Gość Visitor1230 Opublikowano 23 Listopada 2018 #1026 Opublikowano 23 Listopada 2018 U mnie za to kociol odpala sie przy - 2,5 na dworzu co 2,5-3 godz. i pracuje 45 min ladujac moj maly bufor. Ocieplnie mam przecietne. Na grzejniki zawor puszcza 43-45 stopni. Zadana w domu na cala dobe to 22 stopnie. Spalanie dobowe to 12-13 kg. Cytuj
eliks Opublikowano 23 Listopada 2018 #1027 Opublikowano 23 Listopada 2018 (edytowane) No dziś opróżniłem zasobnik na pellet do zera i wybrałem pył z dołu. Poza tym polatałem trochę odkurzaczem jeszcze po krawędziach komory spalania. Skontrolowałem również poziom popiołu w pojemniku, było go 7,5 litra. Ile kg nie wiem, może ze 3. Następny taki lifting dopiero po Nowym Roku. @Benton661 od 11. listopada średnia wyszła mi 17kg na dobę. Edytowane 23 Listopada 2018 przez eliks Cytuj
g69 Opublikowano 24 Listopada 2018 #1028 Opublikowano 24 Listopada 2018 eliks jak to u Ciebie jest rozwiązane.Termostat wyłącza kocioł? Pompę? Gdzieś czytałem,że w niektórych kotłach nie ma czegoś takiego jak wyłączenie palnika od termostatu.Ponoć lepiej jest jak kocioł grzeje samego siebie w ustawionej histerezie. Cytuj
Gość Visitor1230 Opublikowano 24 Listopada 2018 #1029 Opublikowano 24 Listopada 2018 48 minut temu, g69 napisał: Gdzieś czytałem,że w niektórych kotłach nie ma czegoś takiego jak wyłączenie palnika od termostatu.Ponoć lepiej jest jak kocioł grzeje samego siebie w ustawionej histerezie. A dlaczego lepiej? Cytuj
eliks Opublikowano 24 Listopada 2018 #1030 Opublikowano 24 Listopada 2018 @g69 termostat włącza/wyłącza kocioł. Cytuj
pastor Opublikowano 24 Listopada 2018 #1031 Opublikowano 24 Listopada 2018 mała prośba jak podajecie zużycie to krótka informacja o metrażu i rodzaju instalacji ;-) eliks można gdzieś zobaczyć jaką masz instalację? jak sterujesz i co ogrzewasz? Cytuj
eliks Opublikowano 24 Listopada 2018 #1032 Opublikowano 24 Listopada 2018 Co ogrzewam mam w stopce. Tam jest 150m2 grzane ale przy 140m2 jest trzymane ciepło bo na werandzie i tak nie ma szans ciepła zatrzymać, no ale 1200 mm kaloryfer C22 jest. Dom lata 90te, ocieplony 10cm styro. Instalacja grube rury, kiedyś działała grawitacyjne. Cytuj
radik81 Opublikowano 30 Listopada 2018 #1033 Opublikowano 30 Listopada 2018 Dzisiaj trochę wieje. Laguna cyka sobie na 2 biegu, czasami wrzuci na 1. "Dorzuca" sobie ziareno po ziarenku peleciku. W sumie na dobę wyszło wczoraj około 18 kg. Temperatura spalin 92°C. Cytuj
eliks Opublikowano 30 Listopada 2018 #1034 Opublikowano 30 Listopada 2018 No i elegancko. Mi jakość peletu nie pozwala aby uzyskać 1 albo drugi bieg. Teraz leci mi ma 4tym a ten lepszy co mam go 2 tony jest mi w stanie zjechać do 3ciego biegu. No chyba że moja ilość wody w układzie sprawia że ciągle goni zadaną. Kiedyś kupię sobie ze 2 worki jakiegoś Barlinka i zobaczę. Ty po ile kupujesz ten swój pelet? Cytuj
Puławiak Opublikowano 4 Grudnia 2018 #1035 Opublikowano 4 Grudnia 2018 Dorwałem jeszcze jedną Lagunę P 12 gdyby ktoś by zainteresowany to zapraszam. Cytuj
Tomek0407 Opublikowano 4 Grudnia 2018 #1036 Opublikowano 4 Grudnia 2018 (edytowane) Czytasz wysyłane do Ciebie wiadomości? Oczekiwałem przynajmniej jakieś odpowiedzi, w stylu: teraz nie mam czasu, lub w najbliższym czasie Ci odpowiem, albo mam za daleko do Ciebie, nie podejmę się , a tu cisza w eterze. Edytowane 4 Grudnia 2018 przez Tomek0407 Cytuj
