Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Tak jak pisałem w swoim temacie o KUS III nadszedł moment modernizacji kotłowni w dużej części za kasę z UE. Z tego co się dowiedziałem mam mieć zamontowany piec na pellet Heiztechnik HIT Pellet, ale nic na jego temat nie znalazłem na stronie producenta, ani opinii w internecie Mam instrukcję obsługi w PDFie, ale interesuje mnie jak w praktyce sprawuje się to ,,cudo". Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym piecem i zechce się nimi podzielić, będę bardzo wdzięczny. Instrukcja w załączeniu.HIT_Pellet_05_2016.pdf

Edytowane przez jarsi102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo to z tego nie wiadomo

Można się domyślac na podstawie fotek, że chyba jest sterownik plum, palnik jest wrzutkowy, więc chyba z zapalarką, ale jaki on jest, jaki producent nie wiadomo.

Wymiennik też nie wiadomo jaki, sugestia o ruszcie awaryjnym każe załączyć myslenie i wysnuć przypuszczenie,że to wymiennik węglowy adoptowany do pomysłu zamontowania palnika pelletowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze!

 

W związku z pytaniem, dotyczącym informacji na temat produkowanego przez nas kotła, występującego pod nazwą HitPellet, informuję, że kocioł ten jest naszym najnowszym rozwiązaniem kotła pelletowego.

Urządzenie to może łączyć (w zależności od rozwiązania) zalety kotła z automatycznym palnikiem pelletowym i kotła z dużą, obszerną komorą do zastępczego spalania drewna.

Tak, wygląd jest dość tradycyjny, ale takie też było założenie.

Urządzenie to w pierwszej fazie produkowane jest na rynki zagraniczne i na cele inwestycyjne w kraju.

Niedługo, jako nowość, kocioł ten pokaże się również w ogólnej ofercie, dostępnej dla każdego.

 

Z pozdowieniami

 

Heiztechnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Podejrzewam, że będzie to konstrukcja bardzo zbliżona do Heiztechnik Holz z wstawionym palnikiem na pellet. Do końca października mam mieć zmontowane to cudo.

post-58766-0-04788400-1504452904_thumb.jpg

Może ktoś jest zainteresowany zakupem mojego dwuletniego KUS III ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Widziałem na żywo kocioł o którym jest post, posiada ruszt żeliwny, dożą komorę spalania (w porównaniu do zastępczych komór w piecach na eko-groszek które widziałem ta jest dwa razy większa), wymiennik to coś w rodzaju bloku w którym jest kilka rur przez które spaliny wydostają się do komina, całość prezentuje się dość solidnie. Do przedstawiciela firmy Heiztechnika który wypowiadał się przede mną miał bym jedno pytanie jaki są montowane w tych pieczach palniki chodzi mi tu o ich producenta oraz jakie są sterowniki. Piec jest nowością rozumiem ale takie informacje nie powinny być tajemnicą, wiele osób będzie miało ten piec dzięki dofinansowaniu więc chcieli by pewnie to wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Kocioł pracuje już prawie 3 tygodnie. Do tej pory obyło się bez większych problemów. W ostatnim tygodniu (od czwartku do czwartku) spaliłem około 80 kg pelletu no name po 750zł/t czyli około 11,5 kg/dobę, w domu cały czas 23-24 C, widzę jeszcze potencjał do zejścia z tego poziomu spalania. Zasobnik na 150 kg pelletu, awaryjny ruszt do palenia drewnem, Moc kotła nominalnie 20 kW, modulacja w zakresie 5-20 kW. Wstawiam zdjęcia z kotłowni, jeżeli kogoś interesują jakieś konkretne zdjęcia to proszę pisać to zrobię i wstawię. Proszę zadawać pytania to chętnie w miarę wiedzy i możliwości odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za informację właśnie sam czekam po nowym roku na montaż u siebie w domu.

A powiedz czy w tym kotle można palić Eko groszkiem też czy tylko pellet? No i jak by można więcej zdjęć poprosić bo tak naprawdę na Internecie pustki tylko na twój temat natrafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Możesz napisać jakiej firmy palnik jest zamontowany i jaki sterownik obsługuje ten palniczek?

