Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłeś off chybionym przykładem, a że to akurat moja branża -chciałem wyjaśnić, jak to wygląda od 10 lat. Zapisy dyrektywy są ponad warunkami gwarancji VW. Dlaczego ktoś coś to nie wiem, po prostu takie jest prawo i jest masa kancelarii czekających z otwartymi rękami na klientów, którym jakikolwiek koncern próbowałby prawa GVO ograniczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my nie mówimy o naprawach kotła, tylko o jego czyszczEniu. Oczywiście i w serwisie Ci auto wyczyszczą i posprzątają ... ale odpłatnie. Wiec pewnie jeśli zlecisz to i serwis wyczyści, tylko ta usługa będzie Cię kosztowała. Możesz czyścić sam a możesz płacić za czyszczenie komuś. Kwestia standardów życia  i decyzji finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego moje pytanie jakie korzyści przynosi coroczny odpłatny przegląd kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eliks napisał:

Dlatego moje pytanie jakie korzyści przynosi coroczny odpłatny przegląd kotła.

Korzyści mogą być takie, że ktoś coś przeczyści /dokręci/ przesmaruje / doradzi, więc nawet jak użytkownik się zna, to inne oczy mogą wychwycić problem i zadziałać prewencyjnie, a nie tylko awaryjnie.

Odkurzacza nie odsyła się na gwarancję jak traci moc, tylko wymienia filtry, ale jak ktoś się uprze to może zlecić taką usługę serwisowi.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie to miałem na myśli. A jest z tego tytułu jakiś dodatkowy okres gwarancji czy coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma żadnych dodatkowych okresów gwarancyjnych.

Trudno byłoby oczekiwać dodatkowych profitów za 400 zł netto, bez dodatkowych kosztów dojazdu.

Mimo wszystko warto zweryfikować stan kotła przed sezonem grzewczym.

Oczywiście można to zrobić we własnym zakresie. Na pewno warto jest mieć minimum zapalarkę na stanie i umieć ją wymienić. Konieczne jest też czyszczenie komory powietrznej i udrożnienie dysz powietrza.

Nie jest to trudne, a do najnowszych palników wersji V2 nie trzeba mieć nawet wkrętaka. Wszystko możemy zrobić gołymi dłońmi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem samodzielnie, tragedii nie było, otwory napowietrzające w palniku były praktycznie drożne. Zauważyłem też luz na korpusie silnika który napędza ten ślimak który podaje pellet na palenisko, lekko dokręciłem śruby i luz został skasowany. Na palniku nie widać było nic niepokojącego typu pęknięcia jak to niektórzy opisywali.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, adka077 napisał:

 Mam obecnie Defro Delta Ekopell i zastanawiam się czy wymienić na Hit Pellet.

Niezależnie od powodu wymiany to zamiana siekierki na kijek. 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2020 o 09:37, Heiztechnik napisał:

Kolego @spec237 gratulacje, pokazujesz innym że można zadbać, jak się chce :)

Robiłeś może jakieś zdjęcia paleniska?

Ile czasu eksploatujesz kocioł?

Nie pomyślałem o zrobieniu fotek,kocioł eksploatowany dokładnie przez dwa sezony, spaliłem jakieś 7ton pelletu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Korzystam z dotacji OZE dla gmin w Małopolsce. Firma przewozowa przywiozła mi piec hit pellet i czekam teraz na ekipę montażową. Choć od dwóch dni jak piec stoi na podwórku nikt się że mną nie kontaktował. Czy komin musi być ze stali nierdzewnej, bo ja mam z cegły i część z rury kamionki, czy to ma duże znaczenie? Wysokość komina na pewno ponad 7 metrów. Czy w tym piecu nejlepiej palić jest pelletem certyfikowanym A1 i z jakim spalaniem muszę się liczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Bardzo dużo pytań zadajesz, ale na wszystkie znajdziesz odpowiedź czytając ten wątek. To, że kocioł stoi na podwórku, to dobrze, od przybytku głowa nie boli :) nie przejmuj się, przyjdzie czas, to zadzwonią, przyjadą i zamontują, na inwestycje z dotacji każdy ma wyrąbane, więc kontaktują się wtedy kiedy już muszą. Komin będzie dobry, pelletem pal najlepszym jaki znajdziesz, najlepiej jak jest z drzew iglastych, sosnowy. Ale też szukaj najtańszego, byleby nie był wysokopopiołowy. Pamiętaj, że czasami pellet z małej firemki bez certyfikatów może być lepszy niż certyfikowany i bez problemu takie certyfikaty by zdobył, ja taki kupowałem, ostatnio wiosną po 780 zł/tona, teraz nie wiem jakie ceny, ale tendencja jest raczej spadkowa w porównaniu z zeszłymi laty. 

Spalanie to rzecz indywidualna, zależna od metrażu, ocieplenia, rodzaju wymienników ciepła. jak podasz te dane to coś możemy prorokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom mam 3 kondygnacje. Jakieś 270 m. ale w tym strych wogole nie ogrzewany i parter ogrzewany w połowie. Także suma ogrzewanych pomieszczeń to jakieś max 150 m. Cała instalacja c. o ma 6 lat, jest cała w miedzi, kaloryfery stalowe i podłogówki jakieś 3 m kwad. w łazience. Wszystkie okna plastikowe, nowe drzwi wejściowe dobrze ocieplone. Dom ocieplony styropian 5 cm, fundamenty odwodnione i ocieplone styrodurem. Niestety dach nie ocieplony, ale strop na strychu już tak. Wodę grzeje piecem gazowym z zasobnikiem. Piec do ogrzewania mam jakiś 20 letni 18 kw i ciągle daje radę. Czy mogę ogrzewać dom tylko hit pellet a wodę podgrzewać piecem gazowym. Czy ma to wogole sens? 

