Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ranking palników - palnik optymalny


Jasa

Rekomendowane odpowiedzi

to nic ino się cieszyć że palnik nr jeden macie tzw rura w rurze a jak tam regulatory ciągu te ogólnie dostępne macie bo nie dość  że drogie    warte

mam swój ultra czuły a koszt  równy1 papierosa najtańszego

wesołych i zdrowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bernard napisał:

to nic ino się cieszyć że palnik nr jeden macie tzw rura w rurze a jak tam regulatory ciągu te ogólnie dostępne macie bo nie dość  że drogie    warte

mam swój ultra czuły a koszt  równy1 papierosa najtańszego

wesołych i zdrowych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z regulatorem ciagu nie zrozumieliście? Zapala papierosa, puszcza dymka i widzi ile i jak do komina wciąga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo u mnie z komina fajkę gasi a nie wciąga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem sześć minusów kto se pozwolił  mi trzy ukraść  przyznać sie bez...

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok szanuje takich kolegów tutaj ....jako że jestem dętka z komputerów  jakiś wielce uczony z tej dziedziny chce 100 euro od mnie co miesiąc ja usunąłem ją z poczty bo nie mam zamiaru skurw bogacić a on czy ktoś inny mi przysyła oferty znajomości od kobiet lekkich obyczajów jak można go sprawdzić i gdzie się z tym udać itd.

podejrzewam takiego typa  kiedyś grzebał w moim dellu ale jak to sprawdzić-udowodnić

 

Edytowane przez bernard
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pocztę i jako spam

 

a dla jednej z córek ktoś poje...b bazgra że zaciągła kredyt

chyba czas nadszedł aby komputery położyć na glajzy  -po pl szyny a ciówćia stęka nie daleko około 250m z czarnym złotkiem

 

Bernard ogarnij się z językiem i pisaniem postów jednego pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podejrzewam takiego typa  kiedyś grzebał w moim dellu ale jak to sprawdzić

od czasu jeszcze nie dał znaku czyli od 17 grudnia o głupich wpisach wyłudzania euro itd widocznie czytał ale po nowym roku della oddaje do KWP KATOWICE i szoguna komputerowego namierzą a i kara konkretna taka że już się nie podniesie ze stołka

wszystkiego dobrego życzę kolegom z forum w nowym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki pewny że go namierzą. Mojemu koledze przez tzw. internet okradli konto na kwotę 4600 złotych i cisza. W przyszłym roku w kwietniu będzie dwa lata jak złodzieja namierzają i jakoś nie mogą go znaleźć. Jak to powiedziała policjantka prowadząca sprawę: Brak sił i środków, szczególnie środków.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn mam taką nadzieję bo ja dziurawa dętka jestem w tym temacie ale w kwp podam im dwa adresy jakie mi chodzą po głowie i po sprawie -może będzie

temat bardzo nieprzyjemny jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bernard napisał:

od czasu jeszcze nie dał znaku czyli od 17 grudnia o głupich wpisach wyłudzania euro

W czym to niby przeszkadza większość dostaje takie info na skrzynkę to stare oklepane  przekręty ze zostało shackowane konto czy niby hacker dysponuje naszymi zdjęciami nagraniami kompromitującymi a tak naprawdę nic nie ma tylko próbuje wyłudzić kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Narzekacie na Ekoenergie II, a u mnie w Stalmarku 26kW hula aż milo, popiół jak z papierosa. I co najlepsze na sterowniku Techa przez wszystkich tak nie lubianym :) Ustawienia Fabryczne PID bez jakiego kolwiek grzebania. Wegiel to Chwalowice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 14.06.2019 o 11:45, berthold61 napisał:

A gdzież to ten ślimak da się kupić ? przekopałem cały internet i nie trafiłem na trop ? chętnie bym zanabył taki ślimaczek , nowy palnik pancerpola sprawuje sie idealnie na nawych ustawieniach to teraz dobrze byłoby dołożyć nowy ślimaczek aby nie szukać drobnego ekogrocha .

