Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

Przegrzanie podajnika (palnika) jest wtedy gdy jest słaby ciąg kominowy. Mam założy wkład z nierdzewki w komine i wczesna jesienią zewsze  miałem problem z przegrzaniem.Przy kominie mam założone kolektory solarne które są umiejscowione wyżej jak komin i dym strasznie wirował przy kominie dopiero po przedłużeniu wkładu problem się rozwiązał. Oczywiście parametry palnika też są ważne jednak temat z parametrami był już opisywany. Ja osobiście jestem zadowolony z pieca. Pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież palnik a raczej część podajnika w tym palniku jest chłodzona powietrzem z wentylatora i w moim podczas pracy jest bliska temperatury otoczenia ,po wygaszeniu nie co wzrasta do około czterdziestu paru stopni co jest normalne bo dmuchawa nie pracuje to ciepło promieniuje i tak jest nawet w moim tunelu foliowym gdzie kominek ma trzy metry a ciąg w nim jest nieduży i w niczym to nie przeszkadza a palnik śmiga już piąty rok , ale widocznie u Heiztechnik jest inaczej . 

Poza tym kolega @tadziomaru1 pisał że u niego ciąg aż huczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jaką chamską podróbe HT znalazlem. Jeszcze na jednej stronie piszą że ruszt może mieć.

Screenshot_20200924-165704.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak przy takim ustawieniu, drzwi z palnikiem otworzyć i podejrzeć pracę palnika :)

Oj się czepiam :)

Edytowane przez gilal
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej palnik się nie będzie przegrzewał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 16:59, eliks napisał:

Zobaczcie jaką chamską podróbe HT znalazlem. Jeszcze na jednej stronie piszą że ruszt może mieć.

Screenshot_20200924-165704.png

Cytat

Czy kotły Heitz z Pucka (Skwiercz) to pochodna Heiztechnik - konkurencja, która się odłączyła i produkuje własne kotły? Ich kocioł MINI ma nawet trochę podobną konstrukcję wymiennika do poprzedniego modelu Q HIT.

Cytat

Kotły Heitz firm Skwiercz Instal są kotłami zbliżonymi konstrukcyjnie, ale wg mojej opinii zostali z rozwiązaniami technologicznymi daleko za nami, lecz mój pogląd może nie być obiektywny.
Nie chcę wypowiadać się co do historii, gdyż nie jestem do tego upoważniony.

https://heiztechnik.pl/forum/5-koty-zasypowe/1099-q-hit-kilka-pytan

Tyle znalazłem, ale widziałem już długo te kotły na rynku.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z konserwacją naszych kotłów? Jak wiadomo przez 5 lat nie są nasza własnością, u mnie wypadałoby dokładnie oczyścić palnik, nie chcę sam się za to zabierać, czy dzwonić do gminy i powinni przysłać serwisanta do konserwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po 5 latach co? 

Kocioł do wymiany czy będziesz dalej używał.? 

Konserwacja jest we własnym dobrym interesie. Jak takie jest podejście u niektórych że gmina im łaskawie przyjedzie i wyczyści kocioł no to wybaczcie. Taki kocioł nie wytrzyma nawet tych 5 lat. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zasadniczo aby dokładnie wyczyścić ten palnik, to trzeba go rozebrać na czynniki pierwsze, w innym przypadku czyszczenie nie ma sensu.Niech taki palnik ulegnie awarii i serwis wypnie się na nas bo nie było adnotacji o konserwacji a wręcz zarzucą nam ingerencję i przypisza nasza winę za awarię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież są coroczne serwisy kotła. Nie twoje więc ty nie płacisz, tylko gmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większej filozofii w czyszczeniu palnika nie ma. Odkręcisz obudowę dwie śrubki, odkręcisz 4 śrubki od drzwi kotła i wyciągasz wkład palnika. Oczyszczasz obudowę z pyłu która jest na stałe z drzwiami przyspawana. Ja dodatkowo we wkładzie palnika śrubokrętem udrazniam zalepione otworki od dmuchawy. I robie to po lecie raz na rok przy gruntownym czyszczeniu kotła i zasobnika z pyłu który zalega wszędzie po drodze do palnika. Tyle tematu. I żadnego serwisu nie trzeba wzywać do wyczyszczenia kotła, to nie awaria.

