Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

To drewno to tak na czarną godzinę , albo od czasu do czasu np w duże mrozy .

Bufor 650 l ma 15 cm ocieplenia na styk mi wlazł przez drzwi i pod sam sufit sięga ledwo odpowietrznik się zmieścił na gurze ,kotłownia niska , zapewne se jeszcze w kotłowni posiedzę zanim dojdę do ładu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Posiadam Defro Optima Komfort 10 KW (zwykły śmieciuch) wraz z palnikiem KIPI 16 KW. Jako, że trzeba złożyć deklarację Ceeb - zastanawiam się jak powinienem wypełnić deklarację. We wniosku są opcję:

- kocioł na paliwo stałe z automatycznym podawaniem paliwa

-kocioł na paliwo stałe z ręcznym podawaniem paliwa.

Jakby nie było to mój kocioł klasy 3 z palnikiem klasy 5 jest i z ręcznym i automatycznym podawaniem paliwa.

Jak to wypełniacie?

Dzięki!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Pellet w Szwajcarii podrożał jednak z 4.95 CHF na 7.20. Czyli tona pelletu dobrej jakości kosztuje tam ok. 2200 zł przy dzisiejszym kursie franka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano dasz namiary na tak tani pellet? 🙂 w Rybniku już doszło do 2400 za tonę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pingus21 Jak masz machinę do przenoszenia się w czasie to nie ma problemu 😀

próbuj zamówić w eko-grand Sławków pellet Rega ,w big baku taniej 100 zł na tonie ,transport raczej musisz we własnym zakresie ,od ręki raczej nie kupisz ,ugaduj się zamawiaj ,nie czekaj ,na razie lepiej nie będzie ,brak surowca jaka cena nie wiem Ja nie dawno płaciłem po1600 zł tona ,jak zmawiałem to cena prognozowana była po 1400 zł nie gwarantowana , miesiac czekałem zanim mi zrobili , jak odbierałem to już gadali że nowy cennik jest . Tu masz telefon 665 019 665  w soboty nie odbierają w tygodniu od dziewiątej .

Daj znać jak poszło .Powodzenia ...

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjanodzięki, w poniedziałek będę dzwonił. Ja mam dostęp do pelletu z Bytomia za 1700, ale wziąłem 4 worki na próbę i mam cholerny problem z ustawieniem palnika. Płomień 4-25%, cały czas zasypuje palnik .próbowałem już kilka razy ale tracę nadzieję. Myślałem że to czujnik płomienia starego typu, ale mam ocp5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest ktoś chętny ze Śląska na zakup całego tira? Chętnie się dołożę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pingus21 napisał:

na zakup całego tira?

Plac do skladowania, dojazd samochodu, rozladunek (wozek widlowy), jesli kupisz po „netto” to jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie....jak żyć? 😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to zebym byl na NiE. Sam bym sie dolozyl do kilku palet ale jedynie co moge zaoferowac to plac, i te kilka palet do wziecia. Okolice Sochaczewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBin z tego co widzę na olx to wszędzie poza Śląskiem ceny są powiedzmy że atrakcyjne. Macie większe możliwości dostępu do agropelletu niż my tutaj. Jak chciałem kupić słomiany to nie dość, że cena 1600 to jeszcze 250 za 1 paletę dostawy i też tirem bo małych ilości nie wożą. Jeszcze rok temu miałem dylemat szukając pelletu i wybrzydzalem jak był 10zl na tonie droższy. Teraz muszę się zastanawiać jak zdobyć na każdą tonę 1300 więcej. W Małopolsce już nawet z łuski słonecznika lata po 1600. Zaraz się będę zastanawiał czy do lumo da się wstawić robiony na wymiar ruszt 😂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy do slimko da rade ruszt wstawić 😂 Ogólnie to porażka z tym pelletem tej zimy będzie. 12k na opał jak nic pójdzie kominem. Znalazłem pellet z słomy w atrakcyjnej cenie.Ciekawe jak to się spala w takim kipi? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno kwestia ustawień i tyle. Nawet jeśli mam przepalić tonę więcej ze względu na niższą kaloryczność to i tak bardziej się opłaca niż drzewnym. Dobrze by się było zrzucić w okolicy i zrobić większe dostawy, ale nie będę po mieście latał z ofertą bo jak będzie kiepskiej jakości to i mnie się dostanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny na olx to większość starych albo z księżyca, zazwyczaj albo są wyższe albo nie opłaca się im mała ilość lub już pelletu nie mają. To samo jest na marketplace, byle klienta skusić telefonem, jak już zadzwonisz to dowiadujesz się że cena nieaktualna albo netto albo.....za pół tony.
Teraz jest złota era dla wszelkich twórców pelletopodobnych cudów, bo wszystko co wygląda jak pellet i jest choć trochę tańsze schodzi jak świeże bułeczki, nawet jak jest to twór z samych meblościanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj albo jutro podejmę kolejną próbę żeby ustawić palnik pod ten testowy Pellet. W grudniu paliłem certyfikowanym pelleton a palnik doprowadzałem przez tydzień do pracy bo spieki niesamowite. Teraz spieków brak ale płomienia nie widzi. 

Screenshot_2022-07-03-16-33-19-908_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-07-03-16-34-18-259_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez pingus21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś rady? 

Waga 1310g

Kaloryczność zwiększam z 5,4 na 5,6 (wcześniej 4,6)

Nadmuchy 22,28,34 

Moc max 14kw

Czas praca 25sek

Rotacyjne czyszczenie 4% co 160sek

 

IMG_20220703_175146.jpg

IMG_20220703_175152.jpg

IMG_20220703_175202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej serwis bo to nowe jest ,co będziesz sam grzebał , jeszcze gwarancje stracisz .

@pingus21skoro Ci palnik zasypuje to z kalorycznością raczej w górę .

Do puty nie przestanie 🙂

Rotacja częściej co 60 -90s 

czas cyklu praca dłuższy .

Nie wiem czy Ci te 4worki wystarczą żeby dojść do ładu , jak nie wystarczą to nie kupuj tego więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza próba.

Cykl pracy 28

Kaloryczność 5.9

ani razu nie doszło do kolejnego rozpalania i bywały momentu że płomień skoczył na 90 ale tylko chwilowo. Powinno mi wystarczyć bo odpalam raz na 48h żeby przy okazji dobić cwu. 

Screenshot_2022-07-03-22-24-13-479_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wykresu wynika że po odpaleniu procent na 100 co jest normalne i pod koniec kiedy palnik zwolnił ,przetrawiło się to i procent w górę ,a raczej to przy wygaszeniu procent w górę poszedł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed rozpaleniem było 100 bo jeszcze go wyciągałem, czyściłem i traktowałem latarką co widać na piku. Po rozpaleniu 90-100, nie widać na wykresie ale byłem cały czas i obserwowałem. Potem różnie bywało. Zwiększając co jakiś czas kaloryczność pokazywał 20-50. Będę jutro dalej podwyższał bo wciąż trochę w palniku było za dużo. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.