Stary temat ale dalej wałkuję ten nowy typ ślimaka od wczoraj i już 4 razy zablokowany podajnik , chyba coś nie za bardzo to dobre rozwiązanie , w dodatku skok śruby-ślimaka jest o 1 cm mniejszy i trzeba zwiększyć czas podawania prawie o 30% np w mocy minimalnej miałem 2 sekundy a przy tym ślimaku trzeba dać 3 sekundy aby kopczyk się nie zapadał a w maxymalnej zamiast 6 sek trzeba dać 9 sekund i trochę to denerwujące aby podajnik tak często i tak długo podawał , trzeba będzie wrócić do starego który ma skok śruby 8cm ale zamówię sobie gdzieś (nie wiem gdzie) taki ze skokiem 9cm aby jeszcze skrucić czasy podawania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 25.12.2018 o 14:50, Pieklorz napisał:

Postaram się po swojemu wg doświadczenia zawodowego

Najpierw napisze to, co bym odsiał zdecydowanie

Tłoki - spuścić do lamusa, nie na dzisiejsze czasy, żadna modulacja mocy, pic na wodę z 5klasą (tylko jeden odważny instytut sie pod takim badziwiem podpisze)

Rynny - lamus, otwarte górą palenisko to zawsze będą latające sadze i syf, choć sam opał potrafią na odpowiednio wyższym odbiorze mocy spalić

 

Co kuleje i nie daje rady na niższych mocach (można do większych kotłów ewentualnie lub dla wykorzystania mocy od 9kW w górę)...

Czyli w skrócie większe brucerowate,żeliwne, prostokątne

- duże ekoenergie czyli zaczynając od modelu 15-35kW (35kW, potocznie zwana średnią), tu na niższych mocach pali bliżej kosza a na końcu palnika górka, zmielony opał, wybrać tylko jak wyższy odbiór mocy lub rzeczywiście chce się kombinować ze spalaniem miału lub miksu groszku z miałem

- podobna przypadłość większy technix żeliwny 30-35kW

- podobna przypadłość średni i duży batory

dodatkowo całe żeliwne palniki szybciej degradują stalowe kosze, więc należy je konserwować po sezonie, najlepiej montować potocznie nazywane dosuszanie

- te tzw kwadratowe, moim zdaniem nic extra, lepsze od rynny i na tym bym zakończył, dalej może są na poziomie tych większych żeliwnych wyżej opisanych, zamiast kwadraciaka ja osobiście wolałbym choćby dobra fajke 5ej klasy

zaryzykuję tezę,że w/w sa na coś w stylu Retopala, węgle 23-25MJ i tyle.

 

Co daje radę na niższych mocach i można polecić z retort:

- z żeliwnych liderem dla mnie jest mały batory tzw batory 10, spokojnie dla kotłów do 15kW wg starej 3klasy lub nawet pod 20kw w kotłach 5klasy

- z żeliwnych można jeszcze polecić Ardeo Iron R, tu ze względu na małą i okrągłą jak na palniki żeliwne średnicę wyjścia na paliwo można się cieszyć dobrą praca na niższych mocach, wyższe moce i rozgrzane żeliwo to przy takich wymiarach spieki, więc warto wybrać model obrotowy aby z tym walczyć

- jeszcze nie z 5ej klasy z obrotowego polecić mogę AZPP aczkolwiek to model niszowy i nie jest łatwo dostępny

 

Co z myślą o klasie 5-ej??

- podciągnięta fajka na dobry ekogroszek i tutaj wbrew pozorom wcale nie pancerpol a fajeczka termo-techu przekonstruowana i lepiej doszczelniona pod wymogi klasy 5-ej, to jednak palnik na dobre ekogroszki, najlepiej z RI do 10, czyli niska spieklaność

- pod klasę 5tą palnik ardeo azp-t. Powstał w zasadzie pod model kotła klaster5 i wymogi klasy 5ej. Dobrze wykonany, ślimak wypiętrzający, nie opiera się o fajkę tylko o trójnik, co pozwala spalić nieco gorsze paliwa jak fajki, ale nadal zostajemy przy ekogroszku dobrym i przyzwoitym.