pozdrawiam wszystkich forumowiczów 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jego kocioł więc dlaczego ma odkręcać palnik? Serwis robi przeglądy coroczne, oczywiście odpłatne, ale to nie jego problem. Jak masz nowe auto w leasingu to też serwisujesz we własnym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega napisał. Zresztą u nas w gminie było w tamtym roku szkolenie z obsługi kotłów i było pokazywane jak czyścić. 

Link do materiałów z prezentacji. Jest tam pdf na temat czyszczenia palnika że zdjęciami. Filmiki niestety już nie są dostępne. 

Link czyszczenie

Może się komuś przyda jak nie wie jeszcze jak czyścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo koledzy @Paablo i @Robert11450, dobrze że wy to napisaliście, gdybym ja to napisał, to zaraz byłoby....

Kolego @eliks, chyba nigdy nie leasingowałeś samochodu. Warunkiem leasingu jest, abyś samochód ubezpieczył i serwisował. Wszystko we własnym zakresie. Pomyliło Ci się chyba z najmem. Otóż kotły nie są wynajmowane.

W instrukcji obsługi są opisane obowiązki użytkownika i jednym z nich jest czyszczenie palnika. Brak drożności kanałów powietrznych powoduje wypalenie palnika na skutek jego przegrzania, a to nie jest objęte gwarancją.

Jeszcze jedno, podobno tylko w palnikach PellHard zdarza się cofnięcie płomienia.

Popatrzcie na wychwalany przez was palnik KIPI,

link do FB

obraz.png.d80c10b7bf45f99e7265a25ae756c6bc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie pomyliło mi się. Jesli masz nowe auto to warunkiem gwarancji jest serwis i przeglądy okresowe w ASO a nie u siebie na kanale.

Macie jako serwis roczne, odpłatne przeglądy czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eliks napisał:

Jesli masz nowe auto to warunkiem gwarancji jest serwis i przeglądy okresowe w ASO

W sprawach samochodów zatrzymałeś się w poprzedniej dekadzie - w skrócie: GVO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofnięcie płomienia może zdarzyć się i w palniku kipi zwłaszcza jak robią się spieki i nie zwiększymy wtedy parametrów oczyszczania , druga sprawa ta rura spiro ma być szczelna , nie może być pęknięta bo wtedy zacznie do niej dmuchać , a z biegiem czasu ta rura może się nadłamać ona się starzeje . rzecz jasna że jak sie ją ściągnie to spaliny będą tam dmuchać ,pewne rzeczy trzeba pojąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Heiztechnik napisał:

Tak, jak najbardziej posiadamy usługę w postaci przeglądów serwisowych.

I co ona daje. W sensie jakie przynosi korzyści użytkownikowi?

 

@HarryH dobrze że w poprzedniej dekadzie a nie stuleciu. Dobrze wiesz że spełnienie przez serwis niezależny obostrzeń wymaganych przez producenta jest trudne a w niektórych przypadkach niemożliwe, chociażby ze względu na potrzebę serwisowania auta na częściach oryginalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem. Nawet części nie muszą być oryginalne. A obostrzenia producenta nie mają nic do rzeczy, wymagania zawarte są wprost w dyrektywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę offtopowal, wystarczy wziąć pierwsze lepsze warunki gwarancji grupy VAG, jest jak piszesz, ale części oryginalne, co jest zrozumiałe i sensowne bo dlaczego producent ma dawać gwarancję na produkt jeśli użytkownik wymienia części z dolnej półki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.