Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Heiztechnik napisał:

Panie @Outsider, Pan Heiztechnik nie napisze, że to wina pelletu, a inne palniki też się uszkadzają i wypalają.

A nieprawda. Bo tak kiedyś pisał. Tylko zapomniał.

Też pękają? Zapraszam na inspekcję mojego palnika a waszej konkurencji czyli Biawara. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heiztechnik napisał:

Witam wszystkich i już włączam się do dyskusji.

Po pierwsze, to jak napisał @Grzegorz3, był to serwis z gminy czy ktoś tam, a nie serwis HT.

Po drugie wiem, jest to uszkodzenie, jednak czy w jakikolwiek sposób wpływa to na jakość użytkowania? Przecież jest to pęknięcie bez rozszczelnienia, bez żadnego wpływu na ilość i jakość podawanego powietrza do paleniska..

Po sezonie możesz to wysłać do nas, a my to pospawamy i odeślemy. Cała operacja zajmie trzy dni.

Panie @Outsider, Pan Heiztechnik nie napisze, że to wina pelletu, a inne palniki też się uszkadzają i wypalają....

No wreszcie jakas spokojna odpowiedz ;-). Koledzy, emocje na bok. Rynek rządzi się pewnymi prawami, możemy się z nimi nie zgadzac, mogą nas bulwersowac- a jednak one wciąż obowiązują. Trzeba to zrozumieć, choć mi z tym nie po drodze. Na niektóre elementy jest gwarancja dluzsza, na inne krótsza, a jeszcze inne nie są nia objęte wcale... można liczyc na dobrą wolę, dbanie o klienta przez firmę, czy jak to nazwiecie, a 'firma' może choc nie musi( bo ma do tego prawo wlasnie), pochylić się nad klientem.

Nie wiem dlaczego element pękł, czy to wina materiałowa, technoloiczna, czy może moja, pelletu, sterownika? Napisałem jak mi się wydawało jasno: reakcja gminy na 5, natomiast rekonesans 'gminnego serwisanta' na 1. Dlaczego? Opis wyżej. A post w celu informacyjnym ze coś takiego się wydarzyło, bo to temat o hitpellet, prawda? 

Kolego @Heiztechnik generalnie spawanie tego u Was, spoko- ale są głosy ze to znowu w tym miejscu peknie? A i Gmina i tak do Was wysle zgłoszenie teraz, bo ja zgłosiłem problem do gmina, a ona z racji urzędu musi reagować...

A wpływu uszkodzenia na spalanie nie zauważyłem i pewnie go nie ma. Jest obawa czy nie peknie więcej, to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie było do mnie, ale śledzę forum producenta i takiego przypadku jeszcze nikt tam nie opisał, także musisz się zdecydować czy słuchać "głosów" czy może jednak rady, które uznałeś już na wstępie za niemożliwe jednak urzeczywistnisz.. w każdym razie powodzenia z palnikiem.

..aa i od początku jestem spokojny, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w psotach powyżej, staramy się obsługiwać należycie naszych klientów, chociażby po to ja tu również piszę, aby poznać problemy z jakimi się stykacie i przekazać je do działu konstrukcyjnego, czy do innego, jeśli jest taka potrzeba. Ponadto staram się służyć pomocą i radą w eksploatacji naszych produktów.

Jeśli idzie o serwis tych konkretnych urządzeń, to nasza firma nie ma prawa w nie ingerować. Mimo wszystko zawsze staramy się pomóc na tyle ile można.

Wiem że istnieją spiskowe teorie dziejów, że niby materiał jest wybrakowany a i sam produkt wątpliwej jakości. Ale tak jak napisał kolega @Patrol, nie spotkałem się z tego typu uszkodzeniem, co nie znaczy że takie już wcześniej nie wystąpiło, ale w tym miejscu jeszcze mi się nie zdarzyło.

Postaram się porozmawiać z kolegami, czy kiedykolwiek był taki problem.

Kolego @Outsider, od kilku ładnych lat wypuściliśmy na rynek grubo ponad dwadzieścia tysięcy tego typu palników w mocach nawet powyżej 500 kW i podobnie jak u Cibie, większość z nich, jeśli nie prawie wszystkie do dzisiaj działają bez zarzutu.

@Grzegorz3, po rozmowie z kolegami mam pytanie, czy na pewno widziałeś jak ten zgarniacz u Ciebie pracuje?

Jeśli tak, to sprawdź jaki masz ustawiony czas jego pracy i częstotliwość czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heiztechnik napisał:

@Grzegorz3, po rozmowie z kolegami mam pytanie, czy na pewno widziałeś jak ten zgarniacz u Ciebie pracuje?

Jeśli tak, to sprawdź jaki masz ustawiony czas jego pracy i częstotliwość czyszczenia.

Tak pracuje na 100%, dzisiaj sprawdzałem. Na pewno jest tam wartosc domyslna, chyba 10minut, ale to tak z głowy bo nie pamietam- sprawdzę to wieczorem gdy dotrę do domu.

