Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ranking palników - palnik optymalny


Jasa

Rekomendowane odpowiedzi

to nic ino się cieszyć że palnik nr jeden macie tzw rura w rurze a jak tam regulatory ciągu te ogólnie dostępne macie bo nie dość  że drogie    warte

mam swój ultra czuły a koszt  równy1 papierosa najtańszego

wesołych i zdrowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bernard napisał:

to nic ino się cieszyć że palnik nr jeden macie tzw rura w rurze a jak tam regulatory ciągu te ogólnie dostępne macie bo nie dość  że drogie    warte

mam swój ultra czuły a koszt  równy1 papierosa najtańszego

wesołych i zdrowych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
31 minut temu, colover napisał:

Czy mógłbyś napisać to jeszcze raz?

Bo nic z Twojej wypowiedzi nie jestem w wstanie zrozumieć.

Widzisz? Napisal. Teraz wszystko wiadomo. No nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z regulatorem ciagu nie zrozumieliście? Zapala papierosa, puszcza dymka i widzi ile i jak do komina wciąga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem sześć minusów kto se pozwolił  mi trzy ukraść  przyznać sie bez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok szanuje takich kolegów tutaj ....jako że jestem dętka z komputerów  jakiś wielce uczony z tej dziedziny chce 100 euro od mnie co miesiąc ja usunąłem ją z poczty bo nie mam zamiaru skurw bogacić a on czy ktoś inny mi przysyła oferty znajomości od kobiet lekkich obyczajów jak można go sprawdzić i gdzie się z tym udać itd.

podejrzewam takiego typa  kiedyś grzebał w moim dellu ale jak to sprawdzić-udowodnić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pocztę i jako spam

 

a dla jednej z córek ktoś poje...b bazgra że zaciągła kredyt

chyba czas nadszedł aby komputery położyć na glajzy  -po pl szyny a ciówćia stęka nie daleko około 250m z czarnym złotkiem

 

Bernard ogarnij się z językiem i pisaniem postów jednego pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podejrzewam takiego typa  kiedyś grzebał w moim dellu ale jak to sprawdzić

od czasu jeszcze nie dał znaku czyli od 17 grudnia o głupich wpisach wyłudzania euro itd widocznie czytał ale po nowym roku della oddaje do KWP KATOWICE i szoguna komputerowego namierzą a i kara konkretna taka że już się nie podniesie ze stołka

wszystkiego dobrego życzę kolegom z forum w nowym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki pewny że go namierzą. Mojemu koledze przez tzw. internet okradli konto na kwotę 4600 złotych i cisza. W przyszłym roku w kwietniu będzie dwa lata jak złodzieja namierzają i jakoś nie mogą go znaleźć. Jak to powiedziała policjantka prowadząca sprawę: Brak sił i środków, szczególnie środków.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn mam taką nadzieję bo ja dziurawa dętka jestem w tym temacie ale w kwp podam im dwa adresy jakie mi chodzą po głowie i po sprawie -może będzie

temat bardzo nieprzyjemny jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bernard napisał:

od czasu jeszcze nie dał znaku czyli od 17 grudnia o głupich wpisach wyłudzania euro

W czym to niby przeszkadza większość dostaje takie info na skrzynkę to stare oklepane  przekręty ze zostało shackowane konto czy niby hacker dysponuje naszymi zdjęciami nagraniami kompromitującymi a tak naprawdę nic nie ma tylko próbuje wyłudzić kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Narzekacie na Ekoenergie II, a u mnie w Stalmarku 26kW hula aż milo, popiół jak z papierosa. I co najlepsze na sterowniku Techa przez wszystkich tak nie lubianym :) Ustawienia Fabryczne PID bez jakiego kolwiek grzebania. Wegiel to Chwalowice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 14.06.2019 o 11:45, berthold61 napisał:

A gdzież to ten ślimak da się kupić ? przekopałem cały internet i nie trafiłem na trop ? chętnie bym zanabył taki ślimaczek , nowy palnik pancerpola sprawuje sie idealnie na nawych ustawieniach to teraz dobrze byłoby dołożyć nowy ślimaczek aby nie szukać drobnego ekogrocha .

