Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo zależy od pelletu , 60min może nie wytrzymać na 2 kw , nigdy tak długo nie nadzorowałem zwykle po kilkunastu minutach w takim nadzorze temperatura spadała i kocioł podejmował prace , oczywiście histereza kotła nie była za duża .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie . 

To była  świeczka 🕯,ale raczej nie grzała z mocą 2kw .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak palnik ma 10kW nominalnie to 30% z tego to juz blisko do 2kW 😉 Ale zeby bylo 2kW na kotle to trza sypac do niego ze 3kW bo sprawnosc leci na leb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel się uparł by palnik nie rozpalał się tylko chodził non stop i ustawiłem mu 2,6kw w nadzorze 60min i faktycznie płomień skacze od 10 do 70% ale nigdy jeszcze nie rozpalał się od nowa tak że zostawiam, na mocach powyżej 3kw idzie na 100%, ale też się nie wystudza aż tak jak przy tych 2,6 kw i ta godzina by brakła przy takich jak teraz temperaturach, ale generalnie śmiga aż miło spala teraz poniżej 30kg na dobę przy nieocieplonym domu z lat 70-tych piwnica i dwa piętra plus altana więc chyba nie najgorzej, on jest zadowolony i to jest najważniejsze

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2022 o 20:36, maronka napisał(a):

Panowie małe pytanko doszkalające ,mam sterownik 920 i pewnie nowsze oprogramowanie gdzie w standardowym trybie przebija zadaną o 5 stopni jak w tym automatycznym ,a czasami bym tego nie chciał ,czy mogę to zmienić na zero i gdzie to się robi ,w co wchodzi,z góry dziękuję

Jeśli przy zadanej na 65 dopiero przy 65 zaczyna schodzić z mocy i finalnie wygaszenie następuje koło 70, jak piszesz przebija Ci o 5 st. to za to odpowiada HISTEREZA WYGASZANIA. Ten parametr jest dla FL i standard taki sam.
 

USTAWIENIA SERWISOWE > USTAWIENIA KOTŁA > HISTEREZA WYGASZANIA

Da się na Kipim ustawić i 1kw tak żeby nie zgasło przez długi czas, ale trzeba nad tym trochę posiedzieć, przez 5 czy 10 minut to nie problem, później jest gorzej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz to będzie pewnie to histereza wygaszania, dzięki serdeczne, u mnie jest h1 8kw i tak spala do zadanej plus 5 stopni a ja mu zadam histerezę 0 i histereza tak jak teraz kotła 1 i zdązy się wychłodzić przez 60 min o ten jeden stopień nawet w ciepłe dni i będzie gitara praca bez wygaszania od jesieni do wiosny tak jak sobie kumpel życzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to było to , serwisowe-ust kotła- histereza wygaszania ,ustawiłem na 0 i kocioł po dojściu do zadanej po chwili przechodzi w nadzór , ustawiłem 3,2 kw a było 2,6kw i jest lepiej w sensie % płomienia ,spada do 60% i wraca do 100% a na 2,6 spadał do 10% i nigdy nie dochodził do 100%,przy histerezie kotła 1 stopień kocioł pracuje non stop bez wygaszania ,pewnie dopiero przy grzaniu cwo nie zdąży spaść i się wyłączy ale wtedy można mu dać większą histerezę kotła i będzie bardzo rzadko się włączał ,lub wyłączyć i grzać prądem, to podwyższenie od co cwo to nie to było bo tam można nastawić od 3 a było 5, dzięki dwóm kolegom i pozostałym za pomoc i podpowiedzi,pozdrawiam wszystkich

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz jaki to kocioł ,jaką ma pojemność wodną ,jaka moc  , ile masz tych grzejników ,ochrona powrotu jak realizowana ,budynek docieplony? 