Przychodzi mi do głowy jeszcze jedna mysl. Tj kolejnosc cyklów, nie przywiązałem do tego wagi, ale teraz myślę że może to mieć znaczenie. Kiedyś gdy byłem w trybie serwisowym, piec osiągnął temperaturę zadana i przeszedl od razu w postój. Byłem swiatkiem takiej anomali tylko raz. Sprawdzałem pamiętam później i piec zachowywal się normalnie, czyli pali/wygasza/czysci. Może sterownik zawariowal i pelet tam się dopalal, ale z drugiej strony na palniku alarmu nie miałem, czyli nie mial za wysokiej temp. No nie wiem, nic mi juz innego do głowy nie przychodzi.

A i od kiedy jest to pęknięte to nie wiem, bo od środka nie widać pekniecia zbytnio, wiec mogło być już od dłuższego czasu, a tego nie widziałem.

Edytowane przez Grzegorz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2020 o 10:57, Outsider napisał:

Na razie jest gwarancja. 

Polegająca na spawaniu ??????  

Ciekawe ile jest nieświadomych osób u których już dawno się przepaliło, a tego nie zauwazyli. Akcja serwisowa by się przydała. Mało kto zgłasza, bo mało kto widzi..., a jak już się przepali tak, że palnik odmówi posłuszeństwa, to trzeba będzie kupić nowe, które również bedzie z kiepskiego materiału. 

6 godzin temu, Heiztechnik napisał:

 

@OutsiderPan Heiztechnik nie napisze, że to wina pelletu

Może coś na pamięć by się przydało ?

Screenshot_2021-01-29-15-33-34-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, było pisane, że badziewie nie podlega gwarancji, pisał też, że koszt nowego 700zł.

U mnie też oczywiście pękło już dawno,  pierdziele to i tą dziadowską firmę z ceną paleniska 7 stów, w lato się wymontuje i wyspawają takie na wymiar w u kolegi w firmie. Ta firma to kratki pl, też robią kotły pelletowe, ale nikomu z użytkowników się nic takiego nie dzieje, a jeśli się gdzieś coś zadzieje, to zasuwają z reklamacją bez zbędnego pitolenia,

Ogólnie to ręce opadają. Że też mnie diabeł podkusił skorzystać z tych dotacji i nabyć to badziewie, miało być dofinansowanie to wyszło zdenerwowanie bublem, za który przecież producent dostał pełną niemałą kwotę, co z tego, że ja zapłaciłem 5700, skoro dostali resztę i to niemałą z dopłat, a i tak wcisnęli złom. Cały projekt u mnie wyszedł 17300, nieźle wszyscy na tym polizali, co?

Qrde, a mogłem dołożyć z pięć tysi i miałbym fajny normalny piec jaki bym chciał... Porażka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmmm... No i wszystkich zatkało...

W każdym razie, co niedawno odkryłem, jest sposób żeby uzyskać efekt podtrzymania w naszych HITCUDACH z super dziadowskim oprogramowaniem, bez włączania funkcji "podtrzymanie", która nie działa. Otóż trzeba obniżyć moc, wtedy piec pracuje sobie, ale nie dochodzi, albo bardzo rzadko, do zadanej temperatury, czyli 70 stopni. No i tak się pali, czasami od 52 do 67, 68, 62 stopni, zależnie od temperatury na dworze i od ilości zużywanej ciepłej wody. Rozpaleń jak na lekarstwo w porównaniu z tym co było, teraz od 15-go stycznia średnio 10 na dobę. Trzeba tylko raz, dwa razy dziennie zgarnąć popiół z paleniska, bo wiadomo, super oczyszczanie super działa i super sobie z tym nie radzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw wydajność podajnika na np 14kg/h a efekt będzie podobny....lecz zużycie paliwa siła rzeczy wzrosnie bo pracuje dłużej by osiągnac temp żądaną..

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 17:47, searcher888 napisał:

Mam pytanie co moze byc przyczyna pojawiajacy sie alarm ,,przegrzanie podajnika,,. Nigdy nie mialem tego alarmu a teraz sie to pojawia. Nic nie zmienialem. Czy mam to zglosic do gminy czy mam sam zadzialac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I skończyło się normalne użytkowanie naszych kotłów.

Słonce świeci, okna pootwierane a HitPelet grzeje siebie cały dzień.

Trzeba odwiedzać kotłownie co by go wyłączyć rano i włączyć na noc.

Jeszcze jak by to miało jakikolwiek sens to bym przebolał te kilkadziesiąt kg zmarnowanego peletu, ale to kompletnie nic nie daje. Przy ogrzewaniu grzejnikowym nie ma żadnego znaczenia czy kocioł się wygrzewał cały dzień czy był wyłączony 12 godzin. Po załączeniu grzania i w jednym i w drugim przypadku kocioł startuje od trochę ponad 30 stopni bo zanim zdąży się rozpalić to taką temperaturę ma powrót, tyle że wtedy gdy jest wygrzany to zaczyna się to 5 minut później, ot cała różnica.