Pisałeś wcześniej, że kociołek na dotacje mógłbyś powiedzieć co to dokładnie za dotacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik Heiztechnika Brager ,sterownik HT Tronic 900. O dofinansowanie pisała projekt gmina na 30 kotłów i 500 instalacji solarnych. Za kocioł płaciłem 3300, solary 2200 z montażem i demontażem starej instalacji i kotła. Jeszcze kilka zdjęć.post-58766-0-89666800-1510678263_thumb.jpgpost-58766-0-43259300-1510678273_thumb.jpgpost-58766-0-37010500-1510678285_thumb.jpgpost-58766-0-74605700-1510678295_thumb.jpgpost-58766-0-69210200-1510678794_thumb.jpg

 

Kocioł jeszcze nie był czyszczony, palnik co 3-4 dni, ale to chyba przez jakość pelletu no name z Ukrainy jak się okazało.

Teraz dopiero zauważyłem, że na palniku podają moc 8-28 kW, a na sterowniku 5-20kW

 

Ładne dywany mam teraz w kotłowni :rolleyes:

Edytowane przez jarsi102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Kocioł pracuje już prawie 3 tygodnie. Do tej pory obyło się bez większych problemów. W ostatnim tygodniu (od czwartku do czwartku) spaliłem około 80 kg pelletu no name po 750zł/t czyli około 11,5 kg/dobę, w domu cały czas 23-24 C, widzę jeszcze potencjał do zejścia z tego poziomu spalania. Zasobnik na 150 kg pelletu, awaryjny ruszt do palenia drewnem, Moc kotła nominalnie 20 kW, modulacja w zakresie 5-20 kW. Wstawiam zdjęcia z kotłowni, jeżeli kogoś interesują jakieś konkretne zdjęcia to proszę pisać to zrobię i wstawię. Proszę zadawać pytania to chętnie w miarę wiedzy i możliwości odpowiem.

Witam,

właśnie zamontowano u mnie ten piec. Nie jestem w stanie dokładnie tego obliczyć, ale spalanie pelletu wychodzi ok 25 kg na dobę.

Coś jest nie tak.Może to kwestia ustawień?

Czy mógłbym prosić o podanie ustawień parametrów na Twoim piecu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z menu ustawienia palnika ((chyba ustawienia fabryczne) mogę odczytać następujące ustawienia:

- moc maksymalna palnika 20kW

- wydajność dmuchawy moc max palnika 22%

- histereza przejścia na moc pośrednią 10 C

- pośrednia moc palnika 12 kW

- wydajność dmuchawy moc pośrednia palnika 18%

- histereza przejścia no moc minimalną 5 C

- minimalna moc palnika 7 kW

- wydajność dmuchawy moc minimalna 16%

- histereza kotła 15C

 

Temperatura zadana kotła 67 C

Histereza kotła 15 C

Temperatura zadana zasobnika CWU 50C

Histereza CWU 5C

Temperatura wody wychodzącej na instalację CO regulowana pogodówką 

przy +10 C ------- 30 C

przy - 10 C-------- 40 C

przy obecnej temperaturze około 0 C wychodzi około 35 C

 

Co do zużycia pelletu to chyba zbyt optymistycznie podszedłem na początku lub na zewnątrz trochę zimniej. Średnie zużycie za okres od 1 do 30 listopada około 14 kg/dobę. Temperatura w domu nie spada poniżej 23 C , żona lubi jak jest ciepło. Nie mam wglądu do menu serwisowego(brak hasła, może ktoś ma to będę wdzięczny za podesłanie). Mimo dużego zakresu modulacji uważam, że kocioł jednak jest trochę za duży na 100 m2 mojego domu, ale i tak tragedii nie ma. Za takie pieniądze i tak się opłaciło, a wygoda nawet nie ma co porównywać do kotła tradycyjnego.

 

Tak się jeszcze zastanawiam czy nie pozmieniać progów przejścia na moc pośrednią i minimalną lub wartości mocy pośredniej i minimalnej? Może ktoś podpowie?

 

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania do mnie to proszę pisać.

Edytowane przez jarsi102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł zamontowany

attachicon.gifIMG_20171029_193634.jpg

Witam Na wstępie nadmienię ze również skorzystałem z dofinansowanie  do kotła tylko dopiero maja go montować w związku z tym mam kilka pytań : 

1.Jaki jest czas orientacyjny potrzebny na montaż (czy wciągu jednego dnia dało sie to zrobić )

2.Czy w związku z montażem dotychczasowa instalacja rur i itp, rzeczy jest całkowicie przebudowywana czy tylko stara wersja     adoptowana do nowego kotła 

3.Czy są jakieś warunki i czynności po stronie właściciela kotłowni, budynku które trzeba spełnić 

Jeśli to możliwe to proszę o jakieś info na te pytania Z góry ślicznie dziękuję Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.