Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, tak chyba wygląda w środku ten Lazar kondensacyjny, o którym była mowa wcześniej :)

Ale to raczej nie ten. Jak widać, Polak potrafi. Paląc czasowo, trzymając na kotle 40 stopni i bez ochrony powrotu można ze zwykłego kotła zrobić kondensata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jak na polskie realia, cena robi się już zaporowa. Chociaż na Twojej stronie jeszcze stara cena widnieje...

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, przyznać trzeba, że jak już Włosi planują podwyżki, to już z grubej rury walą... Prorokuję drastyczny spadek sprzedaży tych kotłów w PL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prestiż wzrasta, sprzedaż spadnie.  Jednak z drugiej strony zobaczcie,  takie Performy, Hargasnery, Windhagery są produkowane i ktoś to kupuje....

Jednak co do Laguny myślę że to jakiś żart.

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks, w tej cenie co kupowałeś mogłeś wziąć 2 sztuki. Dzisiaj byś jedną sprzedał i wyszedł na zero :). Ba, jeszcze byś parę tysi zarobił!!!  Żadna lokata roczna nie dałaby Ci tyle zarobić :)

Jeśli to prawda, to nastanie koniec ery włoskich kotłów w PL. Mój szwagier zaczyna budowę i nawet poleciłem mu Lagunę, ale teraz zacznie rozważać raczej PC...

Edytowane przez Benton661
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja myślę że Wojtek jako wesoły człowiek robi sobie z nas jaja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Prima Aprilis jeszcze trochę czasu zostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek miał rację, że dotacje pasują rynek. Włosi wyczuli kasę i cena w górę, a najlepsze jest to, że program "Czyste powietrze" został wstrzymany.

Jeśli Laguna P 18 będzie rzeczywiście za 19600 zł to jednym słowem @eliks mieliśmy farta.

 

Edytowane przez radik81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eliks napisał:

Prestiż wzrasta, sprzedaż spadnie.  Jednak z drugiej strony zobaczcie,  takie Performy, Hargasnery, Windhagery są produkowane i ktoś to kupuje....

Jednak co do Laguny myślę że to jakiś żart.

Zgadnij dlaeczgo Windhager w PL wprowadził wersję LITE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po wiela Panie ta wersja lite? Ty Wojtek bierz kredyt i zamów jeszcze ze 30 sztuk w starej cenie, sam mogłem wziąć wtedy ze 3, miał bym na części. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eliks napisał:

Jednak co do Laguny myślę że to jakiś żart.

Granica dobrego smaku, w sensie ceny została przekroczona.

3 godziny temu, eliks napisał:

Wojtek jako wesoły człowiek robi sobie z nas jaja

Nie mogę doszukać się innego wytłumaczenia ;-)

1 godzinę temu, radik81 napisał:

dotacje pasują rynek.

To jest główna przyczyna całego zamieszania. Na chwilę obecną kotły pelletowe idą jak ciepłe bułki, więc jest idealny okres żeby zarobić grubą kasę. Idzie wszystko i w każdych ilościach. Forum chyba nie wytrzyma takiego naporu pelletowych palaczy, szczególnie tych piszczków którym za dużo pali.

Edytowane przez laptop
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, laptop napisał:

 

To jest główna przyczyna całego zamieszania. Na chwilę obecną kotły pelletowe idą jak ciepłe bułki, więc jest idealny okres żeby zarobić grubą kasę. Idzie wszystko i w każdych ilościach. Forum chyba nie wytrzyma takiego naporu pelletowych palaczy, szczególnie tych piszczków którym za dużo pali.

Hahaha w punkt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z tym eurokołchozem pochodzę ze wsi kupując traktor przed unią przykładowo zator 100 koni kosztował zaledwie 79tyś. po wejściu do uni i dotacji 179tyś. Jest biznes jest tak samo na kotłach producent czuje kasę i wali cenę zaporową a i tak się jakoś sprzeda

Edytowane przez audilhr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eliks napisał:

sam mogłem wziąć wtedy ze 3, miał bym na części.

A jak obecnie wygląda sytuacja z tą podwyżką, w stosunku do cen części zamiennych? Może taniej wyjdzie teraz kupować Lagunę w "kawałkach", do samodzielnego montażu ;-)

Bo skoro kocioł poszedł o 100% w górę... to może być ciekawie przy zakupie np. zapalarki :-/

To my Włochom taki dobry pellet eksportujemy, a oni tak się odwdzięczają.

Edytowane przez laptop
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro części pozostały na poziomie takim, jak Laguna kosztowała 9,5 tysia, to może lepiej sprowadzać ją w częściach i składać na miejscu :) I utrzeć nosa pazernym Makaronom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracą odbiorców  z Polski i tyle. Bo Niemcom to akurat wszystko jedno,  2 miesiące pracy. 

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Taki Blackstar z pełnym wyposażeniem, tj pneumatyka, sonda lambda, ukł. pompowy cenowo wyjdzie chyba bardzo podobnie, czyli stanowczo za dużo!

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.