Stary temat ale dalej wałkuję ten nowy typ ślimaka od wczoraj i już 4 razy zablokowany podajnik , chyba coś nie za bardzo to dobre rozwiązanie , w dodatku skok śruby-ślimaka jest o 1 cm mniejszy i trzeba zwiększyć czas podawania prawie o 30% np w mocy minimalnej miałem 2 sekundy a przy tym ślimaku trzeba dać 3 sekundy aby kopczyk się nie zapadał a w maxymalnej zamiast 6 sek trzeba dać 9 sekund i trochę to denerwujące aby podajnik tak często i tak długo podawał , trzeba będzie wrócić do starego który ma skok śruby 8cm ale zamówię sobie gdzieś (nie wiem gdzie) taki ze skokiem 9cm aby jeszcze skrucić czasy podawania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 25.12.2018 o 14:50, Pieklorz napisał:

Postaram się po swojemu wg doświadczenia zawodowego

Najpierw napisze to, co bym odsiał zdecydowanie

Tłoki - spuścić do lamusa, nie na dzisiejsze czasy, żadna modulacja mocy, pic na wodę z 5klasą (tylko jeden odważny instytut sie pod takim badziwiem podpisze)

Rynny - lamus, otwarte górą palenisko to zawsze będą latające sadze i syf, choć sam opał potrafią na odpowiednio wyższym odbiorze mocy spalić

 

Co kuleje i nie daje rady na niższych mocach (można do większych kotłów ewentualnie lub dla wykorzystania mocy od 9kW w górę)...

Czyli w skrócie większe brucerowate,żeliwne, prostokątne

- duże ekoenergie czyli zaczynając od modelu 15-35kW (35kW, potocznie zwana średnią), tu na niższych mocach pali bliżej kosza a na końcu palnika górka, zmielony opał, wybrać tylko jak wyższy odbiór mocy lub rzeczywiście chce się kombinować ze spalaniem miału lub miksu groszku z miałem

- podobna przypadłość większy technix żeliwny 30-35kW

- podobna przypadłość średni i duży batory

dodatkowo całe żeliwne palniki szybciej degradują stalowe kosze, więc należy je konserwować po sezonie, najlepiej montować potocznie nazywane dosuszanie

- te tzw kwadratowe, moim zdaniem nic extra, lepsze od rynny i na tym bym zakończył, dalej może są na poziomie tych większych żeliwnych wyżej opisanych, zamiast kwadraciaka ja osobiście wolałbym choćby dobra fajke 5ej klasy

zaryzykuję tezę,że w/w sa na coś w stylu Retopala, węgle 23-25MJ i tyle.

 

Co daje radę na niższych mocach i można polecić z retort:

- z żeliwnych liderem dla mnie jest mały batory tzw batory 10, spokojnie dla kotłów do 15kW wg starej 3klasy lub nawet pod 20kw w kotłach 5klasy

- z żeliwnych można jeszcze polecić Ardeo Iron R, tu ze względu na małą i okrągłą jak na palniki żeliwne średnicę wyjścia na paliwo można się cieszyć dobrą praca na niższych mocach, wyższe moce i rozgrzane żeliwo to przy takich wymiarach spieki, więc warto wybrać model obrotowy aby z tym walczyć

- jeszcze nie z 5ej klasy z obrotowego polecić mogę AZPP aczkolwiek to model niszowy i nie jest łatwo dostępny

 

Co z myślą o klasie 5-ej??

