Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ranking palników - palnik optymalny


Jasa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zastosujesz ekogroszek typ 31 to nawet na  kilku dziurkach będzie się dobrze paliło a jak masz węgiel  typ 32,2 albo już 33 to potrzeba bardziej wymyślnego napowietrzenia i najlepiej korony obrotowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
12 godzin temu, Robot16 napisał:

No chyba coś mam,skoro moja retorta ma za molo dziur,bo faktycznie kicha z paleniem,ale znalazłem coś na podobę...czyli nie retorta w moim przypadku ze za molo dziurek.....a ta...chyba jeszcze mniej...

psr.jpg

Ale ta ze zdjęcia ma dolne wstępne i górne więc źle nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ale swoją drogą firmy powinny już bbardziej zająć się palnikami tzw rurowymi bo to chyba najlepszy kierunek i więcej zalet jak wad ,ślimaki nie muszą tak bakać aby wypchać paliwo a samo paliwo też ma więcej czasu aby zanim sie wysypie do popielnika to się dopali , wielkich zmian nie trzeba bo nawet zwykłe kolanka żeliwne które odlewają by wystarczyły tylko ściąć kolanko dołożyć kapsel na całość jako rura powietrzna ponawiercać otworki i koszt kilkukrotnie tańszy niż taki np sv-200 m , trzeba będzie zrobić projekt i upublicznić oraz dać patent każdemu zainteresowanemu gratis .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam ten pogląd .

Na dzień dzisiejszy palnik rurowy to chyba kierunek , na który winna być skierowana uwaga konstruktorów palników węglowych w kotłach z podajnikiem.

Ale sprawa taka prosta nie jest jak piszesz .

Podstawą sukcesu sv 200 jest system chłodzenia tej jak piszesz "rury" przez powietrze podawane na palenisko . Bez tego taka konstrukcja ma drastycznie obniżoną żywotność  , nie wiem jak ze sprawnością.

SV 200  jest udaną konstrukcją i w miarę prostą . Jak wszystko ma też wady ale zalety przeważają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Robot 16 .

Jeżeli chcesz aby nasze porady były użyteczne to musisz dokładnie opisać problem : oczekiwania , dotychczasowe działania , zdjęcia itp.

Bez tego radzenie będzie tylko mało użytecznym  opiniowaniem .

Przepraszam , bo zabrzmi to ocennie  , ale odnoszę wrażenie , że podejmujesz za szybkie i przeciwstawne działania .

Pośpiech nie jest wskazany choć doceniam Twoją determinację w szukaniu rozwiązania bo chyba jest ono naglące .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już doczytałem . Dokładnie odwrotnie  - na poprzedniej niedopalał od strony podajnika , a na przerabianej spieki koksowe.

Jeżeli to tylko "taki" problem to żródła raczej nie należy dopatrywać w systemie napowietrzania paleniska . W obydwu jest ,z grubsza rzecz ujmując - zadowalający.

 Można i nie wykluczone , że trzeba go skorygować ale nie od tego trzeba , moim zdaniem , zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Robot16 napisał:

Jasa patrząc na fot.prawa strona paliła za mocno(  czyli to co pozaklejałem  ) krater wypalało ,a lewa nie dopalała czyli kopiec niedopalony rósł i spadało do popielnika,a podajnik mam po tej co zaklejone otwory..

Zaklejając otwory tam gdzie "paliła za mocno" postąpiłeś racjonalnie choć już pomyliły mi się strony gdyż wydawało mi się , że od strony podajnika Ci nie dopalał a teraz piszesz ,że  podajnik masz od tej strony co zaklejone otwory ( czyli zmniejszyłeś mu jeszcze napowietrzanie tam gdzie nie dopalał ?! ) .

Najważniejsze , że jest lepiej choć na ocenę jest jeszcze stanowczo za wcześnie - trzeba poczekać aż ostatecznie " ułoży" się granulacja eko na palenisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakleiłeś te otwory od palnika to wzrosło ciśnienie z drugiej strony. Powinno się lepiej dopalać. 

Możesz zakleić jeszcze następne 2-3, tylko może nie całe, a połowę, taka by nie pogorszyć spalania poprzez zbytnie ograniczenie powietrza. Trzeba próbować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko jest mielony przez przeciwzwój ślimaka i margines poprawek jest tu niewielki .

Niektórzy palacze zmniejszają ten przeciwzwój ( zeszlifowują ) i przez to mielenie jest mniejsze ale i wzruszanie złoża też jest mniejsze a także  (prawdopodobnie ) wzrasta napór podawanego eko na ścianki palnika przeciwległe do kosza. Ja osobiście tego nie próbowałem i nie wydaje mi się to godne polecenia.

Prostszym jest modyfikacja otworów nadmuchowych palnika , tak aby dystrybucja powietrza na palenisku była adekwatna  do zapotrzebowania na nie w każdym miejscu paleniska , a to zapotrzebowanie jest uzależnione m.in. od granulacji grochu na palenisku spowodowanej mieleniem przez przeciwzwój.

Modyfikację tę najlepiej przeprowadzi użytkownik we własnym zakresie w oparciu o obserwację palenia na palenisku .

Ogólna zasada ; tam gdzie niedopala zwiększamy napowietrzanie , gdzie spieki żużlowe - zmniejszamy.

Oczywiście przedtem należy wyeliminować przyczyny pierwotne : uszczelnienie palnika , czyszczenie komory powietrznej itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.