Z wykresów widać tylko że kocioł co chwile się odpala i wygasza ,nagrzewa się do 80 st a na mieszacz idzie 34 ,

Wygląda na przewymiarowany kocioł .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, 173tomiii napisał(a):

Czy jest tu jakis dobry czlowiek, a zarazem fachowiec, który sprawdzi moje ustawienia palnika?
KIPI ROT-POWER / dom 260m2 / spalanie na dobe 3worki przy mieszaczu ustawionym na 34st i CWU 36st. (bez podlogowki) (bez bufora)

 

Wykres 2.JPG

Wykres 1.JPG

Ust 6.JPG

Ust 5.JPG

Ust 4.JPG

Ust 3.JPG

Ust 2.JPG

Ust 1.JPG

Witaj  , średnio na dobę przy spaleniu aktualnie 3 worki potrzebujesz mocy ciągłej kotła na poziomie 9,3 kW . Poprawienie tego stanu to generalnie zmniejszenie mocy max palnika i korekta ustawień mocy pośredniej jak i minimalnej . Kocioł w tej chwili pracuje w zakresie temperatury od  minimalnej i do zadanej i wyłącza się po przekroczeniu temperatury zadanej i ustawionej histerezezy po przekroczeniu 10 minut w nadzorze .  Po tym następuje wygaszanie , studzenie i ponowne rozpalanie ( to nonsens , studzić żeby znowu rozpalać i dogrzewać to co wystudzone )

Proponuję przejść na pracę ciągłą kotła przynajmniej w sezonie grzewczym a na okresy przejściowe zaopatrzyć się w termostat pokojowy lub czujnik temperatury zewnętrznej .

Korekta ustawień palnika dla pracy ciągłej  kotła :

Moc max 15 kW / nadmuch 35 %

Moc pośrednia 10 kW / nadmuch  30 %

Moc min 5 kW nadmuch 25 %

Histereza kotła max 5 C

Histereza H1 2 C

Histereza H2 4 C

Temperatura zadana 60 C

Temperatura min kotła 40 C

Nadzór :

Moc w nadzorze 3 kW nadmuch 20 % czas w nadzorze 30 minut

Zmniejszenie mocy max palnika i wydłużenie pracy w nadzorze ograniczy ilość startów i wymuszonego przez to studzenia  kotła z jednoczesną poprawą komfortu przez utrzymanie ciepłych grzejników z jednoczesnym ograniczeniem spalania do ok 30 - 32 kg / dobę . Na okresy przejściowe z temperaturą powyżej 10 C proponuję zaopatrzyć się w termostat pokojowy ( nawet najzwyklejszy dwustanowy ) lub czujnik temperatury zewnętrznej który pozwoli również zautomatyzowaC pracę kotła w okresach zima lato.

Korekty będą wymagać ustawienia dla CWU ale o tym później nie wszystko na raz .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem ze szybko mi wychladza dom i gdy mialem wylaczanie kotla od sterownika pokojowego to mialem dwucyfrową liczbę rozpaleń dziennie. Teraz pracuje w trybie ciągłym i nie byłby to dla mnie duzy problem gdyby nie fakt, że jestem w domu 2-3 dni a na co dzień dom zamieszkiwany jest przez starszą osobę która lepiej, żeby nic tam nie grzebała.

Mój pomysł jest taki: ustawić na termostacie w pokoju np 21 stopni i histerezę 0,2. (zajmie pewnie kilkanascie minut i temp spadnie o te 0,2) i teraz jak zachowa się piec?  Czy powinienem ustawić: Wyłącz pompy? Wyłacz palnik? Wyłącz palnik i pompy. Mój pomysł to wyłączyć pompy i ustawić nadzór np na 30 min (w tym czasie temp w pokoju powinna już spaść (dom nie ocieplony).   Boję się tylko, czy gdy wyłączy mi pompy to czy woda w kotle się nie zagrzeje...  

Miałem przypadki, że po wyłączeniu pomp temp kotla dochodziła mi do ponad 80 stopni i rosła nawet w trakcie wygaszania.... i tu rodzi się kolejne pytanie.. czy jest możliwość, że mam za mało wody w kotle? Ciśnienie na zbiorniku pokazuje 1 bar ale gdy co jakiś czas odpowietrzam jeden grzejnik na samej górze to widzę skoki ciśnienia nawet o 0,3-0,4 a to chyba za duzo.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Po 2 latach użytkowania palnika KIPI pojawił się pierwszy problem. Gdy kocioł postoi dłużej ( np. 3 godziny ) na postoju i następnie gdy się rozpala, podajnik 2 - ten wewnątrz panika - nie kręci się tak jak powinien. Najpierw nic się nie dzieje, stoi w miejscu. Po kilku chwilach minimalnie się obraca a po kilku dobrych minutach dopiero rusza z kopyta. Wygląda tak jakby silnik nie miał siły albo jakby coś go blokowało. Czy z peletem czy bez - po dłuższym czasie bezczynności nie chce startować od razu. Czy miał ktoś z Was może podobny problem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Ostatnie pięć dni to stabilna temperatura około 0 st , sprawdziłem więc zużycie jak to teraz wychodzi u mnie po zmianach w instalacji [ dołożenie bufora ] wynik to 19 kg na dobę .

