Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Na Pellet + Bufor - Wady I Zalety


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

@eliks, nie każdy ma czas i zdrowie na "tachanie worków i czyszczenie kotła" . Znam ludzi, którzy poszli w grzałkę z buforem i PV. Rocznie płacą za prąd 1500 - 2000 zł i nie muszą sobie zawracać gitary niczym innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benton661 może i lepiej ale to wszysto trza przewidzieć przeliczyć    aby nie okazało się że ta wygoda nas zrujnuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra izolacja chaty też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jedno martwi skoro żywotność przewidziana jest na 25lat żeby ktoś genialny nie wpadł kiedyś na pomysł żeby drugi raz zapłacić cenę początkowa za utylizację bo już powoli się o tym czyta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Benton661 napisał:

No co Ty, Patrol... Jako jeden z prekursorów palenia pelletem na tym forum i nie tylko, chce iść na taką łatwiznę? :-):-)

 Prekursor to niekoniecznie, ale panele i tak się pojawią, a powierzchnia dachu do wykorzystania jest spora, w zamyśle zastępczo jest PC.

Powiem Wam, że nie tyle wygoda co wk&^ mnie już szukanie normalnego towaru - w przystępnych cenach wszędzie badziew z odpadami mdf itd a już mi się przelało jak "markowe" worki klasy premium kupiłem ostatnio na testy (promo 830/tona, więc korciło), a spieki jakbym samym piachem palił, więc cieszyłem się, że wziąłem tylko 6 worków..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz, Nie martw się na zapas. Za 25 lat będą wiedzieć, co robić ze starymi panelami

Edytowane przez Benton661
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Plus jest na pewno taki że nie trza się martwić że kocioł kiedyś zgnije i trza nowy albo palnik zużyje .

W moim przypadku za prąd płaciłem prawie 600 zł na miesiąc nie grzejąc prądem więc panele sporo mi rachunki obniżyły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benton661 ja jestem zwolennikiem tzw. wartości pieniądza w czasie co masz wydać dziś, wydaj jutro może się rozmnoży. 

Edytowane przez pospisz
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospisz to ile ty chcesz jeszcze żyć ? haha za ćwierć wieku to nie wiadomo czy ziemia jeszcze będzie istniała taka jaką znamy .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele mam od 1 lipca, oprócz sporej inwestycji początkowej, widzę same plusy, bojler grzeję grzałką (kocioł wygaszony), herbatkę grzeję w czajniku elektrycznym , a nadwyżki (po odliczeniu "daniny" 20% dla ZE) mam 700 kWh do odebrania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za zmianami, trzeba iść z duchem czasu ale pamiętam jak jeszcze parę lat temu czekałem po strasznych piskach na połączenie modemu z internetem z zawrotna prędkością liczona w dziesiątkach kilobajtów i to był szczyt marzeń. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benton661 ja wszystko rozumiem ale wieszz te tachanie i czyszczenie to demagogia. Pelletu przecież nie masz w oddzielnym budynku a kocioł czyścisz raz na jakiś czas, a wiesz co ile ja czyszczę :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz to np schorowanymi emerytom 70+, którzy kupili sobie kocioł "lidera na rynku kotłów pelletowych" np Kostrzewy ...

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja kontra +80. Po dwie dychy za godzinę pracy raz w tygodniu praca dla mlodych. Ktoś to przewidział, po co 13 emerytura. 

PS. Sami będziemy kiedyś w sile wieku trzeba już odkładać. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eliks to jest tak jak miało się kocioł zasypowy i trza było dokładać i jakoś tak bardzo to nie przeszkadzało , jak się kupiło peleciaka to wydawało się że komfort jest niesamowity co tam dosypywanie pelletu i czyszczenie raz na jakiś czas no bo jest , jednak trzeba się ruszyć za pelletem wnieś go do kotłowni tak że wygody szybko spowszednieją i chce się jeszcze wiecej a skoro są możliwości to czemu nie ?

@pospisz z tymi młodymi to coraz gorzej prędzej by te dziadki ten pellet wniosły chociaż za dwie dychy na godzinę to myślę że by nosili .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Benton661 napisał:

Planujesz dołożyć grzałkę w buforze, żeby wykorzystać nadprodukcję z fotowoltaiki?

Planuje dołożyć PC na którymś zdjęciu już wyprowadziłem zasilanie i powrót do bufora,a nadprodukcję PV przeznaczyć właśnie na obsługę pompy.

Patrzyłem na rachunki rocznie zużywam 2,600 kw  ,4 kw powinno mi spokojnie starczyć, a jak zabraknie energii z pv to dopłacę z 50 zł.  miesięcznie. 

Grzałkę odradził mi Glob Energii Stanisław M.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok tylko liczy się suma końcowa tu 5 tys za bufor tam 5 tys za palnik foto to już myślę że 10-30 tys i 50 tys się uzbiera z osprzętem. To to 50 zł to pikuś a w razie "w" to żonka zastosuje taki trik. Sorry za mój dzisiejszy humor ale sam żyje takimi złudzeniami. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, humor masz przedni widzę, a ja mało nie "zszedłem" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robin60 napisał:

Planuje dołożyć PC na którymś zdjęciu już wyprowadziłem zasilanie i powrót do bufora,a nadprodukcję PV przeznaczyć właśnie na obsługę pompy.

Patrzyłem na rachunki rocznie zużywam 2,600 kw  ,4 kw powinno mi spokojnie starczyć, a jak zabraknie energii z pv to dopłacę z 50 zł.  miesięcznie. 

Grzałkę odradził mi Glob Energii Stanisław M.

na YT "Kotłownia z buforem elektrycznym 9 kW. i fotowoltaiką" był zadowolony z takiej  "maszynowni" bez kotła

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy w jakim kraju żyjemy i kto tu rządzi lub bedzie w przyszłości rządził. Już robi się ciekawie :

https://www.google.com/amp/s/www.money.pl/gospodarka/podatek-od-deszczu-rzad-zmienia-ustawe-kto-i-ile-zaplaci-6544334841181825a.html%3famp=1

Jeszcze dowalą podatek od słońca, podatek od tlenu i bedziemy dwa razy wolniej oddychać żeby mniej płacić. 

Państwo Ci da, a w przyszłości sobie odbierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmieci i podatek za grunty też prawie razy 2, ale to nie wina samorządu tylko efekt rządów tych na wiejskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sambor napisał:

U mnie gmina podniosła z miesiąca na miesiąc cenę za wywóz śmieci - ot tak dwukrotnie.

Nie tylko u Ciebie , z tymi śmieciami to doją po dupie i nie przejmują się czy masz na to .

Ot tak to wiele rzeczy idzie w górę choć by ścieki , całe szczęście że nie chcieli mnie przyłączyć i założyłem oczyszczalnie przydomową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.