Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Na Pellet + Bufor - Wady I Zalety


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Gonzo19 napisał:

no i wszystko jasne, ten ZZ za pompą został ze starej instalacji a instalatorowi nie chciało się go zdemontować :)Nie, kanał afriso mówi tylko aby zamontować na powrocie.

Kolego widać ewidentnie, że z jednego pieca jesz chleb i mało wiesz.

Dyskusja z  Tobą jest  o niczym. 

To ostatni raz na tym forum udowadniałem, że nie jestem wielbłądem.

I nie pisz glupot upierając się, że Kipi nie ma funkcji ruszt. Tego już Ci nie udowodnie musisz to zrobić sam i przeprosić Tych ktorych wprowadziłeś w błąd nie mając wystarczającej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie @robin60, od tego jest forum żeby dzielić się wiedzą. O ruszcie już pisałem że jest, nawet jak dobrze pamiętam w Econecie jest podmenu. Nie ma co się czepiać jednego czy 2 ZZ jeśli wszystko działa tzn. że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, robin60 napisał:

I nie pisz glupot upierając się, że Kipi nie ma funkcji ruszt.

tego nigdy nie napisałem, nie wmawiaj mi czegoś czego nie zrobiłem.

51 minut temu, robin60 napisał:

Tego już Ci nie udowodnie musisz to zrobić sam i przeprosić Tych ktorych wprowadziłeś w błąd nie mając wystarczającej wiedzy.

nie muszę nikogo przepraszać bo nikogo w błąd nie wprowadziłem, To Ty wprowadzasz w błąd i oczerniasz innych.

25 minut temu, eliks napisał:

O ruszcie już pisałem że jest,

może w niektórych jest, ja mam ecomaxa 860P i opcji rusztu nie ma chociaż mam możliwość takowego zakupu i to produkowanego przez producenta kotła.

Edytowane przez Gonzo19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shogunzlasa wszystkie palniki KIPI od około niespełna pół roku wychodzą z oprogramowaniem gdzie została dodana funkcja wentylator wyciągowy. Takowego kotła nie widziałem. Ale na stronie KIPI są producenci kotłów z pośród kilkudziesięciu , na pewno kilku stosuje takowe rozwiązanie w swych produktach. Ale nie śledzę tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shogunzlasa napisał:

Jak już o Kipim - to wprowadzili wersję z wyciągowym. Jest już jakiś kocioł z takim cudem?
@robin60 - wiesz cuś w temacie?

Wyciągowy działa jak należy i Ecomax 860 obsługuje to w standardzie, w dodatku taki do Slimko to stosunkowo nieduże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliks jeszcze trochu i kipiego wsadzisz do swojej laguny haha , widziałeś gdzieś na żywo prace takiego kociołka z wyciągowym kipim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano Opiekuje się kociołkiem z Kotłospawu, a że jestem ciekawski to coś tam wiem :-) Nie widziałem tego na żywo, ale widziałem Defraka z wyciągowym, wentylator jak wentylatorz ja przecież też mam u siebie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bufor dalej kurzy się w garażu i czeka na lepsze czasy. Mój fachman obiecaną na wrzesień instalację przełożył na październik...

W między czasie obserwowałem piec i zauważyłem, że przy zalecanej przez producenta palnika wartości tlenu 5-10% w kotle robi się coraz ciemniej.

W końcu wstawiłem w komin RCK, nastawa wg DTR palnika 15pa choć DTR pieca podaje 20pa. Zwiększyłem moc na maksymalną palika 20kw, do tej pory chodził na 18kw nominalnej kotła.

Zacząłem testy ze zwiększeniem nadmuchu. Wyniki widać na zdjeciu.

Piec wygrzany, temp zasilania ponad 70st, spaliny ok 155-160st(wymiennik wyczyszczony) w kotłowni ok 30stopni.

Wartości tlenu wahają się mniej więcej w przedziale 8-11% choć jest jeden spadek do 6.5%. Wydaje mi się, że mogło to być zrzucenie większej ilości paliwa przez ślimak lub poprostu jakaś anomalia podajnika.

Efekt: w komorze spalania kotła zaczyna się robić powoli biało i palnik bardziej czysty.

A pisali mądrzy z forum aby nie schodzić z tlenem poniżej 8% to nie chciał słuchać.. 

Martwi mnie trochę popiół bo jest sporo czarnych, twardych, niespalonych drobin. Choć może poprostu palnik wydmuchuje je podczas wygaszania. Praca wentylatora na mocy max 75%, wygaszanie 85%.

20200917_205913~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Takie pytanie z innej beczki. Chodzi o kryzowanie, nastawe wstępną zaworu. Mam starą instalacje grawitacyjna wiadomo piony duże przekroje rur itp. z dołożoną pompą. Na grzejnikach żeliwnych założone zawory z regulacją wstępną. Czy taka instalacja wymaga ustawienia nastawy wstępnej każdego grzejnika? Bo opinie czytałem różne. Instalacja robiona 30lat temu, wiadomo przez jakiegoś Pana Kazia bez jakiegokolwiek projektu. Jak dobrze zrobić taką nastawę? Aktualnie mam tak, że metodą prób i błędów ustawiłem nastawy przy pomocy termometru aby na każdym z grzejników była mniej wiecej taka sama temperatura.

Kolejna sprawa, nie wiem czy to mit czy hit ale czy przy zastosowaniu elektronicznych głowic można w każdym zaworze ustawić przeplyw nominalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kospel to i wąski. Wymiarowo to by mi Lemet pasował ale zero info tutaj o tej firmie. Fajny jest Biawar ale szeroki jak na moją kotlownie. Znalazłem jeszcze Galmet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.