Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły i palniki pelletowe - Wasze wrażenia i opinie


Benton661

Rekomendowane odpowiedzi

Dawne dzieje tych nowych modeli nie znam i do tego nie wiem teraz czy spełniają normy. I do tego to już raczej nie rokuje na przyszłość - generalnie to z paliw stałych zostanie tylko pellet i drewno kawałkowe holzgas zapewne. Ale produkt był fajny. 

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dobra jestem wam winien wyjaśnienie odnośnie cen Laguny - cena poszła do góry o 200 Euro katalog. A cena którą podałem czyli 19 600 zł jest ceną katalogową i dostałem informację że w necie będziemy mogli publikować tylko i wyłącznie ceny katalogowe - uważam że to odstraszy potencjalnych klientów od zainteresowania tym kotłem. I byłem ciekawy jaka będzie wasza reakcja na tak wysoką cenę urządzenia. I nie dziwcie się proszę jeśli za jakiś czas cena na stronie będzie taka jak wcześniej napisałem.  Oczywiście nadal postaram się aby cena tego urządzenia u mnie była w miarę dopasowana do potrzeb rynku. Dlatego zainteresowanych zapraszam do kontaktu telefonicznego

P.S. Żeby nie było niedomówień w 2018 od kwietnia cena katalogowa tego kotła wynosiła 18 700 z Vat 8% to że mogliście ten kocioł kupić taniej wynikało z dopasowania przez nas ceny do możliwości rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyjaśniło się  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Puławiak napisał:

cena którą podałem czyli 19 600 zł jest ceną katalogową 

Katalogowa może wynosić nawet 35k. Ważne jest ile ludzie będą w stanie zapłacić za ten kocioł. 

Ale faktem jest, że przeglądając broszurę z kwotą 19.600 większość odrzuci go na starcie.

 

11 godzin temu, Puławiak napisał:

Dlatego zainteresowanych zapraszam do kontaktu

Czyli cena dla klienta po staremu ;-)

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oficjalnie tego nie może napisać, ale prawie po staremu. 

 

 

Taka ciekawostka, porównujemy podobne kotly: Cennik Defro lipiec 2018: Defro Alfa 8KW 15 450zł NETTO plus automatyczne odpopielanie 4040zł NETTO.

Red Perfoma Easy clean 15KW - cena katalogowa 23041zł brutto.

Windhager Lite 10KW - 21000zł brutto.

Hargassner Nano PK 10KW - 34200zł brutto.

 

I ktoś to kupuje.... Nie wiem jak Red, ale Laguna, podobnie jak Windhager czy Hargassner ma opcję pneumatycznego podawania peletu. Podejrzewam że w Polsce tego nikt nie ma, ale w Niemczech czy Szwajcarii takie rozwiązania są popularne.  Oddzielne pomieszczenie na pellet, cysterna i na kilka sezonów mamy spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kroitzman napisał:

Każdy kocioł z pneumatyką ,

Czy moglibyście podpowiedzieć, o co chodzi z ta pneumatyka? Czy chodzi tu o sterowanie dodatkowym zbiornikiem/pomieszczeniem z kilkoma tonami pelletu i dosypywanie go do zbiornika przy piecu? A może chodzi o wszystkie składowe tego dodatku a nie tylko sterowanie? albo o co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzić np o pneumatyczne podawanie pelletu - znaczy uzupełnianie zasobnika przy kotle pelletem. Generalnie przy kotle masz odkurzacz który zasysa i transportuje pellet z zewnętrznego dużego zbiornika do zasobnika kotła. Ale może to też być pneumatyczne czyszczenie paleniska do kotła jest podłączony kompresor i po zakończeniu palenia następuje przedmuch paleniska sprężonym powietrzem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gonzo19 napisał:

Czy moglibyście podpowiedzieć, o co chodzi z ta pneumatyka? Czy chodzi tu o sterowanie dodatkowym zbiornikiem/pomieszczeniem z kilkoma tonami pelletu i dosypywanie go do zbiornika przy piecu? A może chodzi o wszystkie składowe tego dodatku a nie tylko sterowanie? albo o co innego?

Tak, ja pisałem o pneumatycznym podawaniu peletu, jak to opisał Pulawiak. 

 

Benton pisał o pneumatycznym czyszczeniu palnika, bo tak to robi Blackstar. 

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo19 A ja pisałem o pneumatycznym podawaniu peletu bo Laguna, Hargassner czy Windhager mają takie opcje, tak to wygląda w Lagunie 

Screenshot_2019-01-20-13-38-00.thumb.png.62b16a6aadd045dbffbc1f340d59b09a.pngScreenshot_2019-01-20-13-37-26.thumb.png.d64640872f11f94a8ecff9d7f19ada6b.png

 

Tak Gonzo, Laguna robi przedmuchy co 45 minut

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Puławiak napisał:

Benton pisał o pneumatycznym oczyszczaniu paleniska

Tak. W opcji Blackstara jest taka możliwość, jakiś wbudowany kompresor chyba... Ciekawe ile taka "opcja" kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gonzo19 napisał:

w Biawarze tak, ale dziś w innym wątku czytałem, że któryś producent ma tak, ze robi przedmuch co np. 45minut nawet jak kocioł pracuje.

To jak widzisz nie to samo - przedmuchy to przedmuchy w wielu kotłach występują we włoskich to normalna praktyka  co 20 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.