Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

tadziomaru1 Zasada przy ustawianiu nadmuchu jest w tym kotle i jego  sterowniku dość prosta .Wygląda mniej wiecej tak ,ze nadmuch ustawia się 3-4 oczka wyżej niż moc .Przykładowo przy mocy 20kw nadmuch ustawia się na 23-24% ,przy 15 KW -18-19% .Przy czym  obserwujemy plomień na  palniku , czy nie jest poszarpany co świadczy o zbyt dużym nadmuchu .U siebie mam ustawione wyżej o 3 oczka  ,czyli przy 23kw 26% i plomień jest względnie prawidłowy .Oczywiscie dużo zalezy też od jakości samego pelletu i wpisanej wartosci wagowej w sterowniku  ,dlatego ważne jest żeby był przeważony i uzyskany wynik wpisany  do sterownika .Tu też trzeba być świadomym pewnych zależnosci ,bo   wpisujac wartość lekko zawyżoną  ,gdzie np.wyszlo nam 9 kg ,a my wpisujemy 10 kg ,oszukujemy sterownik i moc rzeczywista bedzie nizsza niż pokazywana na wyswietlaczu ,ale wszystko bedzie się ładnie spalać .Gorzej gdy bedzie  odwrotnie ,czyli wartość wpisana w sterownku jest niższa niż faktyczna waga pelletu ,czyli wpisalismy w zeszlym roku 9 kg ,a po zakupie nowego nie przewazylismy ,a waga rzeczywista tego nowego to np.10 -11kg .Wtedy na bank bedzie się sypało zbyt dużo i bedzie niedopalony peelet ,bo sterownik bedzie sypał wiecej ,niż potrzeba .Sprawdzone doświadczalnie.U mnie kocioł 2 sezony ok 3200 odpaleń , spalone ok 5 ton pelletu i jak na razie żadnych śladów destrukcji palnika ,bo nawet specjalnie poszedłem sprawdzić i drapałem szczotką drucianą szukajac sladów przepalenia.Pellet też "no name " ,wagowo słabiutki bo podczas przeważania wyszło 9 kg ,gdzie w zeszlym roku wychodzilo ok 10 kg , ale przynajmniej bez żadnych niebezpiecznych dodatków ,bo sprawdzalem rozpuszczajac w wodzie ,gdzie byly same trociny

Edytowane przez jurek72
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tadziomaru1 napisał:

Gdzie są przegięcia to są, ale Mister Heiztechnik pisał, że kotły są z blachy 5mm, chyba nie ma powodu żeby mu nie wierzyć, więc raczej dwójka to nie jest (mam nadzieję :))

Jeszcze sprawa paleniska, chyba macie od cholery niezadowolonych klientów z powodu wypalania się tegoż, skoro we wszystkich palnikach są takie same?? Czemu palenisko za 7 stów jest takie marne, przecież to powinno być wytrzymałe, tam się nie pali ogień z zapalniczki.

Proszę jeszcze o odpowiedź na moje zapytanie o ustawienia i ustawienia tej przysłony dmuchawy, przypominam, 15kW, PellHard 20+.

Z tego co kojarzę serwis kiedyś proponował przysłonięcie 50%, ale to najlepiej doświadczalnie dobierzesz. W pellhard płomień powinien być krótki i żółty, w starszych palnikach nie było tzw. kurtyny powietrznej na wylocie, więc tworzyła się dłuższa kita ognia.

Co do paleniska to napiszę tylko tyle, że każdy widzi jak trefne paliwo trafia na rynek ("certyfikowana trocina" z piaskiem, przemielonymi meblami / chemia), więc może tu być coś na rzeczy. Na pewno zbyt rzadkie czyszczenie lub brak czyszczenia i zalegający popiół czy szlaka przyczynią się do uszkodzenia, bo nie ma właściwego chłodzenia palnika, a mało ludzi przejmuje się jakimiś małymi zalepionymi otworami powietrza - piszę ogólnie, tzn. nie kieruje tego do Ciebie, czy w odniesieniu do produktów HT, ale jak słyszę  "w sklepie sprzedawca mi powiedział, że do kotła xx sypiesz Pan pellet i niczym się nie martwisz, bo to samoczyszczący wynalazek" to już wiadomo, że w kotle i w palniku będzie gnój + porypane nastawy sterownika. Z innej beczki to 99% użytkowników nie zajrzało nigdy do instrukcji.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Patrol napisał:

Na pewno zbyt rzadkie czyszczenie lub brak czyszczenia i zalegający popiół czy szlaka przyczynią się do uszkodzenia, bo nie ma właściwego chłodzenia palnika, a mało ludzi przejmuje się jakimiś małymi zalepionymi otworami powietrza - piszę ogólnie, tzn. nie kieruje tego do Ciebie, czy w odniesieniu do produktów HT

Może w takim wypadku producent powinien pomyśleć o innym rozwiązaniu (zastosowanie innego materiału) żeby spać spokojnie. (dodatkowego czyszczenia) 

PS. Producent testuje produkt i dopiero wypuszcza na rynek u nas jest inaczej. Firma y ma automatyczne czyszczenie a firma z ma samoczyszczacy palnik do tego firma x proponuję sterowanie za niższa cenę rynkowa i powstaje hit którego nikt nigdy nie przetestował nie licząc uzyskania certyfikatu. Żeby go otrzymać wycina się niepożądane funkcje. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, fabrycznie przysłona ustawiona jest na około 50%.