Edytowane przez Warrior311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o ocene montażu kotła pelletowego z unijnego programu.Ja osobiście mam wiele zastrzeżeń a nie mogłem być przy montażu bo pracuje za granicą. Kocioł jeszcze nie odebrany i pytanie czy mogę rościć prawo żeby poprawili instalacje,jak to ogarnąć.Proszę zwròcić uwage 16030101782602662794791033393996.thumb.jpg.36ff2b328fe81920ea385784cdf79a8d.jpg na montaż zaworu bezpieczeństwa, sposòb montażu pomp zasilaniem do gòry,brakiem zakotwienia do ściany instalacji,wszystko się rusza,brak izolacji i ròżnorodność zastosowanych materiałòw

1603010219923628074955146544763.jpg

16030102405222232874274969778437.jpg

16030102855983836221581949065115.jpg

1603010301349986016529133126210.jpg

16030103167238917228831720229183.jpg

16030103344873196171623351123030.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2018 o 12:48, Heiztechnik napisał:

Witam kolego Munior,

 

Najmniejszym kotłem z tego modelu jest kocioł o mocy 15 kW.

Należy też pamiętać, że każdy z tych kotłów ma płynną modulację w zakresie 30 - 100% mocy nominalnej.

Trzeba pamiętać również, że każdy z tych kotłów będzie dobrze pracował przy zasilaniu instalacji o zapotrzebowaniu na ciepło mniejszym, niż minimalna moc kotła. Najzwyklej w świecie będzie przechodził w wygaszanie i następnie, po spadku temperatury w rozpalanie.

Pamiętać należy też o funkcji podtrzymania, którą można aktywować w celu rzadszego rozpalania i ograniczenia zużycia grzałki.

 

Pozdrawiam

Jak aktywować w tym kotle funkcje podtrzymania i jak ma sìę to do ekonomiki spalania.U mnie ten kociołek rozpala się i wygasza pewnie z kilkadziesiąt razy na dobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
@rewolwer1981  wchodzisz: menu serwisowe>menu palnika>podtrzymanie: tu stawiasz czas pracy w podtrzymaniu, zanim się wygasi.

Co do ekonomiki - włącz i obserwuj. Na podtrzymaniu cały czas pracuje na ułamku mocy, zużywając niewiele paliwa. Wygaszony nie nic zużywa, ale się wychładza i po rozpaleniu trzeba go "dogrzać".

BTW moja zapalarka wytrzymała jeden sezon. Pierwsze odpalenie w 2gim i klapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam z tym "podtrzymaniem " ,również próbowałem z ciekawosci jak ta funkcja  zadziała i stwierdzam to co kolega wyżej ,czyli funkcja tzw." podtrzymania" co prawda istnieje  ,ale w praktyce w tym sterowniku i palniku  jest nie do ustawienia.A jak komuś udało się ją sensownie ustawić to szacun

Edytowane przez jurek72
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2018 o 00:36, lelusz napisał:

Podtrzymanie - jak to ustawic zeby to mialo rece i nogi... Ustawilem na 30 minut, tylko to zmienilem. Mysle sobie, ze jak przeciagnie to pojdzie w podtrzymanie (maly ogien i tak bedzie sie tlic). Minelo 30 minut, temperatura nie spadla ponizej zadania i przeszlo w postoj.Czy jesli ustawie to nie wiem na np 2 godziny, to bedzie tak dlugo sie tlic az spadnie do poziomu temperatury zadanej i przejdzie odrazu (mimo, ze nie minal wyznaczony czas) do pracy zwyklej na poziomie min/sr/max ?

No właśnie to jak to jest z tym podtrzymaniem w tych naszych kotłach.Jak je ustawić na jakie czasy i czy to ma sens chodzi o ekonomike i ogòlne funkcjonowanie  kotła.Ktoś w poście napisał że w kotłach heitztechnik hit pellet 900 ta funkcja jest ale jej używanie jest bez sensu...to jak to dokładnie wygląda i na jakie czasy optymalnie ją ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z podtrzymania/nadzoru nie korzystam, ale ma to sens jeśli ktoś ma krótkie postoje (krótkie to dla mnie już 25min) -  warto podtrzymywać płomień, żeby uniknąć zbędnych cykli wygaszania i rozpalania;

a druga strona medalu to grzałki nie są kosmicznie drogie, do tego ceramiczne pobierają mniej mocy i w krótszym czasie od stalówek, dlatego dla niektórych ilość cykli rozpalania na dobę nie ma w ogóle znaczenia i pasuje im np.20 rozpaleń dziennie;

(porównałbym to do start/stop w samochodach, ale motoryzacyjne powiązania źle się tu czasami kończą ;) )

edit:

co do ustawienia to trzeba samemu, w swoich warunkach, znaleźć takie minimum, przy którym nie utraci się płomienia w założonym czasie podtrzymania

Edytowane przez Patrol
coś tam
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.