Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LIDIA compact 5-25 vs ferroli biopellet 24


kocyl

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest! Wojtek nigdy nikogo nie zostawi w potrzebie...

Dzięki niemu i jego wpisom byłem świadom czego potrzebuję a pomyśleć  jak zaczynałem się interesować kotłami miałem na oku defro bio slim, ehh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LemurPL napisał:

Sam posiadam Lidie 25 już ponad rok, ale byłem ciekaw jak faktycznie wypada na tle konkurencji. Zobaczcie, przygotowałem tabelę  z porównaniem. Moim zdaniem kotły porównywalne w parametrach ale jednak mój ma kilka zalet więcej :)

lidia vs ferroli.jpg

Panowie z Wentora, proszę bez prowokacji, myślę że wszystko w temacie już zostało powiedziane i o modulacji, i o cenie, i możliwości sterownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena czyni cuda, wiec albo dystrybutor zejdzie z cena albo dołoży coś w gratisie (nadstawka, zawór ochrony powrotu, pogodówka, moduł internetowy), . Inaczej ferroli zdominuje całkowicie rynek kotłów budżetowych z komorą spalania.

P.S. To biopellet nie ma szczelnej komory spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 08:11, kocyl napisał:

Cena czyni cuda, wiec albo dystrybutor zejdzie z cena albo dołoży coś w gratisie (nadstawka, zawór ochrony powrotu, pogodówka, moduł internetowy), . Inaczej ferroli zdominuje całkowicie rynek kotłów budżetowych z komorą spalania.

P.S. To biopellet nie ma szczelnej komory spalania?

Musiałby wszystkie gadżety z wymienionych przez Ciebie dołożyć a i tak będzie jeszcze zapas...

 

W dniu 24.01.2020 o 10:03, kocyl napisał:

hmm, a co dokładnie oznacza szczelna komora spalania? Bo nie widzę różnicy w konstrukcji pomiędzy np Lidią a ferroli.

W kotle gazowym z zamknięta komorą to oczywiste ale tu jakoś nie bardzo.

W razie czego zawsze można się pochwalić, że jest a drugi tego nie ma :) 

Jeden hipek mi cały czas pisze, że ICH  kotły są lepsze nie tylko wyglądem, ale wszyyyyyyyystkim a jak proszę o rzetelne porównanie ucina gadkę pisząc, że się nie znam a On tak, bo zajmuje się tym na codzień tylko On nie wie czym ja się zajmuję na codzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy wasze kotły równiez są mocno ciepłe ,nawet na zewnetrznej obudowie.Nie jestem pewien ale chyba od niedawna zauważyłem ,ze na mojej lidce  mogę podgrzewać zupę.Jak pamietam to Kopciuch chocby sie gotował to na zewnatrz był zimny jak umarlaka d...a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, johny156 napisał:

Powiedzcie mi czy wasze kotły równiez są mocno ciepłe ,nawet na zewnetrznej obudowie.Nie jestem pewien ale chyba od niedawna zauważyłem ,ze na mojej lidce  mogę podgrzewać zupę.Jak pamietam to Kopciuch chocby sie gotował to na zewnatrz był zimny jak umarlaka d...a.

Witam, moia lidzia jest bardzo ciepła ,chyba tak nie powinno być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, RadoRado napisał:

Może zbiża się czas porządnie kocioł wyczyscić? Kiedy ostatnio rozbieraliście kociołek do porządnego czyszczenia?

Kolego ,u mnie od samego początku od nowosci kociol jest bardzo ciepły 40st.C palę dopiero 3 -miesiąc. I NIE  pisz głupot  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, walczak1974 napisał:

Kolego ,u mnie od samego początku od nowosci kociol jest bardzo ciepły 40st.C palę dopiero 3 -miesiąc. I NIE  pisz głupot  

Chłopaku, zadałeś pytanie, to coś zasugerowałem a jak Ci nie odpowiada odpowiedź, to zmykaj do dystrybutora albo odpal szklaną kulę może coś ci podpowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 23:50, johny156 napisał:

Mam taki piec od paru dni i same problemy.W pierwszy dzień piec nie wyłaczał sie bo luty na dwóch stykach były fabrycznie zlane.Pózniej wtyczka była zle obsadzona w gniezdzie.Teraz zauwazyłem ,że pompa chodzi bez przerwy chociaz piec nie pali sie  .zawór tródrozny sie grzeje a pompka ,,wyciaga mi ciepła wode z bojlera.Czekam Na serwis i boję sie co mnie jeszcze czeka w przyszłości.Zuzycie tezwyszło makabryczne bo od 15do 19maja poszło 11worków po15kg.Wodę wspomagam grzałkami i solarem.

 

W dniu 18.01.2020 o 11:34, walczak1974 napisał:

Witam,u mnie sypaly się opiłki ze slimaka ,aż w końcu padł motoreduktor,teraz mam wymieniony slimak i tuleje, naradzie pracuje zobaczymy co dalej, aby do wiosny,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obu stron macie wymiennik i komorę spalania bo załadunek od góry. Ma prawo być to ciepłe, pytanie tylko jak bardzo. W Lagunie to ew. z jednej strony mogę pomierzyć jak się kocioł rozbuja, ale to pewnie jeszcze z 2h zanim się włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, walczak1974 napisał:

Rado,wyluzuj bo ci żyłka pęknie    .A Mariusz po co wklejasz stare teksty??

 

O moje kable to Ty się nie martw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też wg kolejności:

Temp. wody 69*, temp. otoczenia 17*.

IMG_20200125_135429.jpg

IMG_20200125_135557.jpgIMG_20200125_135717.jpg

IMG_20200125_140012.jpgIMG_20200125_135858.jpg

 

 

Temperatura kosza palnika dochodzi do 500*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Nie mam jeszcze takiego termometru :) Ale u mnie praktycznie caly kociol, z kazdej strony jest ocieplony. Wlacznie ze scianka na ktorej zamontowany jest palnik. Kociol oprucz czopucha nigdzie nie jest goracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu masz wszystko na grubo w wełnie dookoła, cała komora spalania i dookoła wymiennik. Nad drzwiczkami jest już wełna. Od strony wymiennika mam 21*.

Screenshot_20200125-143304.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem:drzwiczki ok.100st.,obudowa zewnętrzna srednio 30st..W kotłowni temp.powietrza dzieki temu  20-22st.Mormalna temp.w mojej piwnicy to 16st..To znaczy ,że kocioł podniósł o 5st..Gdyby nie to że od kiedy zlikwidowałem kopciucha wynjamuje kotłownie byłaby to czysta strata.Wniosek taki,że nowoczesne piece maja o wiele gorsze parametry izolacyjnosci od starych kopciuchów.To uwaga do producentów.To tak jak nowoczesnymi samochodami wcale mniej nie pala od tych z ubiegłego wieku.Wieksze,cięższe i przeładowane elektryką plus klima i automat.A zawory i filtry i tak wypluwaja sadzę w miescie tyle ,że w postaci niewidzialnych pyłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferroli obudowa zewnętrzna boki do 20*, przód  25*
Drzwiczki  w tym wypadku nie ma co mierzyć, bo jakby nie patrzyć, to już jest goły element wymiennika, ważne, że jak zamknę obudowa ma temp w granicach 20* na kotle pracującym non stop od 6 rano bez wygaszania. 

698F80DB-BCD2-47F8-9ECD-AD91283A4DF0.png

57E7A965-29E2-414E-B0EE-1100C2AA9BB2.png

5FB7180B-EFBB-41B9-83BD-B8ABC6A53B5E.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.