Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet- cenowe szaleństwo


jared45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 🙂 Nowy jestem, chociaż forum czytam od kilku miesięcy. Jako, że "ustawowy" żywot mojego kotła się kończy, zrobiłem wymianę - poszedłem w pellet - nie wiem, czy dobrze, czy źle. Póki co widzę jedno => może i drogi, ale dostępny od ręki, w przeciwieństwie do węgla/groszku. Nawiązując do tytułu tematu - może ktoś podrzuci namiary na "mniej szalone" cenowo źródełko prasowanych trocin 😉 w okolicach Raciborza. Nie interesują mnie certyfikaty, interesuje mnie coś, co da się spalić za rozsądne pieniądze 😄 Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zrobiłem podobnie, wymieniłem kocioł i cena pelletu zaraz wystrzeliła w kosmos. Zaleta taka, że obsługa takiego kotła jest mało uciążliwa, no i pellet ogólnie dostępny bez problemu. Co do dostawcy to każdy chyba musi poszukać swojego źródła. Są dostawcy którzy sprzedają po 2000zł za tonę z dowozem ale na Podlasiu, więc do mnie nie dowiozą. U mnie na Mazowszu jak widzę popularnym dostawcą jest Polski Pellet, obecnie 2499zł za tonę z dostawą. Mogę próbować ściągać z końca Polski ale po doliczeniu kuriera pewnie wyjdzie na to samo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, s888 napisał(a):

Są dostawcy którzy sprzedają po 2000zł za tonę z dowozem ale na Podlasiu

Witam

Podasz namiary?  

Może być na priv jak nie chcesz tu.

pozdrawiam

plasticfun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, to nie jest chyba jakaś tajemnica, ja myślałem o czymś takim: PELLET DOMINOWOOD za 1950zł, dowóz na Podlasiu. Klienci ponoć zadowoleni 🙂

https://www.olx.pl/d/oferta/pellet-dominowood-z-dowozem-do-klienta-CID628-IDx1Tkj.html

Edytowane przez s888
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo 😀

pozdrawiam

plasticfun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, testował ktoś taki pellet ze słomy? U mnie w okolicy też taki sprzedają ale rozmawiałem z ludźmi którzy nabyli taki pellet i chcą się go teraz pozbyć. Problemem jest podobno to, że sam nie chce się palić i gaśnie więc trzeba mieszać z drewnianym. Może ktoś mógłby potwierdzić, czy po prostu mieli pecha lub złe ustawienia 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy spalaniu słomy wytwarza się dużo chloru, który niszczy kocioł i instalację kominową, więc nie każda oszczędność w zakupie opału w dłuższej perspektywie czasowej się nie opłaci. 

Pellet ze słomy ma inne warunki do spalania niż drzewny i wymaga innych ustawień podawania i dmuchania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w tych czasach pojawia się coraz więcej różnych agropelletów ,pellet ze słomy ,ze słomy rzepakowej , pellet z otrąb , z łuski słonecznika , z traw cena tego wszystkiego wygórowana bo jest ku temu okazja i można się nachapać ,zdesperowany klient to łyknie ,w normalnych czasach nikt by sobie tym głowy nie zaprzątał , 

Swoją drogą to mnie ciekawi ten ze słomy rzepakowej , nie wiem czy nie kupię na cele testowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym mieszal pellet ze slomy, traw, slonecznika i innych takich z normalnym drzewnym. Nie widze w tym nic zlego. Jesli oczywiscie da sie to „normalnie” uzytkowac. Im mniejszy popyt na drzewny tym cena nizsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję spalić 150 kilogramów pelletu ze słomy. Co zauważyłem:
- niższa kaloryczność
- więcej popiołu
- tworzy się szlaka,ale jest bardzo krucha
- jakbym nie ustawiał sterownika to dymiło z palnika co skutkowało białym dymem z komina
- i to co mnie zaskoczyło najbardziej to wygląd komory spalania,zrobiła się biała jakby ją ktoś wapnem pomalował

Kocioł Skamp 13 kW, palnik SV200, ruszt ekogroszkowy, sterownik SKZP02F + zapalarka + brager

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem na próbę 20 worków pelletu u lokalnego producenta, najtańszy jaki znalazłem w rozsądnej odległości bo wiadomo transport drogi. Gość kupuje trocinę, suszy i pelletuje (chałupniczo). Mówi, że rok temu pellet sprzedał po 600 zł i jeszcze na tym dało się zarobić. Teraz sprzedaje po 2250 zł. Pytam się skąd ta cena? Mówi, że płaci drożej za trocinę. No dobra drożej ale ile, tyle żeby cenę pelletu podnieść do 2250 zł. Zastanawiające to wszystko. Po prostu mają okazję i doją nad jak tylko mogą. 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu pytałem na tartaku tak z ciekawości po ile trociny. Wychodzilo 500zl auto, oczywiście mokre. Pytam ile tego może być to obstawiał na 4-5t ale bardziej wyliczał na metraż auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem peleciarze (czytaj producenci) mają teraz złote żniwa, ciekawy jak długo potrwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radik81 napisał(a):

ciekawy jak długo potrwają

Dopóty inne nośniki energii beda w obecnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cofki płomienia to i przy zwykłym pellecie nożna doprowadzić, dlatego łącznik elastyczny ma się stopić. A tu jakaś pani akurat miała czas i chęci na wykonanie zdjęcia do swojego "artykułu"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trener40 napisał(a):

Niektórzy zawiedli się na mieszance z owsem.

Moze sie przydarzyć…
Pierwsze co przychodzi do glowy w takiej sytuacji to robic zdjecia na FB 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PioBin napisał(a):

Dopóty inne nośniki energii beda w obecnych cenach.

Czyli na zmiany się nie zanosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dziś u olczyka na placu 2390zł tona w workach.  Czyli tanieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wygląda na to, że nieśmiało zaczyna tanieć. Polski Pellet z 2699 opuścili na 2499zł, widać też dużo ogłoszeń pelletu po 2000zł, nawet trafiają się lokalni producenci z ceną 1600zł za tonę, niestety nie ma takich ofert w mojej okolicy 😕 Czekam dalej, ofert jest bardzo dużo, a zima póki co łaskawa, coś mi się zdaje że sprzedawcy zostaną z tym całym pelletem, bo kto im to kupi 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rabusie w końcu muszą zmięknąć , a mają z czego zjechać .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak wegiel bedzie dostepny po 2000 to peletu za <2000 nie sprzedadza. Rynek sie nasyci i spowolnienie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa ludzi wywaliła 2-3 letnie kotły i pozakładali PC. Procentowo to na pewno robi spadek popytu. Inni jakieś drewno zainstalowali. Jeszcze inni jakieś ruszty i też drewnem jadą. Ludzie nie będą sprasowanych odpadów po 3 koła z tonę kupować. Na te gorące głowy prasowaczy trociny musi kubeł bardzo zimnej wody się wylać i wtedy znajdą swoje miejsce w szeregu. Węgiel na giełdzie już 180$, a wszyscy głupa palą, że musi być drogi. A wcale nie musi bo trzeźwe spojrzenie na to zagadnienie jest zupełnie inne niż serwowana papka tu i tam. Ogłupianie ludzi nic więcej. To się zemści. Już to pisałem gdzieś. Małą łyżeczką cały czas powoli można się najeść do syta. Dużą łychą można się jedynie zachłysnąć. I to się stanie z wszystkim 3 x sztucznie wywindowanym do góry.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ok dwie stówki w dół. Jakby do tych spekulantów dotarło, że pellet nie może wychodzić drożej niż prąd w G11...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.