Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@Kordjano bardzo dziękuję za naprowadzenie na trop. Zmiana parametru 'Ustawienia serwisowe -> Menu serwisowe -> Ustawienia kotła ->Funkcja termostatu' wybieramy jak ma się zachować kocioł po osiągnięciu żądanej temperatury na panelu pokojowym. Przy ustawieniu 'Wyłącz pompę co' wyłącza jedynie tą pompę, natomiast piec pracuje wg histerezy.

Zastanawiam się, czy istnieje ustawienie(-a), które spowoduje, że podczas pracy instalacji co, będzie również włączana pompa od cwu (oczywiście o ile temp. w cwu będzie niższa, niż ta 'na piecu')? Obecnie oba obwody działają niejako niezależnie, każdy wg swojej histerezy. Podczas pracy instalacji co, można byłoby przecież dogrzewać wodę cwu i upiec 2 pieczenie na jednym ogniu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pewien problem, mianowicie gdy piec pracuje z mocą 20kW po chwili pracy płomień zanika i znów rozpala, nie dobija do danej temperatury na kotle. Podpowie ktoś jak zmienić ustawienia? 

IMG_20220925_135652.jpg

IMG_20220925_135643.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie u siebie temperaturę palnika, tak po 1,5 godziny pracy kotła ? U mnie temperatura palnika nie przekracza 21 st. Tak ma być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mcgiwer

U mnie temperatura palnika cały czas jest porównywalna do temperatury panującej w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, hubertkledzik09 napisał:

Witam wszystkich. Mam pewien problem, mianowicie gdy piec pracuje z mocą 20kW po chwili pracy płomień zanika i znów rozpala, nie dobija do danej temperatury na kotle. Podpowie ktoś jak zmienić ustawienia? 

IMG_20220925_135652.jpg

IMG_20220925_135643.jpg

A jaki Kolega ma palnik ? Bo chyba nie obrotówkę ,w ustawieniach widzę praca zgarniacza .

Jaką kaloryczność masz wpisaną ? i jaka jest moc pośrednia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o palnik mam taki właśnie kocioł sześcioletni z palnikiem kipi rotary , ale widzę że u kolegi jest inny ,a to ważne by pomóc , na próbę podnieś kaloryczność do 6 i odpal kocioł .

Ale wydaje się ze tam trzeba z tym zagrniaczem poustawiać czasy Ty musisz tam zaglądnąć w trakcie pracy co jest na palniku jak zanika płomień ,czy za dużo świeżego pelletu i gdzie się ten pellet znajduje , potrzeba więcej informacji ,najlepiej fotki płomienia jak palnik gubi płomień , jak to palnik rynnowy to trzeba strefę żaru utrzymywać mniej więcej w połowie paleniska . 

@alekssw informacjach

To w zasadzie jest temperatura podajnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=96300]Mcgiwer[/mention], a gdzie się odczytuje temperaturę palnika ?
W informacjach, na econet pokazuje temperaturę podajnika a w panelu jest palnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hubertkledzik09zmniejszając wydajność podajnika zwiększyłeś ilość podawanego paliwa o około 20% taki sam efekt uzyskasz obniżając kaloryczność o te 20% czyli z 5 na 4, a przynajmniej nie będziesz oszukiwał dawki do rozpalania. Opcje są dwie, albo to paliwo faktycznie jest tak mało kaloryczne, albo powtórz test podajnika, bo może coś się zablokowało w rurze i faktycznie wydajność spadła do tych 9kg/h

Edytowane przez cwisniewski6
Niedopisane słowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest nie porozumienie , my mamy palniki kipi w swoich piecach a Kolega nie wiadomo jaki . 

A le ogólnie to musisz ustalić co na palniku , za mało czy za dużo , zwiększając kaloryczność podawanie się zmniejsza .

to tyle z mojej strony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś z kolegów mierzył czas pracy podawania palnika przeliczając na kg. Np worek 15kg peletu jaki będzie czas pracy podawania palnika. Czy wam się zapisuje czas pracy palnika czy tylko zużycie na kg? I wg czy to ma sens?

Edytowane przez ManiekBasick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, może ktoś z was pomoże.

Rozpala i płomień stopniowo rośnie, później pik w dół i znów rośnie.

Jadę teraz na FL bo na standardzie nie mogę sobie poradzić.

Pellet No NAME na pewno z domieszką pyłu z płyt wiórowych.

Palnik 5-16KW. Ustawiony na 12KW- nadmuch max 30%, przy większym nadmuchu płomień niższy.

Kaloryczność 5.5, waga po teście 17.2 kg/h

2022-09-29 08_29_21-Window.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂

Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie, bo przez rok używania, jako tako rozgryzłem i już trochę rozumiem jak to działa... ale z jednym ciągle sobie nie poradziłem - realnym pokazywaniem zużycia pelletu (to wskazywane przez sterownik jest sporo większe, niż realne).

Wiem, że to wszystko to prosta matematyka (mnożenie i dodawanie) i opiera się o:

- kaloryczność pelletu (pośrednio z tego sterownik wie ile teoretycznie zużył opału),

- wydajność podajnika,

- wielkość podajnika.

2 i 3 parametr są ustawione i tutaj nie ma się jak pomylić. Jedyne czym mógłbym kompensować błędne wskazania to kaloryczność, ale trochę boję się ruszać ten parametr, bo jego zmiana zapewne wpłynie na ilość podawanego pelletu.