- podciągnięta fajka na dobry ekogroszek i tutaj wbrew pozorom wcale nie pancerpol a fajeczka termo-techu przekonstruowana i lepiej doszczelniona pod wymogi klasy 5-ej, to jednak palnik na dobre ekogroszki, najlepiej z RI do 10, czyli niska spieklaność

- pod klasę 5tą palnik ardeo azp-t. Powstał w zasadzie pod model kotła klaster5 i wymogi klasy 5ej. Dobrze wykonany, ślimak wypiętrzający, nie opiera się o fajkę tylko o trójnik, co pozwala spalić nieco gorsze paliwa jak fajki, ale nadal zostajemy przy ekogroszku dobrym i przyzwoitym.

- naciągany pod 5ta klase obrotowy pancerpol DUO z lepszym doszczelnieniem, pierścieniem doszczelniającym, odpowiednim motoreduktorem. Sam jednak nie jestem zwolennikiem obrotu wewnętrznego, uważam,że jest kłopotliwy i w moich oczach jest to nadal palnik oparty na fajce z kolanem, więc nadaje się do ekogroszków dobrych i średnich i co najwyżej mieszanki miału niespiekającego z ekogroszkiem, aby nie było problemów eksploatacyjnych. Nie mniej dostępność części wzorowa, serwis dobry, od lat na rynku, uznana marka producenta to zalety tego modelu.

- dla mnie z obrotowych najlepszy na chwile obecną jest AZP-TR ardeo powstały pod 5tą klasę, lepsza szczelność, napowietrzenie, ślimak wypiętrzający i trójnik zamiast kolana zagęszczającego, to dużo lepsze cechy jak modelu duo, przy czym marka uznana, serwis równie wysoki poziom, dostępność części od lat a sposób obrotu zewnętrznego nie jest problematyczny i chroniony od bodajże 2006r patentem

- moim zdaniem najlepiej wypada palnik sv200 potocznie zwany rurowym, tutaj nawet w domu emisje CO można utrzymać w klasie 5ej bez szarpania mocą. Spala szeroki zakres paliw, aczkolwiek powstał z myślą o ekogroszku, bardzo dobrze wychodzi mu spalanie groszko-miałów a sam miał wymagać będzie częstszego czyszczenia komory powietrznej pod paleniskiem, ale tez daje radę. Dobrze wychodzi spalanie miksu węgiel 60% (ekogroszek czy groszko-miał) z 40%zawartością dobrego pelletu. Typowe wielości czyli 15 czy 25kW na stanowisku badawczym moduluja z emisjami 5ej klasy od ok 3,6kW w górę mocy. Jak ktos ma mały kocioł i nie potrzebuje więcej jak 10kw max polecic można najmniejszy sv200-10kW, praca na stanowisku od ok 2,6kW w górę z bardzo dobrymi wynikami

 

Tyle opisu a w skrócie moim zdaniem dobre:

- sv200 10,15,25,35, ardeo azp-t oraz azp-tr 15,25 ... te są dla mnie godne uwagi

dla maniaków żeliwnych ewentualnie ardo-iron r 15,20,25.. tak do kotłów od 15kW,

mały batory10 dla kotłów 13-20kW (stare kotły 11-15kW, 5ta klasa 13-20kW),

klasyczne fajki pancerpol czy lepiej termo-tech 5ta klasa,

obrotowe to dla mnie ardeo azp-tr 15,25 i ewentualnie pancerpol duo 5ta klasa

Witam serdecznie, ma zamiar w tym roku zakupić piec 25kw i z twoich wpisów zauważyłem że najważniejszy w piecu jest palnik co pracuje na niskich mocach, jesień i wiosna wiadomo że nie jest potrzebna duża moc palnika, ja obserwowałem APR z deflektorem , a dlatego że można na nim spalać węgiel groszek i drobny orzech, teraz pytanie, jaki palnik i jaki podajnik możesz polecić do takiego asortymentu opału, też obserwuję SV 200. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, 

Upłynęło już trochę czasu od montażu pierwszych nowych pancko w v klasyw waszych kociołkach, możecie Panowie podzielić się swoimi doświadczeniami na temat tego palnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.