Puławiak Opublikowano 4 Grudnia 2018 #1037 Opublikowano 4 Grudnia 2018 Niestey sezon niezbyt często zaglądam praca na całą dobę wiec cieżko jest. Cytuj
Tomek0407 Opublikowano 5 Grudnia 2018 #1038 Opublikowano 5 Grudnia 2018 Dziękuje za nawiązanie kontaktu i myślę, że też zrealizowanie inwestycji. Cytuj
Benton661 Opublikowano 5 Grudnia 2018 Autor #1039 Opublikowano 5 Grudnia 2018 @Tomek0407, skusiłeś się na Lagunę? :) . Mam nadzieję, że napiszesz o swoich wrażeniach? Cytuj
Tomek0407 Opublikowano 5 Grudnia 2018 #1040 Opublikowano 5 Grudnia 2018 (edytowane) Raczej tak , w domu weekendowym go zamontuję. Edytowane 5 Grudnia 2018 przez Tomek0407 Cytuj
Benton661 Opublikowano 5 Grudnia 2018 Autor #1041 Opublikowano 5 Grudnia 2018 A czy mały zasobnik paliwa i brak econeta nie będzie problemem? Cytuj
Tomek0407 Opublikowano 5 Grudnia 2018 #1042 Opublikowano 5 Grudnia 2018 (edytowane) Kocioł ma możliwość podawania ze zbiornika zewnetrznego ( większego), ja myśle o takim na około 500kg - to mi wystarczy. Jeśli jest tak ( takie informacje dostałem), że działa na zasadzie załącz i zapomnij o jakichkolwiek ustawach parametrów to nie potrzebuję podglądu. Nie tylko ja go będę obsługiwał (rodzinka). Wystarczy mi podgląd na temperaturę w pokojach i na bufor, a to będę realizował innymi sterownikami. Edytowane 5 Grudnia 2018 przez Tomek0407 2 Cytuj
radik81 Opublikowano 6 Grudnia 2018 #1043 Opublikowano 6 Grudnia 2018 W dniu 5.12.2018 o 13:18, Tomek0407 napisał: Jeśli jest tak ( takie informacje dostałem), że działa na zasadzie załącz i zapomnij o jakichkolwiek ustawach parametrów to nie potrzebuję podglądu... Właśnie tak jest "załącz i zapomnij" Cytuj
dodo02 Opublikowano 7 Grudnia 2018 #1044 Opublikowano 7 Grudnia 2018 Też mam taką nadzieję... @Tomek0407 Masz już coś konkretnego do zdalnej kontroli temperatury? Ja zdecydowałem się na Salus it600, ale póki co uruchomiłem tylko część zestawu. Trochę rzeczy mu brakuje... Cytuj
eliks Opublikowano 7 Grudnia 2018 #1046 Opublikowano 7 Grudnia 2018 Poszukaj na chińskich stronach. Możemy się śmiać, ale kiedyś wpadł mi w ręce termostat bezprzewodowy z histerezą ustawianą od 0.1 stopnia, poza tym do sieci był wpięty przez WiFi i nawet na smartfona była do tego aplikacja. To był chyba Xiaomi. Cytuj
eliks Opublikowano 10 Stycznia 2019 #1047 Opublikowano 10 Stycznia 2019 Mamy połowę sezonu, drugi raz opróżniłem pojemnik z popiołem. Pokusiłem się o zajrzenie do wymiennika. Fakt że ciemno, ale taki pellet, ciemny popiół z niego mam. TUTAJ ZDJĘCIA Cytuj
Gość Visitor1230 Opublikowano 10 Stycznia 2019 #1048 Opublikowano 10 Stycznia 2019 No nie mam zdjec do porownania. Ale jest tam troche sadzy. W moim Biawarze mam duzo czysciej Cytuj
Dragster Opublikowano 10 Stycznia 2019 #1049 Opublikowano 10 Stycznia 2019 (edytowane) To jest efekt palenia na niskiej mocy. Taka zima. Edytowane 10 Stycznia 2019 przez Dragster Cytuj
Puławiak Opublikowano 10 Stycznia 2019 #1050 Opublikowano 10 Stycznia 2019 (edytowane) No nie to nie efekt palenia na niskiej mocy tylko efekt zmiany parametrów przez kolegę. Eliks trochę eksperymentuje. Szkoli się na serwisanta. Edytowane 10 Stycznia 2019 przez Puławiak Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.