Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ranking palników - palnik optymalny


Jasa

Rekomendowane odpowiedzi

marcus myślałem zrobić na podobne tego z fot.. czy ta koronka,lub retorta na styku z fajka czy kolankiem rożnie zwą,czy musi być uszczelniona .....a tak na marginesie czym te retorty się  różnią, ze te maja dziurki niżej,wyżej ,większe,mniejsze,na co te wszystkie kombinacje maja wpływ,czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć po co to,w mojej miejscowości robią piece,kiedy byłem u nich zęby dorobili mi cały palnik zapytałem o retortę czemu maja nacięcia z dołu,a ten no to... tak sobie wymyśliliśmy.Hmmmmm.....

Edytowane przez Robot16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie koronki z kolanem fajki powinno być szczelne  przeważnie tą szczelność uzyskuje się przez dobre spasowanie tych elementów na styk .Retorty różnią się mocą jaką można a nich uzyskać stąd różnice w wielkościach i liczbie otworów.To czy otwory będą wyżej czy niżej może decydować o jakości spalania dlatego producent podaje jaki  rodzaj  typ węgla stosować dla danego palnika .Jeżeli wiemy jakiej mocy potrzebujemy palnik wtedy łatwiej się zdecydować ile tych otworów mniej więcej powinno być .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Jak otworki będą niżej to będzie grubsza warstwa żaru i szansa na lepsze spalanie i dopalanie gazującego węgla , jak dasz te otworki na samej górze to warstwa tego żaru będzie cieniutka i prawdopodobnie na 90 procent kocioł będzie produkował sadzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostrożnie z dolnymi otworami gdyż tam (w głębi palnika)robią się spieki koksowe.........

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
1 minutę temu, Robot16 napisał:

Visitor ale na poprzedniej retorcie nic takiego nie było zero spieków, może Yaro miał rację co do dolnych otworów....

Nie zrobiles tego o co prosilem

9 godzin temu, Visitor1230 napisał:

Prowadzisz palnik w pidzie czy dwustanie. W tym drugim przypadku jest rozwiazanie na te bolaczke. Uzupelnij profil jezeli oczekujesz rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś  jakiej mocy ma być ten palnik jeżeli 15kW to jest za mało otworów powinno być około 32 fi 6 mm np jak w azpp.

azpp.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
10 godzin temu, Robot16 napisał:

No i tak porobiło się czy ktoś wie o co chodzi tylko wymieniłem retorte i dużo spieków coś jak na Foto

maxresdefault.jpg

Ogranicz moc kotła ja mam od 3 kw min a ograniczyłem do max 5 kw i wszystkie ustawienia ci sie zmniejszą odpowiednio , ogień spokojny nie robi spieków żużlowych tylko mocny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 27.11.2019 o 16:25, Robot16 napisał:

No dzięki dzięki bardzo a tak wygląda po nawierceniu,a czy dobrze to okaże się jak założę ...........

IMG_20191127_150834.jpg

Ja bym się pokusił jeszcze o 4 nacięcia pionowe od samego dołu to fajnie schładza kolanko i wstępnie odgazowanie poprawia , ja mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, berthold61 napisał:

Ogranicz moc kotła ja mam od 3 kw min a ograniczyłem do max 5 kw i wszystkie ustawienia ci sie zmniejszą odpowiednio , ogień spokojny nie robi spieków żużlowych tylko mocny .

Czy aby na pewno wszystkie?  Zmniejszając moc kotła zmieni się nawęglanie (będzie mniejsze), ale powietrze zostanie takie samo jak było.

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie wiem nie sprawdzałem w dwustanie ale w pid na bank wszystko się zmniejsza i ogień robi się spokojny ale jeśli nawet u ciebie nie trzeba pełnej mocy ale np 60 procent to zmniejszyłbym do tych 60 procent i dopasował powietrze aby nie tworzyć palnika spawalniczego bo to tworzy kalafiory a to nikomu nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
35 minut temu, Robot16 napisał:

Visitor mam sterownik Geco bez pida sorry ale co to ten dwustan....

To jest wlasnie ster dwustanowy. Tez taki mialem.  Nie uzupelniles profilu. Nie wiadomo co ogrzewasz. Przy takich spiekach trzeba drastycznie obnizyc moc. Wydluzyc przerwe. Nawet do 90sek. Przeslona powietrza wtedy na min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Są w większości teraz sterowniki które same sobie dopasowują moc,podawanie,powietrze itp to nazywa się PID  a starsze to tak zwane dwustany pal-gaś i tak w kółko a te w pid palą się stale bez przerw ale z różną mocą w danej chwili ,to tak w skrócie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.