Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.07.2022 o 18:37, tablo888 napisał:

Ceny. Nie ma co narzekać Ja szukam drugiego etatu aby starczyło na opał.Pozdrawiam

Ja nie szukam ,mam dość jednego ,robokopem nie jestem młodzieniaszkiem już też  😊

może i nam peleciarzom władza rzuci coś na otarcie łez 😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie ,w najnowszych sterownikach 330 i 920 różnice ale tylko co do pracy palnika ,typu ustawienia pracy ,harmonogramu itp, z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki to moja słaba strona- ortografia,pytam o różnice w kwestii tylko pracy i ustawień samego palnika

18 godzin temu, jasio napisał:

Stwierdzasz czy pytasz? I popracuj nad ortografią.

Nie pozdrawiam. 😉

Trochę przesadziłeś ,napisałem że ,,szybkie pytanie,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik będzie kipi 20kw i teraz pytam o wstępne nadmuchy na mocy 18kw,12kw i 6kw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38%, 32%, 21% ale to zależy od peletu , ewentualna korekta w zakresie +/- 2 % ocena wg wyglądu wymiennika . Czarny dodaj powietrza a jak biały to możesz zmniejszyć nadmuch .

Co do steru 920 to kombajn , masę ustawień w zależności w jakim oprzyrządowaniu ster będzie pracował . Nie sposób tego opisać krótko .

Edytowane przez mac65
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się pellet w dobrej cenie jak na te czasy, wiadomo jakość ma wiele do życzenia bo to zapewne "Bodzio" albo "BRW" ale postanowiłem go przetestować w kotle i o ile na mocy max 10kW udało mi się palnik ustawić by pracował bliżej 100% to w mocy pośredniej 5kw i minimalnej 3kW to już pobożne życzenie. Przy 3kW to zazwyczaj pracuje palnik na 10-15% płomienia, czasem podskoczy do 70%, pellet przeważony, kaloryczność ustawiłem na 5,3kWh, modulację mam obecnie takie:
10kW nadmuch 32%, wyciąg 47%,
5kW nadmuch 23%, wyciąg 40%,
3kW nadmuch 20%, wyciąg 35%
W palniku po wygaszeniu jest kilka spieków ale zastanawia mnie dlaczego po zakończeniu pracy palnik nie zostaje oczyszczony tylko zostaje w nim na całej długości resztka.
Czasy czyszczenia:
Czas czyszczenia Rozpalanie 10 sek.
Czas czyszczenia wygaszanie 2 min
Nadmuch i wyciąg 100%.
Jakby to ustawić by to chodziło dobrze.
Cwu by podgrzać z 35st do 60st kocioł chodził ponad 2 godziny, ciężko mu było z 32st dojść do 65st

IMG_20220827_084812.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci taki wrzątek cwu 60 st ? ,by to zagrzać w miare szybko to musi palnik ostro dawać , a zadana na kotle z 75 st .

A tymi spiekami to pozostaje mocniej turlać i częściej podczas pracy ,na koniec zwiększyć czas czyszczenia po wygaszeniu nawet drugie tyle by to wyleciało , cudów z tego nie będzie spiek zawsze tłamsi ogień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 st w cwu ustawione było od montażu, ale faktycznie długo dogrzewa, zmniejszyłem na 50st. a histereze dałem na 20st. Nie wiem czy nie za dużo ale też nie chce by kocioł odpalał mi się często jak to było gdy miałem histereze na 10st., Kocioł ustawiony na 65st.
Intensywność czyszczenia miałem na 3% zwiększyłem wczoraj na 10%, dziś spieków w palniku tylko odrobina ale za to pojawiło się trochę świeżego pelletu w palniku. Niestety wczoraj wieczorem palnik przy 10kW skakał między 8 a 40% płomień. Czy w mocy pośredniej i minimalnej też jest porządany płomień 100% czy ma być mniejszy ?
Nie pasuje mi też coś nastawy wentylatora wywiewnego. Przy mocy max 10kW ustawiono mi na 50%, przy 5kW 40% a przy minimum 3kW 36%, robiłem zmiany 2% w dół ale zmian na palniku nie widziałem, ale sądzę że gdy będzie za duży ciąg to będzie mi szybciej spalać pellet za równa się większe zużycie.
Nie mogę znaleźć ustawień czyszczenia palnika podczas pracy, sterownik ecomax860P3