Dobrze myślę? Jak najlepiej zabrać się do tego by urealnić zużycie pokazywane przez sterownik. Z drugiej strony skoro sporo się to rozjeżdża, to być może powinienem jednak nad tym popracować, bo być może proces spalania nie jest jednak optymalny.

Od razu dodaję, że nie zauważyłem żadnych innych niepokojących objawów - popiół jest taki jak powinien być, nie widzę by był niedopalony, czy miał 'zły' kolor, kocioł dobrze i raczej szybko się nagrzewa, pellet to certyfikowany A1 (Anpol).

Obecnie kaloryczność mam ustawioną na 5.2kWh/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witgit cofnij się o stronę i przeczytaj moją korespondencję z Kolegą @Kordjano. Posiada galaktyczną wiedzę i mi bardzo pomógł, w razie czego Tobie też pomoże. Ja jestem jeszcze zielony i nie chcę się wymądrzać. Mam ten sam palnik.

Mam pytanie, jak uruchomić kocioł wg. harmonogramu ?

Ustawiam zakres czasu pracy np. 11:00 - 11:30 , zaznaczam włącz, nadchodzi ta godzina i .... nic, nie włącza się. Co robię źle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, alekss napisał:

@witgit @Kordjanostawiam zakres czasu pracy np. 11:00 - 11:30 , zaznaczam włącz, nadchodzi ta godzina i .... nic, nie włącza się. Co robię 

Musisz ustawić praca z harmonogramem na kotle. Chyba że masz regulator pokojowy albo pogodowy. 

Edytowane przez ManiekBasick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam termostat pokojowy ecoster90, jest tam opcja harmonogram, ale klikam i nic się nie zmienia, w nic nie wchodzi.

A gdzie na kotle ustawia się praca z harmonogramem ?

Tak dla jasności mojego rozumowania, harmonogram z zaznaczonym cyklem czasowym, włączy kocioł i wyłączy z końcem cyklu. Tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alekss polecam spojrzenie w instrukcję do sterownika, bo tam wszystko jest bardzo dobrze opisane. najprawdopodobniej ten harmonogram, który klikasz to harmonogram obniżenia temp. do ustawień nocnych.

1 godzinę temu, ManiekBasick napisał:

Musisz ustawić praca z harmonogramem na kotle. Chyba że masz regulator pokojowy albo pogodowy. 

Wiesz może jak to będzie działać jeśli ustawimy pracę kotła wg harmonogramu i jednocześnie jest regulator pokojowy i jest ustawiona praca od niego?

To będzie działało tak, że piec zadziała tylko wtedy, gdy jednocześnie oba warunki będą spełnione (czyli odpowiednio niska temp w pomieszczeniu i ramy czasowe pracy kotła)?

Pytam, bo nie będzie mnie jeszcze ze 2 tygodnie na miejscu i boję się 'popsucia' czegoś przez econet, co będzie wymagało wcześniejszej osobistej wizyty na miejscu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma trochę inny sterownik i harmonogram ustawiam na sterowniku pokojowym a na kotle w zaklace kocioł ustawiam "praca terostatem-TAK" nie wiem jak jest w ecoster 

59 minut temu, alekss napisał:

Mam termostat pokojowy ecoster90, jest tam opcja harmonogram, ale klikam i nic się nie zmienia, w nic nie wchodzi.

A gdzie na kotle ustawia się praca z harmonogramem ?

Tak dla jasności mojego rozumowania, harmonogram z zaznaczonym cyklem czasowym, włączy kocioł i wyłączy z końcem cyklu. Tak ?

 

30 minut temu, Statom napisał:

@alekss

Wiesz może jak to będzie działać jeśli ustawimy pracę kotła wg harmonogramu i jednocześnie jest regulator pokojowy i jest ustawiona praca od niego?

To będzie działało tak, że piec zadziała tylko wtedy, gdy jednocześnie oba warunki będą spełnione (czyli odpowiednio niska temp w pomieszczeniu i ramy czasowe pracy kotła)?

Pytam, bo nie będzie mnie jeszcze ze 2 tygodnie na miejscu i boję się 'popsucia' czegoś przez econet, co będzie wymagało wcześniejszej osobistej wizyty na miejscu 😉

U mnie jest tak że harmonogram ustawiam na termostacie pokokojowym i zaznaczam na sterowniku kotła ze ma pracować z termostatem. A jeśli chodzi o temperaturę to ustawiam też na termostacie pokojowym zadana temperaturę  jaka ma być w domu i jaka puszczam na grzejniki później na sterowniku kotła ustawiam w zakładce mieszacza praca z termostatem TAK.

Jezeli osiągnie temperaturę w pokoju wyłączy pompę na na dom ale kocioł dalej będzie pracował. 

Mam jeszcze obniżenia temperatury na mieszaczu zamiast wyłączenia pompy. 

To tak w skrócie myślę że w plum-e będzie podobnie choć one bardziej są rozbudowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyłączyć prace od termostatu , to jest tak zwana praca na czas od tej i do tej godziny na sztywno .

Albo jedno albo drugie .

Mała skromna dorada , jak zmieniacie coś w ustawieniach bo palnik stracił płomień to trzeba kocioł wygasić i od nowa start bo w momencie kiedy palnik jest już zasypany to zmiany nie będą widoczne żar nie da rady sie cofnać do środka palnika .

I pilnujcie sobie żeby dziurki były drożne bo jak pare z nich zarośnie to też gożej się pali .

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjanono i wszystko jasne, czyli aż tak dobrze to nie ma....

Możesz odnieść się do tego mojego pytania o 'skalibrowanie/urealnienie' zużycia pelletu (sterownik vs praktyka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.