Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Na Pellet + Bufor - Wady I Zalety


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

U siebie też miałem taki gruby nagar. Był bardziej czarny. Odkąd ustawiłem dwie minuty nadzoru przed wygaszaniem jest o tego o wiele mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak ocenicie moją komorę i palnik?

 

IMG_20200512_170013.jpg

IMG_20200512_165906.jpg

IMG_20200512_165928.jpg

IMG_20200512_165957.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tak serio. Nie wiem czy jeszcze coś mieszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tak już leci ponad miesiąc. Tylko popiół wybieram. Wcześniej tak jakby trochę ciemniej było. Dlatego tak tylko pytam czy jeszcze mieszać coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet zostaje ten sam, bo mam go prawie pod nosem i jeszcze sporo zostało :)

OK, więc tak zostaje. Jak już temp. na zewnątrz uustabilizuje się to wyczyszczę kociołek (bo czyszczony był aż 14.02. 2020) i przejdę na tryb letni.

Dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda Lambda, szamot w komorze, dobrze ustawione parametry i pellet dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę pozwolić sobie i dla palnika na dłuższą pracę 100% mocy, a pod koniec przejść w modulacje oraz sonda lambda. I jakoś to idzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. @gilal broni defro i techa a tak naprawdę to Twoja zasługa i znajomości sterowania i godzin spędzonych przy kotle i wykresach. Dopasowania do instalacji albo odwrotnie instalacji do sterowania. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeee, nic nie bronię :) Większość tu opisywanych palników jest ok (i niektóre są bardzo dobre bo potrafią spalać czysto na niskiej mocy) , ale tak jak piszesz dużo zależy od instalacji, komfortu cieplnego (oczekiwań) no i pelletu również.

Ja bynajmniej od początku (eko potem pellet) nie miałem jakiś szczególnych problemów. Dlatego nie mogę nic złego powiedzieć.

Ale to moja opinia :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że tego nie można ogarnąć tylko sensowność ułożenia menu Techa powoduje że trzeba po nim skakać i do końca zwykły śmiertelnik nie zdaje sprawy co na co ma wpływ.Nie napiszę o algorytmie spalania który też opiera się o inne zasady niż praca ciągła.Powinno być tak że jeżeli użytkownik zaznaczy jakąś opcję to automatycznie powinny być blokowane opcje przeciwne temu działaniu.

13 godzin temu, Michal86 napisał:

Msc palenia i taka komora. Podziw! Gdybym nie widział pomyślałbym, że niemożliwe... Jaka recepta?

odpowiedz

 

17 godzin temu, Outsider napisał:

U siebie też miałem taki gruby nagar. Był bardziej czarny. Odkąd ustawiłem dwie minuty nadzoru przed wygaszaniem jest o tego o wiele mniej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tech ma fajny interfejs tylko w sterowaniu przez neta - tam jest to nieźle ułożone i użytkownik wybiera co ma być wyświetlone.
W sterowniku mają nasrane z każdej strony. W Plumie jak czegoś nie ma to nie ma do tego dostępu, pojawia się jak jest potrzebne. Tutaj ważne rzeczy dla użytkownika są zaszyte na 10tym poziomie menu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przez ten czas przyzwyczaiłem się i MI pasuje :)

Każdy ma swoje typy i ja też by coś zmienił w sterowaniu "pod siebie". Ale mam świadomość, że nie wszystko można bo dla mnie przypasuje, a już innemu może zaszkodzić.

I tam takie...   :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bufor i nowy zasobnik cwu czekają w garażu na wrzesień. W między czasie testuje ster rożnicowy na aktualnum zasobniku i założyłem sondę lambda.

 

Czy możecie poświęcić parę min i dać znać czy jest ok?

 

Pomiar na wygrzanym kotle po ok 2 godz pracy. Tlen waha się od ok 5% do ok 9ciu

 

https://youtu.be/58B2lWkuwtU

 

 

20200804_203528.jpg

20200804_203425.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy mam dom w nowym budownictwie w trakcie budowy. Budowany z pełnego pustaka 24 mm dachówka murano okna 3 szyby 88 mm profil. Jestem zdecydowany na pellet i slimko 16-20 kw. Dom ma 230 m2 z czego ok 200 m2 powierzchni mieszkalnej. Myśle jak to zrobić najlepiej. Patrzę pod kątem nie mieszkania w kotłowni. Sterowanie z telefonu do tego może bufor żeby trzymać temperaturę ? Mam ogrzewanie mieszane z czego na dole więszkość podłogówką a na poddaszu użytkowym więcej grzejników. Co poradzicię z doświadczenia żeby nie robić doktoratu a optymalnie korzystać i cieszyć się z tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal86, orientacyjne wartości przyjmowane dla kotłów na pellet, to tlen 4-8% lambda 1,2-1,6 więc można przyjąć, że chyba jest dobrze, ale nigdy nie eksploatowałem takiego kotła więc na tym poprzestanę.

Edytowane przez Duck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.