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procent płomienia przy dobrym pellecie z nową czujką będzie oscylował na każdej mocy w granicach 100% 

przy kiepskim pellecie  trudne do osiągnięcia  ,trzeba isć na kompromis by na wyświetlaczu był procent jak najlepszy i fizycznie w palniku płomień nie stracił na majestacie , trzeba ustalić jak procent płomienia niski ,czy jest paliwa za dużo w palniku nie nadąża się spalać , czy za mało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda mi się jakoś to sprawdzić, tyle że regulacja dawki jest chyba dla ogółu, czy się mylę i można regulować dawką paliwa na poszczególnych mocach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawkę paliwa wylicza sam w zależności od chwilowej mocy z jaka pracuje . Jedyna skuteczna ingerencja w ilość podawanego peletu to zmiana kaloryczności paliwa . Zmieniając kaloryczność ster zmienia czas podawania podajnika 1 . Jeśli zwiększysz kaloryczność poda mniej paliwa ( krótszy czas podawania ) . Zmiana kaloryczności powoduje również zmianę % wielkości płomienia . Jeśli po podaniu paliwa spada wielkość płomienia to kaloryczność jest za mała i podajnik zasypuje płomień na ruszcie ( podaje za dużo peletu ) i stąd wahania wskazań płomienia .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jeśli po podaniu paliwa spada wielkość płomienia to kaloryczność jest za mała i podajnik zasypuje płomień na ruszcie ( podaje za dużo peletu ) i stąd wahania wskazań płomienia .


Czyli w takim wypadku, trzeba wpisać wyższą kaloryczność by podawało mniej pelletu i go nie zasypywała ?

W zakładce czyszczenie jest "cykl rotacyjnego oczyszczania" w standardzie mam 180 sek. Czy to jest czas co ile sekund będzie się kręcił palnik ? Pozostaje kilka grudek spieków w palniku, jak zmienię np na 120 sekund to palnik będzie się czyścił co 120 sekund czy ja to źle rozumiem ?
No i o co chodzi z tą intensywnością czyszczenia 3% ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cykl rotacyjnego czyszczenia to co ile sekund załączy się obrót komory ,czyli wzruszy złoże .

Intensywność w procentach to o ile stopni obróci się komora , czym większy procent to więcej cyknięć usłyszysz podczas obrotu .

Ale jak zmienisz cykl rotacyjny to ilość tych cyknięć też się zmienia mimo że intensywności nie zmienisz ,dlatego pasuje oba  te parametry zmienić według potrzeb .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie, czyli aby mi ewentualne spieki lepiej usuwało podczas pracy kotła to trzeba rotację zmniejszyć i dopasować do tego % intensywności, tak by niedopalony pellet nie trafiał do popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak . Próbował bym częściej wzruszać złożem by spiek nie miał czasu  się skleić w coś większego ,a intensywność dopasować by całe złoże nie posuwało się za szybko do popielnika ,ewentualnie kaloryczność zwiększyć jak nie nadąża się spalać , to wszystko tak skrajem piekła skrajem nieba by się jako tako paliło i grzało ,takie są uroki podlejszego peletu .🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
W tamtym roku mialem założony palnik kipi 20kw ze sterownikiem pokojowym pluma i drugim Salusem. Instalacja podzielona na dwa obiegi góra i dół i zawory 3-drożne. Dodatkowo pompa CWU i pompa na powrocie kotła. Wszystko spięte ze sprzęgłem. W weekend właczyłem piec na tryb zima. Na termostatach pokojowych ustawiłem temperatura niższą o 2 stopnie niż aktualna wyświetlana. Piec wystartował i nagrzał wode do żadanych 60% mimo wszystko, że temperatura na termostatach była wyższa i zaczałaczył pompy. Czy tak ma być? Czy coś jest nie tak ustawione. Wydaje mi się to marnotrastwem. Wszędzie jest podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinno

Ustawienia serwisowe->ustawienia mieszacza(1,2 itd)->wybór termostatu. Tu przypisujesz z którym termostatem na współpracować dany mieszacz.

Ustawienia serwisowe->ustawienia mieszacza->wyłączenie pompy od termostatu ->tak

dopiero przy takich ustawieniach termostaty będą wyłączały Ci obiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2022 o 22:30, marcinno napisał:

Witam
W tamtym roku mialem założony palnik kipi 20kw ze sterownikiem pokojowym pluma i drugim Salusem. Instalacja podzielona na dwa obiegi góra i dół i zawory 3-drożne. Dodatkowo pompa CWU i pompa na powrocie kotła. Wszystko spięte ze sprzęgłem. W weekend właczyłem piec na tryb zima. Na termostatach pokojowych ustawiłem temperatura niższą o 2 stopnie niż aktualna wyświetlana. Piec wystartował i nagrzał wode do żadanych 60% mimo wszystko, że temperatura na termostatach była wyższa i zaczałaczył pompy. Czy tak ma być? Czy coś jest nie tak ustawione. Wydaje mi się to marnotrastwem. Wszędzie jest podłogówka.

Mogą być źle ustawiona praca pomp w sterowniku sprawdź czy nie masz ustawione na pracę równoległą . Drugi wariant to za duża ustawiona histereza temperatury termostatów  pokojowych . Albo to co powyżej kolega napisał .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinnobo histereze ustawiłeś na 10 C. Jak nie chceszt tego wylacz wszystko i bedzie odpalał dopiero pompy i palnik gdy na termostatach spadnie temperatura o zadana histerezę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład kominowy po wypaleniu 100kg zrobił się koloru brąz, pewnie to przez komponenty z pelletu, ale może da się coś doregulować by mi tak komina nie zasyfiało ?IMG_20220830_171525.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mcgiwer jaka to stal ten komin? 

PS. To nie ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.