Służy ona też do pewnej regulacji, jeśli jest wysoki ciąg kominowy, to aby nie wychładzać zbytnio kotłów w postoju przysłonę delikatnie się przymyka, jeśli zaś jest inna sytuacja i mamy słaby ciąg kominowy, to przysłonę delikatnie otwieramy. Dopóki nie dzieje się nic złego, to sugerujemy przysłonę otworzyć na 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...  Więc w stosunku do mocy dodajemy 3 oczka w górę? Nie powinno to być jakoś procentowo?

Ja mam takie ustawienia:

Moc maksymalna 13kW - dmuchawa 25%

Moc pośrednia 10kW - dmuchawa 20%

Moc minimalna 7kW - dmuchawa 15%

Czyli co, wszystko mam źle?

Mister Heiztechnik, jak to powinno być? 

Jeszcze jeden temat, w sterowniku jest ustawienie "typ dmuchawy", nie wiem, czy mam ustawione prawidłowo, zakładam, że tak. Szukałem na tabliczkach znamionowych na kotle i palniku, ale nie jest wpisane. Jaki typ dmuchawy powinien być?

Edytowane przez tadziomaru1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa to WPA 07 lub DM85 (to ten sam model).

Moce ustawione są prawidłowo. Sprawdź czy w popielniku nie leży nadpalony pellet - jeżeli jest to zmniejsz nadmuch na mocy maksymalnej o 3% i na pośredniej o 2%.

Płomień na mocy maksymalnej powinien wychodzić z palnika na około 10-15 cm. Zbyt krótki płomień oznacza zbyt duży nadmuch co po wcześniejszym obniżeniu nadmuchu należy zniwelować przymknięciem przysłony na dmuchawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Trener40
W dniu 25.07.2020 o 15:37, tadziomaru1 napisał:

szczególnie gdy jest większe zapotrzebowanie na ciepłą wodę podczas kąpania. Ma ktoś coś takiego? Co na to poradzić?

Ewentualnie obniżyć moc palnika... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tadziomaru1 napisał:

Można coś na to poradzić?

Nie wiemy jakie masz warunku kominowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 25.07.2020 o 15:37, tadziomaru1 napisał:

No i co tam, ciepło? :)

Zimno źle, ciepło źle... Mam ostatnimi czasy dość często awarię "PRZEGRZANIE PODAJNIKA", szczególnie gdy jest większe zapotrzebowanie na ciepłą wodę podczas kąpania. Ma ktoś coś takiego? Co na to poradzić?

Palisz ekogrochem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przegrzanie następuje w trakcie pracy czy po wygaszeniu palnika ? masz podgląd do jakiej temperatury dochodzi ten podajnik ? jaką masz ustawioną maksymalną temperaturę podajnika ? Może wystarczy podnieś tą temperature o kilka stopni albo wydłużyć wygaszanie jeśli podajnik łapie temperaturę po ustaniu nadmuchu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do użytkowników HitPellet o mocy 15 kw. Mam dwie broszury o tym kotle i w każdej są inne dane:

image.png.4ba50c8f706e4174655554090a163d09.png

Pojemność wodna, wymiary również dość znacznie się różnią. Najbardziej mi zależy na potwierdzeniu wysokości do środka komina, czy to jest 106 cm czy 123 cm. Będę montował wkład kominowy i potrzebuję to wiedzieć. 

Właściwie to wejście dla czopucha do komina lepiej jest umiejscowić dokładnie w osi wyprowadzenia spalin z kotła czy np. wyżej i zastosować 2 kolana ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nowych kotłów HitPellet 15 kW wysokość do osi czopucha wynosi 104 cm.

Pomysł z kolanami nie jest taki zły, o ile masz wysoki komin i bardzo duży ciąg kominowy.

Przy słabym, ceglanym kominie po założeniu dwóch kolan nie będzie potrzebny RCK, a może być wręcz przeciwnie. Musisz wiedzieć, że każde kolano zwiększa opór przepływu spalin, a co za tym idzie zmniejsza ciąg i możesz mieć problemy z przegrzewaniem palnika.

Zasugerowałbym jednak wejście bezpośrednio w komin. Pod RCK wywierć otwór w kominie i zamontuj go na murze, oczywiście o ile masz komin ceglany.

Jeśli masz wkład stalowy, to kolana nie powinny przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2020 o 19:05, Kordjano napisał:

A to przegrzanie następuje w trakcie pracy czy po wygaszeniu palnika ? masz podgląd do jakiej temperatury dochodzi ten podajnik ? jaką masz ustawioną maksymalną temperaturę podajnika ? Może wystarczy podnieś tą temperature o kilka stopni albo wydłużyć wygaszanie jeśli podajnik łapie temperaturę po ustaniu nadmuchu .

Przegrzanie następuje w trakcie pracy. Palnik nie daje rady nagrzać wody do zadanych 45 stopni, włącza się awaria i uruchamia pompka podająca na grzejniki. Maksymalna temperatura palnika to 80 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.