Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Nad rusztem sprawność kotła spada o 20 % pod rusztem wzrasta o 20 %, to tak w skrócie dla obiektywnej oceny potrzebny przekrój kotła. Nie w każdym kotle pod rusztem da się palnik zamontować ponieważ ważna też jest wysokość rusztu nad palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje znaleźć przekrój kotła. Jaka powinna być wysokość rusztu nad palnikiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dane praktyczne użytkowania takich kotłów i zaadaptowanych pod pellet. To życie i praktyka , co nawet potwierdza temp spalin na wylocie z czopucha.

 Nie wspomnę o czasie dochodzenia do temp zadanej , a co za tym idzie i ilości spalonego paliwa.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podajesz to dane czysto subiektywne, tak jak twój dziadek twierdził -Panie przed wojną to były mrozy!

Ale słowa dziadka można zweryfikować pomiarami temperatury a twoje słowa też powinny być zweryfikowane pomiarem mocy kotła

lub uzyskanego ciepła - czyli ciepłomierzem.

A nuż wyjdzie że palnik pod rusztem wodnym ma sprawność nie 80% a 105 %- tak jak najlepsze kondensaty gazowe.

Wg mnie to 5-10% to max wielkość zyskana z montażu pod rusztem wodnym,

wynika to np z powierzchni samego rusztu w stosunku do powierzchni reszty wymiennika kotła.

Ale niech wam będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.ea90829a0003656a3cdc9b446dc148e2.png

Nie jest to dokładnie mój kocioł, ale prawie to samo. W tej chwili zamontowany jest palnik nad rusztem. Czy warto przenieść go pod ruszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzyhar warto jak najbardziej tylko pamiętaj o odpowiedniej odległości żeby wody nie podgotowywal palnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sambor napisał:

Wg mnie to 5-10% to max wielkość zyskana z montażu pod rusztem wodnym,

wynika to np z powierzchni samego rusztu w stosunku do powierzchni reszty wymiennika kotła.

Ale niech wam będzie.

Tu się z Tobą zgodzę biorąc pod uwagę pow. samego rusztu, ale do tego dochodzi powierzchnia 3 ścian wymiennika i to nie mała. A takowe kotły nadal się użytkuje i to całkiem nie stare , a określane jako najgorsze  przekleństwo  przy ekogroszku. 

Przy pellecie , ożyły i przeżywają swoją drugą młodość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz dużo miejsca w popielniku, tzn. po założeniu palnika pod rusztami musi być pod palnikiem do dna popielnika jeszcze miejsce na popiół , bo jak będzie trochę gorszej jakości pellet to zasypie Ci palnik w ciągu doby.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robin60 napisał:

a określane jako najgorsze  przekleństwo  przy ekogroszku. 

Ciekawe - przy ekogroszku przekleństwo a przy pellecie cud !

Efekt będzie praktycznie taki sam, mnie raczej idzie o palnik w kotle zasypowym z rusztem wodnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę właśnie zmienić mojego  Viadrusa  U26 na U22 Economy, bo chcę dać palnik nad ruszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sambor napisał:

Efekt będzie praktycznie taki sam, mnie raczej idzie o palnik w kotle zasypowym z rusztem wodnym

Może będzie a może nie. Wszystko zależy od tego czy płomień będzie lizał ten ruszt czy też nie. W ekogrochu to raczej zawsze lizał. Tutaj mamy palnik z boku więc szanse są mniejsze :) Szczególnie jak ruszt jest wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzyharbędę miał ecoster 200 używany na sprzedaż jak coś dawaj na PW. 

A zapytam tu po zamontowaniu ATV bez sprzęgła strasznie wolno ciepło dochodzi do grzejników na dole natomiast na  poddaszu momentalnie po przekroczeniu 55 są już ciepłe a na dole po ok pół godz. dopiero zaczynają grzać. Na poddaszu mam głowice na dole bez 2 grzejniki. Czym może być to spowodowane przed montażem zaworu grzejniki na dole pierwsze grzały a teraz jakies dziwne zjawisko zaszło?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być @sambor gołosłownym to użytkownik @slawul ma taki kocioł gdzie palnik jest pod rusztem , ale od jego i chęci będzie zależeć czy pstryknie fotki jak wygląda wymiennik przy paleniu pelletem , czy efekt jest praktycznie taki sam , czy z goła odmienny.

 Szkoda , bo już usunąłem swoje fotki takiego kotła , gdzie był zmodernizowany po ekogroszku, i ja w wymienniku smoły osadzającej się na ruszcie i ścianach nie widziałem, jedynie leżący sypki pył na ruszcie, zresztą kolega w Łukowie go użytkuje , już drugi sezon i jest bardzo zadowolony.

A ja szukam huk wie czego , ale taka moja natura, ale , jeszcze jedno rozwiązanie chodzi mi cały czas po głowie , którego podejmę się CHYBA ?, po sezonie na razie trwa nieustanne pochłanianie  wiedzy  , która jest już duża , ale ,nie wystarczająca.

Ostatnio mój kolega zapewnił mnie , że moja kotłownia będzie wzorem , i będą szły pielgrzymki , by brać wzór do naśladowania. 

Tak ciepłomierz załatwia sprawę , ale nikt tego nie będzie robił. Ale to widać jak kocioł szybko dochodzi do zadanej od startu rzędu 30 st przy pełnym obciążeniu na obiegi , a jak się zachowuje kocioł gdzie palnik jest nad rusztem , to co Ja widziałem to przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa na jakim biegu? Jak nie są zapowietrzone grzejniki to może zmień nastawy wstępne lub podnieś bieg pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DragsterNa 1, dam na 2 i taka sama sytuacja tylko przy pompie na 1 biegu zaczyna grzać na dole przy temperaturze 63C a na 2 przy 58C na kotle ale i tak pierwsze ciepło idzie na górę a dopiero po ok pół godz na dół. Zastanawiam się czemu. 

Nie są zapowietrzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływy. Przydław trochę na kryzach grzejniki u góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiam się czy zakrecenie ich na maks to przepływ największy czy najmniejszy. Bo zakrecajac je na maks znacznik wypada w każdej gdzie indziej. Skala jest 1-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palacz pomyśl , może tu chodzi o grawitację , coś ci zakłóca przepływy dopiero jak się kocioł dogrzeje i zawór ATV się przymknie to jest lepiej , fakt jest taki że na górę widocznie jest wodzie lżej to od razu grzeją a na dól wodzie ciężej to grzeje póżniej dopiero jak się krótki obieg nieco przymknie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.