Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

sambor  koledze nie oto chodzi , a o przegrzanie palnika i wyskakiwanie alarmu a raczej podajnika , kocioł mu się nie przegrzewa ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tadziomaru1 napisał:

Przegrzanie następuje w trakcie pracy. Palnik nie daje rady nagrzać wody do zadanych 45 stopni, włącza się awaria i uruchamia pompka podająca na grzejniki. Maksymalna temperatura palnika to 80 stopni.

Kolego po jakim czasie od odpalenia się kotła wyskakuje taki alarm o przegrzaniu się palnika 80 st. gdzie temp na kotle jest poniżej 45 st.

Proszę określić to czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tadziomaru1 a nie masz cofki w kominie? Sprawdzałeś cug w kominie? Jak otwierasz drzwi nie masz dymu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrzanie podajnika to raczej cofnięcie się żaru w kierunku rury spiro czy też zasobnika w palnikach pelletowych np przy pellecie który szlakuje albo ma sporo popiołu a palnik nie jest w stanie się sam oczyścić . Po wystąpieniu takiego alarmu sprawdził bym czy nie ma palącego się pelletu w stokerze , nie wiem jak u kolegi jest skonstruowany palnik ale to nie jest normalne .Po wystąpieniu takiego alarmu to sterownik powinien zaprzestać podawania pelletu i usunąć pellet ze stokera ochłodzić sam palnik nie wiem po co u kolegi w tym wypadku załacza się pompa co skoro kocioł nie przekroczył temperatury alarmowej nawet nie osiągnął zadanej , sprawdził bym też zawirowacze jeśli są ,trzy są drożne albo je wyciągną  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, było kilka podobnych przypadków na forum Heiztechnika. Serwis tłumaczył to bezradnie słabym ciągiem kominowym. Taki już chyba urok palników tego producenta

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sambor napisał:

Możliwe że wężownica w bojlerze nie odbiera wytwarzanego przez kocioł/ palnik ciepła  powodem może być za mały przepływ wody przez wężownicę - czyli za słabo ustawiona pompa lub zakamieniona wężownica w bojlerze.

Albo zapchany filtr przed pompą lub zapowietrzony obieg wężownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Benton661 napisał:

Z tego co pamiętam, było kilka podobnych przypadków na forum Heiztechnika. Serwis tłumaczył to bezradnie słabym ciągiem kominowym. Taki już chyba urok palników tego producenta

Nie chciałem tego mówić ale nie przemyślana konstrukcja palnika daje o sobie znać nie żaden ciąg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając jeszcze na moment do kwestii komina.

Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi.

Do HitPellet 15KW gdzie średnica czopucha wynosi 150 mm jaki zamontować wkład stalowy, chodzi mi o wymiary dla wkładu owalnego gr. 1mm ze stali 1,4404. Czy największy jaki zmieszcze czyli 12 x 24? czy mniejszy np 12x22 , 12x20.

Komin ma wysokość 9m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj wkładu na styk, kominy sa bardzo krzywe w środku wystaje zaprawa lub cegła. J mam komin 14 na 26 kupiłem wkład 13/180 i miałem problem z wożeniem go bo było zwężenie i dwa razy wkład  mi sie zawiesił.

Lub tak https://youtu.be/j8Iea84Hf5A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś tylko 1 cm zapasu po krótszym boku.

Ja mam komin 27 x 17 to powinien wejść nawet ten największy, czyli 24 x 12. Tylko nie wiem czy nie lepiej zastosować mniejszy do kotła pelletowego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kordjano napisał:

Nie chciałem tego mówić ale nie przemyślana konstrukcja palnika daje o sobie znać nie żaden ciąg .

Oto logika faktów...

Bojler nowy, montowany razem z kotłem, wszystko odpowietrzone, komin, jak już pisałem wcześniej, ciągnie jak Sasha Grey...

Jeszcze to pęknięcie na palenisku, o którym pisałem wcześniej... Porażka... Palenisko kotła nie wytrzymuje temperatury? O co kaman... Jak to możliwe, że w innych kotłach wytrzymują, cuda, qur...

Edytowane przez tadziomaru1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zimie też ta przypadłość Cię gnębi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczaj Kolega @gmaj22 lubi się wnikliwie przyglądać zdjęciom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadziomaru, czy serwisowałeś już palnik, chodzi mi o jego czyszczenie, konkretnie o komorę powietrzną.

Jeżeli w okresie przejściowym, gdy na dworze jest dość ciepło, przegrzewa się palnik, to zmniejsz moc maksymalną kotła, aby palnik nie wytwarzał tak dużo energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno na małych, jak i dużych mocach, czy jest zimno, czy ciepło palnik nie powinien się przegrzewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.