Gdyby się palnik wyłączał od termostatu to był bym zadowolony w 100%, a tak to trochę .......................... .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu się dopiero dziś ujawniłeś?

Od 4 lat wszyscy narzekają na brak takiej możliwości w kotle HitPelet, a tu proszę jest ktoś kto wie jak to zrobić.

Możesz podzielić się ze wszystkimi tą wiedzą?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Osikarob, musisz być bardziej wyrozumiały, zastosowana logika działania sterownika w naszych kotłach jest tak iracjonalna, ze ludzie nie są w stanie tego pojac nawet gdy im mówisz o co chodzi ;-D. Tez mialem ostatnio taka sytuacje- taka tragikomedia. 

Także wyglada na to ze jedyne co dostaniesz w zasadzie juz dostałeś od kolegi jameess'a to odrobina złośliwości. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, sory Panowie, pofatygowałem się do kolegi który ma heiztechnik, no i macie rację, nie wiedziałem że to takie kulawe, tylko można współczuć ?

 

Trzeba ludzi uświadamiać i przestrzegać żeby tego badziewia nie kupowali!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tyle, że wziąłeś nas za debili nie znając sytuacji. Jak nie masz pojęcia o naszych HITCUDACH, to  po...

Żeby tak potraktować ludzi... Jak się nie zna tematu, to bezpieczniej jest nie pisać nic, lub przeczytać wątek od początku nim się coś napisze.

Edytowane przez tadziomaru1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tadziomaru1 napisał:

Fajnie, tyle, że wziąłeś nas za debili.

 

tadziu nie podniecaj się tak bo ci żyłka pęknie ;). Nic nie mówiłem o debilach masz jakieś kompleksy?

Byłem u drugiego kolegi, ma ster. H tronic-900 Toutch _ termostst pokojowy salusa i tutaj palnik się wyłącza.

Widać macie starawe sterowniki albo zablokowane te opcje.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jameess  przynajmniej dzięki temu kolegów poodwiedzałeś :)

Pozostaje nam tylko zaapelować do Heiztechnik o odblokowanie tych istotnych ustawień (wyłączanie palnika od termostatu), co pozwoli chociaż trochę zbliżyć nasze kotły do współczesnych kotłów peletowych. 

Przełoży się to oczywiście na zadowolenie użytkowników i wtedy skończą się wpisy typu: "Trzeba ludzi uświadamiać i przestrzegać żeby tego badziewia nie kupowali!" Nie znam się, ale wydaje mi się że to ogromnie szkodzi firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, cały ten wątek dotyczy kotłów dotowanych przez gminy, więc jak wyżej napisałem, po co pisać, jak nie wie się o czym.

P.S. Za stary jestem żeby się "tak podniecać", raczej pisałem to ze śmiechem, ciekawy reakcji, mogłem dodać buźkę :) 

P.S.2 Nie mam na imię tadzio,  tadziomaru to moje japońskie imię.?

Edytowane przez tadziomaru1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2021 o 13:57, jameess napisał:

Z tego co mi wiadomo jeżeli te kotły były dotowane przez gminy to miały zablokowane tę funkcję dla dobra użytkowników rzecz jasna ?

Dobry kocił obroni się sam, a z badziewiem to wiadomo jak jest...?

Ja bym powiedział ze mają zablokowaną tą i inne normalne  funkcje ,dla dobra producenta jak i firmy montujacej  te kotły dla gmin ,które to firmy dają 5 lat gwarancji oczywiscie gminie .Przypominam że przez 5 lat te kotły są własnoscią gminy a my jesteśmy tylko ich użytkownikami .Więc oczywistą rzeczą jest że zrobiono "dobrze " wszystkim ,prócz nas  użytkowników  .Ma się palić cały czas żeby  kocioł nie sprawiał żadnych problemów przez te 5 lat i kropka ,a nie jakieś "fanaberie" w rodzaju "wyłaczenie kotła czy palnika od termostatu " .W sumie to i tak dziwię się że sterownlk w ogóle umożliwia jakiekolwiek zmiany parametrów bo ja na miejscu producenta i firm montujących  zablokował bym wszystkie funkcjie ,pozostawiajac  tylko  "start " i "stop "  wtedy to byłyby  wręcz idealne warunki pracy dla kotła ,a nie jakieś "grzebanie " w mocy ,nadmuchach czy innych regulacjach.A tak przy okazji to muszę przyznać że to pseudo czyszczenie palnika na odcinku ok 5 cm to kompletna porażka ,bo i tak przód palnika i otwory zapychają sie już po 2 dniach i trzeba ten spiek usuwać ręcznie ,bo ledwo się pali przy pozapychanych otworach napowietrzajacych .

Edytowane przez jurek72
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.