Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

cena kw z pelletu i gz są zbliżone biorąc pod uwagę sprawność urządzeń. Ocieplenie nie ma tu wiele do rzeczy. Ilość energii do ogrzania przy obu źródłach będzie taka sama. W trybie letnim dla samego c.w.u. gaz pewnie wyjdzie taniej.

Co do tych pelleciakow to porównywalne urządzenia. Termomodena moim zdaniem dużo lepiej się prezentuje jeśli chodzi o montaż w mieszkaniu. Tyle tylko że ma mniejszy zasobnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te filmiki , termomodena ma tą możliwość że można zamontować nadstawkę i powiększyć zasobnik do 50 kg, jakby mnie nie było z trzy dni w domu. Przynajmniej tak napisali w instrukcji. Co do gazu w naszym rejonie to zauważyłem w okresie zimowym że jak temperatura spada to jego kolor się zmienia , kolor błękitny robi się żółty a nawet lekko czerwony , pytanie jak zmienia się proporcja metanu i azotu i czego tam jeszcze. Z własnego doświadczenia to powiem tak , w innym mieszkaniu miałem piec na gaz i dopuki był gz 50 to spalał mało jak zmienili na gz 41.5 to tragedia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowato musisz wziąć pod uwagę to, że nie każdemu pasuje ogrzewanie nadmuchowe, chociaż jeśli mówimy o niedużym mieszkaniu, to 2 splity niedrogiego Kaisai załatwiają sprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, a te feroli biopelet tech czy biopelet pro lepiej sobie radzą z spalaniem peletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej upierałbym sie przy piecach akumulacyjnych.Pobór mocy regulowany max do 2,5kw.Wystarczy wiec zwykłe gniazdko i 2,5mm miedziana instalacja plus zabezpieczenie 16A.Nie ma wiec potrzeby przerabianai i pozwoleń a to juz duża oszczędność,nastetnie kupa forsu zaoszczedzona na ,,fachowcach"od instalatorstwa .O projektach i kominiarzach nie wspomnę.Podsumowujac to wszstko juz na starcie mamy kila lub kilkanascie tys.w kieszeni.Reżim taryfowy nie jest taki straszny.Wystarczy przyzwyczaic sie do nastawiania prania i zmywania o 13.00 lub 22.00.A w sobote i niedziele mamy na to cały dzień.Ja mam wszystko na prąd,dwie kuchnie ,dwie pralki,suszarkę,zmywarke i bojler,wda przepływowe przy zlewozmywakach, 20 ludzi ,200 zarówek i płace 380zł miesiecznie.

A co dwustronnej klimy to fajna rzecz ale co z dystrybucja na całe duze mieszkanie i zasilanie musi byc na min 10kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie ten temat a nie chcę zakładać nowego , ale miał ktoś może styczność z Termoflux interio 14 kw , sprzedaje go klimosz. Parametry pieca są ok , zbiornik na pellet 30 kg, trochę mały  . Pytam bo okazało się że ma taki w domu kolega z pracy tylko że 20 kw i sobie chwali . Jak te piecyki wypadają na tle konkurencji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar76.Mam klimę na pomieszczenie ok.50mk i ma 5,5kw.To jest minimum wg.,,fachowców"na taka powierzchnię.A mówimy przecież o mieszkaniu około 100mkw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, johny156 napisał:

Mam klimę na pomieszczenie ok.50mk i ma 5,5kw.To jest minimum wg.,,fachowców"na taka powierzchnię

Tak,zgadza się,ale to jest moc klimatyzatora,natomaiast pobór prądu jest rzędu max 1.5-2kW przy wspomnianej mocy klimatyzatora 5.5kW.

Chyba,że zrozumiałem Cię na opak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się co z serwisem tego Termofluxa. Uruchomiłem dwa biopellet pro 12 i jeden biopellet tech 14sc i jak narazie zero problemów. Na 100m2 spalają ponizej jednego worka i klienci są zadowoleni. Proste sterowanie, dobry pellet sosnowy i chodzi jak lodówka bezgłośnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, dlatego Was koledzy pytam żeby nie zbłądzić . Kolego Pospisz o taką mi odpowiedź właśnie chodziło . Na chwilę obecną to wiem że będę montować tego feroli biopelet pro 12 kw, wygrała cena, zasobnik, wygląd, serwisant blisko. Piece peletowe i ich obsługa mnie nie przerażają . Dziękuję wszystkim za odpowiedzi . Pozdrawiam Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, albodek napisał:

Dziękuję za odpowiedź, dlatego Was koledzy pytam żeby nie zbłądzić . Kolego Pospisz o taką mi odpowiedź właśnie chodziło . Na chwilę obecną to wiem że będę montować tego feroli biopelet pro 12 kw, wygrała cena, zasobnik, wygląd, serwisant blisko. Piece peletowe i ich obsługa mnie nie przerażają . Dziękuję wszystkim za odpowiedzi . Pozdrawiam Albert

Średnio taki ferroli biopellet pro widzi mi się w kuchni. Prędzej widzę termomodene ale o gustach się nie dyskutuje. W zasadzie te kotły i piecyki ferroli to praktycznie to samo. Sterowanie to samo tylko inna obudowa i pojemność zasobnika. Cena adekwatna do jakości. Mimo wszystko przemyśl jeszcze raz ten prąd i gaz. Rozwiązanie bezobsługowe, koszt użytkowania zbliżony a sama inwestycja tańsza. Wygospodarowane miejsce na kocioł, składowanie pelletu i obsługa to też jest jakiś koszt.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, tak biorę jeszcze pod uwagę piec gazowy , tylko szukam informacji na temat tego jaki będzie pracował najwydajniej na tym gazie gz 41.5 . Najlepiej żeby to był piec jednofunkcyjny wyłącznie do grzania co, no i problem bo komin ma 18 m długości z czego 8.5 m przechodzi przez nie ogrzany starych  i czy piec gazowy będzie pracował prawidłowo , co że skroplinami, dochodzi wymiana wkładu. Jeśli chodzi o prąd to musiałbym się dowiedzieć czy instalacja w budynku jest odpowiednia, ale tego rozwiązania na razie nie rozważam. Pozdrawiam Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albodek.Do pelletu również musisz doliczyc koszt wkładu.Ja posłuchałem sprzedawcę i nie zainstalowałem wkładu.Teraz po pierwszym sezonie widac na wystajacej częsci komina żółte plamy które rosną.W budynku jes OK ale częsc zewnetrzna ,nieocieplona powoduje skraplanie na scianach komina.I teraz mam nową robotę-trzeba włożyć wkład.Dodatkowe pare tys.do wydania i bałagan w kotłowni.Nie warto słuchać ,,fachowców".Oni wszscy sa z zawodu np.cukiernikami a teraz udają hydraulików,szpeców od nowoczesnych instalacji grzewczych po ,,kursach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już pisałem wcześniej że mam wkład, ale do gazu musiałbym go wymienić na taki jak do gazu . Ale dziękuję za odpowiedź. Na razie rozważam wszystkie możliwości. Pytanie, jak teraz na ogrzanie mieszkania w sezonie zużywam średnio 2.5 tony peletu to ile bym zużył gazu ziemnego LW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyliczenia, 2000 kg pellet x 4 kWh (dane gdzieś z internetu) z kg =8000 kWh : przez 9,11 kWh (współczynnik z fv ) = 878,15 M3 gazu x 1.75 zł za m3 brutto =1536,77 zł brutto. Lub 2000 x 4.8 kWh (z worka pellet)= 9600 kWh : 9.11= 1053.78 M3 x1.75 = 1844.12 zł brutto. Pytanie czy takie przeliczenie jest prawidłowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za gaz musisz liczyć 2zl a pellet zależy za ile kupujesz, tu jest rozstrzał od 700-1000zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliks ten pellet za 700zł to chyba pół na pół piasek i zmielona psia buda.Palę GOLD Pellet Energy za 1050,-.I bankowo na nowy sezon będzie droższy.Za 900zł wyciagałem takie spieki ,że grzałka nie odpalała.Dobrze ,ze szlag jej nie trafił .To są pozorne oszczednosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja płacę za pellet teraz 3ci rok 700zl

IMG_20200218_104547.jpg

 

W tej cenie w rejonie mam do wyboru do koloru. Jest masa osób na tym forum którzy też po tyle kupują. O piasku zapomnij bo to powielany mit, w gestii producenta jest aby piasku nie było bo zajedzie matryce. Są już nawet duże firmy jak pellecik.pl które wysyłają pelet na całą Polskę 200zl taniej niż ty kupujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.