Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie również infolinia Defro/techa zganiała za wchodzenie do menu serwisowego oraz dopytywali jakim prawem i kto mi te kod podał :)

jak bym im powiedział że znam jeszcze dwa do menu producenta i ekranu producenta to by gostek chyba przez słuchawkę wyskoczył.:)

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezar76, szukam rozwiązania taniego. Nie chcę za dużo inwestować, gdyż maksymalnie będę mieszkał w tym miejscu 2 lata.

Aktualnie jak się pali, to temperatura na kotle dochodzi do zadanej, palnik się wygasza i po zadanej histerezie znowu się odpala, więc woda ciepła w zasadzie jest cały czas w obiegu.

Mając econet podłączę każdy termostat pokojowy? Czy tylko z Pluma dedykowany do Kipi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć jakikolwiek termostat pokojowy. Nie musi być plum. Zwykły zwierno-rozwierny. 

Chciałem Ci proponować powiększenie przestrzeni życiowej stosownie do mocy palnika, w górę lub na boki, żeby dać się palnikowi wykazać, ale skoro niebawem się wyprowadzasz... Wystarczy ci termostat pokojowy. To odpalanie kotła od histerezy w twoim wypadku chyba nie jest potrzebne. A długie masz te postoje? Pompa mieszacza pracuje cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darekgra, zadziwiające rzeczy opowiadasz. Nie sądziłem, ze serwis defro jest na każde zawołanie i przybywa w te pędy, choćby po zmianie pelletu, aby wprowadzić korekty ustawień palnika. No, chyba, że wasz palnik ma sztuczną inteligencję, i żadne zmiany paliwa mu nie straszne, bo sam wie jak go należy spalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przybywa czy nie... Dopiero zaczynam przygodę z kociołkami.

Pewnie odpłatnie to przyjadą bez problemu.

Ja dzwoniłem do nich z konkretnym pytaniem o ustawienie max temperatury spalin... To się obrazili że do menu serwisowego sam wchodzę :), jasno mi powiedzieli że użytkownik ma prawo tylko korekta powietrza i mocą kotła operować. A że byłem innego zdania to rozmowa szybko się skończyła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w opisanej metodzie pompa chodzi cały czas - wyciąga ciepłą wodę z kotła. Zastanawiam się aby włączyć nadzór, aby grzałka właśnie tak często się nie włączała. Aktualnie postój trwa jakieś max 1,5 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz histerezę kotła? Jaka temperatura zadana?

Podłogówka jak jest zrealizowana?

Czujnik temperatury pogodowej masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam około 6500-7000 rozpaleń :) Nie wiem dokładnie bo aktualizacja zrobiła full reset. Zawsze można kupić na półkę, nie jest aż taka droga a spokojnie można spać. Zresztą palnik można rozpalić awaryjnie i bez grzałki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz histerezę kotła? Jaka temperatura zadana? Histereza 10 stopni / Temp. zadana 55 stopni - dochodzi do 60 stopni.

Podłogówka jak jest zrealizowana? Podłogówka z powrotu grzejnika.

Czujnik temperatury pogodowej masz? Brak czujnika.

Aktualnie od października mam 288 rozpaleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że bardzo małe - od października do teraz, do spalenia pełnej tony zostało mi jeszcze około 15 worków pelletu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, cezar76 napisał:

A ile masz odpaleń na tej grzałce, bo ja pewnie ze 4500? Po to ona jest, żeby odpalała. Musiałbyś mieć niebywałego pecha, żeby padła za szybko. Skróć czas pracy grzałki, to będzie mniej obciążona. 

Cezar apropo tej grzałki to na ile skróciłeś czas rozgrzewania ? bo ja zjechałem do 12 s i jest ok. ostatnią nieudaną próbę rozpalania miałem rok temu kiedy to pellet zawiesił mi się w rurze spiro jeszcze tej starej karbowanej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy większym palniku to zostawiłem na 16 s , tam większa dawka paliwa do odpalenia troszku dłużej sypie to nie ma co dmuchać jak jeszcze pellet sypie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzyhar, ja bym podniósł temp kotła i zwiększyłbym histerezę kotła, dopóki nie będziesz miał termostatu. Poza tym,żeby dużo nie inwestować, pomyśl o jakimś termostacie pokojowym. Najwygodniejszy byłby bezprzewodowy, bo mógłbyś metodą prób i błędów znaleźć dla niego najlepsze miejsce. No i żeby można było ustawić niską histerezę temp w tym termostacie, najlepiej 0,1 stopnia lub 0,2. Podłogówki masz niewiele, więc szkody w wygrzewaniu podłogi być nie powinno. Wtedy ustawić ten termostat w ustawieniach mieszacza i kotła i będzie Ci palnik odpalał dopiero wtedy gdy będzie trzeba. Chyba, że bardzo jesteś czuły na zimne grzejniki, to wtedy możesz dać spokój temu termostatowi. 

Edytowane przez Gość
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, cezar76 napisał:

Najwygodniejszy byłby bezprzewodowy

Np na eSTER_x40 majątku nie wyda. @krzyhar uderzaj do kolegi @robin60 lub @palacz66, zrobią dobrą cenę :)

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem ile kosztuje. Wiadomo, plum byłby najpewniejszy. No i chyba więcej możliwości sterowania. 

Edit. 450zł to w sumie sporowato. Co prawda z inną marką niż plum nie miałem styczności, ale mam nadzieję, że inne tańsze też dałyby radę. Chodzi przecież o ustawienie temp pomieszczenia i aby palnik dało radę włączać od termostatu. Pozostałe ustawienia kolega realizuje z econeta. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, do tego wystarczy zwykły zwierny.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego koledzy. Aby w przyszłym roku pellet był jak najtańszy, aby dawał dużo ciepła i oby jak najmniej puszczać go w komin... I przede wszystkim jak najwięcej zdrowia. Z resztą idzie jakoś sobie poradzić... 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm reasumując, najlepiej jak zainwestuję w termostat pokojowy. Poszukam i poczytam i zapewne i tak stanie na tym Plum-ie ;]

Dzięki za wszelkie wcześniejsze odpowiedzi.

Wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku 2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możecie powiedzieć co do montażu palnika - nad rusztem wodnym czy lepiej jednak w popielniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.