- naciągany pod 5ta klase obrotowy pancerpol DUO z lepszym doszczelnieniem, pierścieniem doszczelniającym, odpowiednim motoreduktorem. Sam jednak nie jestem zwolennikiem obrotu wewnętrznego, uważam,że jest kłopotliwy i w moich oczach jest to nadal palnik oparty na fajce z kolanem, więc nadaje się do ekogroszków dobrych i średnich i co najwyżej mieszanki miału niespiekającego z ekogroszkiem, aby nie było problemów eksploatacyjnych. Nie mniej dostępność części wzorowa, serwis dobry, od lat na rynku, uznana marka producenta to zalety tego modelu.

- dla mnie z obrotowych najlepszy na chwile obecną jest AZP-TR ardeo powstały pod 5tą klasę, lepsza szczelność, napowietrzenie, ślimak wypiętrzający i trójnik zamiast kolana zagęszczającego, to dużo lepsze cechy jak modelu duo, przy czym marka uznana, serwis równie wysoki poziom, dostępność części od lat a sposób obrotu zewnętrznego nie jest problematyczny i chroniony od bodajże 2006r patentem

- moim zdaniem najlepiej wypada palnik sv200 potocznie zwany rurowym, tutaj nawet w domu emisje CO można utrzymać w klasie 5ej bez szarpania mocą. Spala szeroki zakres paliw, aczkolwiek powstał z myślą o ekogroszku, bardzo dobrze wychodzi mu spalanie groszko-miałów a sam miał wymagać będzie częstszego czyszczenia komory powietrznej pod paleniskiem, ale tez daje radę. Dobrze wychodzi spalanie miksu węgiel 60% (ekogroszek czy groszko-miał) z 40%zawartością dobrego pelletu. Typowe wielości czyli 15 czy 25kW na stanowisku badawczym moduluja z emisjami 5ej klasy od ok 3,6kW w górę mocy. Jak ktos ma mały kocioł i nie potrzebuje więcej jak 10kw max polecic można najmniejszy sv200-10kW, praca na stanowisku od ok 2,6kW w górę z bardzo dobrymi wynikami

 

Tyle opisu a w skrócie moim zdaniem dobre:

- sv200 10,15,25,35, ardeo azp-t oraz azp-tr 15,25 ... te są dla mnie godne uwagi

dla maniaków żeliwnych ewentualnie ardo-iron r 15,20,25.. tak do kotłów od 15kW,

mały batory10 dla kotłów 13-20kW (stare kotły 11-15kW, 5ta klasa 13-20kW),

klasyczne fajki pancerpol czy lepiej termo-tech 5ta klasa,

obrotowe to dla mnie ardeo azp-tr 15,25 i ewentualnie pancerpol duo 5ta klasa

Witam serdecznie, ma zamiar w tym roku zakupić piec 25kw i z twoich wpisów zauważyłem że najważniejszy w piecu jest palnik co pracuje na niskich mocach, jesień i wiosna wiadomo że nie jest potrzebna duża moc palnika, ja obserwowałem APR z deflektorem , a dlatego że można na nim spalać węgiel groszek i drobny orzech, teraz pytanie, jaki palnik i jaki podajnik możesz polecić do takiego asortymentu opału, też obserwuję SV 200. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, 

Upłynęło już trochę czasu od montażu pierwszych nowych pancko w v klasyw waszych kociołkach, możecie Panowie podzielić się swoimi doświadczeniami na temat tego palnika? 

Edytowane przez Duox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

Minęło już kilka lat od ostatniego wpisu pod tematem rankingu palników i chciałbym sie dowiedzieć jak sie sprawują polecane palniki.  Czy nadal SV200 jest dobry czy ARDEO AZP-TR, co teraz możecie polecić.

Jestem na etapie zmiany kotła na ekogroszek i nie wiem co obecnie jest najlepsze (bezawaryjne i łatwe w obsłudze).

Co sądzicie o kotłach hybrydowych ekogroszek/pellet czy są dobre?

Czy w obecnych kotłach na ekogroszek są opcje możliwości palenia drewnem w trybie awaryjnym?

Jakie firmy polecacie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.