzał porządny powietrza duuuuuuużo silniej niż jak zaczynał dmuchać z 8 bar.

 

Edytowane przez KruQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak teraz Lava wygląda, popiół jest czarny. Nie spieka się ale tak kawałki, u jednych mniej, u drugich bardziej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eliks napisał:

No tak teraz Lava wygląda, popiół jest czarny. Nie spieka się ale tak kawałki, u jednych mniej, u drugich bardziej. 

 

nie mam porównania jak powinien wyglądać idealny popiół pale od niespełna miesiąca.  To coś wysypało się i rozpadło  od razu jak tylko przechyliłem palnik.

 

@eliks to ja jestem tym typkiem co został wyrolowany przez MC PELLET z kętrzyna , :) Jak to Tomek powiedział , "frycowe" hehe

Mogę przesłać Tobie zdjęcia jakie spieki się porobiły po 2 tygodniach palenia tego MC PELLET :)

Edytowane przez KruQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, gadałem z Tomkiem, nie wiem co oni Ci wcisnęli, ale miało być to

received_687511775476665.jpeg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ślepo uwierzyłem w ich zapewnienia :) .... frycowe się płaci ...  będę to reklamował, nie ma bata ... tym się palić nie da ... zatyka się palnik (inna sprawa , że coś z czyszczeniem palnika jest nie tak)  . Z 10 worków do zasypu jest jakieś 5 szufelek pełnych popiołu z tego badziewia ....
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.