O ile pamiętam to wcześniej przy takiej temperaturze bywało w granicach 22 kg na dobę .

No i co ważne to komfort cieplny lepszy , nie ma wahań temperatury jak przy paleniu od termostatu , choć te wahania nie były jakieś duże ale zawsze ,za nim kocioł się odpalił to dziesiąte stopnia jeszcze temperatura spadła w domu , obecnie grzeję również  od termostatu ,z tym że ciepła woda dostępna jest w buforze więc temperatura wacha się tylko o dwie dziesiąte stopnia .

Właśnie niedawno zużyłem prąd z magazynu{ 1600 kwh} więc na razie pompa ciepła stoi .☺️

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u kumpla teraz przy 0, 37kg dom podobny 2 kondynacie z piwnicami z lat 70-tych nie ocieplony ,palenie ciągłe,dramatu nie ma ,mówi tylko że w piwnicy za ciepło ,grzeje od czopucha i rur tylko, ale ciągle,kazałem mu poowijać to jak chce mieć chłodniej, u mnie dom podobny i w przeliczeniu na kw zużywam około 140 kw a on jakby liczyć 1kg = 4kw -148 ,z tymże ja przepalam i rano  mam 19 i o 17 też a on stałe 22 stopnie, 40 na 4-drożnym

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nieocieplony ,to inaczej nie będzie .

U mnie 37 kg to pamiętam jak było ponad minus 20 perę zim temu , wówczas też kocioł pracował bez wygaszania co najwyżej z modulacją .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie może ktoś coś podpowie.

Miałem wyłączenie prądu około 8 godzin po tym czasie mój palnik zaczął wariować.

Kipi 20 kW po teście wartość 1740 po wpisaniu zawala mi palenisko muszę mu podawać x2 ale i tak nie jest tak jak zwykle.

Pracuje z termostatem pokojowym tu raczej nic się nie zmieniło.

Podaje dużo więcej paliwa jak zwykle było i po podaniu wchodzi w tryb przekręcania paleniskiem tak kiedyś nie było tak częstego tego ruchu.

Jak przywrócić palnik do ustawień fabrycznych ? pomyślałem że coś się musiało zmienić podczas tego wyłączenia.

Ten czujnik płomienia to gdzie właściwie jest chyba te otworki po lewej na górze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze odczytuje mi wielkość płomienia bo tak dziwnie skacze i wtedy głupieje - co o tym myślicie?

Czy jak zrobię restart wróci wszystko ?

Czy może mi ktoś opisać jak uruchomić regulator pokojowy bo nie pamiętam a tu kolega z forum mnie poprowadził jak co się włącza po podłączeniu regulatora plum pokojowego bo nie pamiętam gdzie co włączyć a straciłem do niego numer telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś poradzi mi jak wzmocnić sygnał w eSTER x80 ?  Bezprzewodowy termostat pokojowy x80 znajduje się w pokoju najdalej od kotla i czasami siła sygnału spada poniżej 30 % i potrafi zanikać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2023 o 13:02, tom378 napisał(a):

Czy ktoś poradzi mi jak wzmocnić sygnał w eSTER x80 ?  Bezprzewodowy termostat pokojowy x80 znajduje się w pokoju najdalej od kotla i czasami siła sygnału spada poniżej 30 % i potrafi zanikać.  

Niestety nie ma innej opcji jak tylko zbliżenie termostatu do odbiornika, może masz możliwość przenieść odbiornik w inne miejsce (bliżej) lub pomijając jedną/dwie ściany, ewentualnie (jeżeli dom podpiwniczony) przenieść w piwnicy w inne miejsce odbiornik. Nic innego nie wymyślisz

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To mam problem . Musi być tak jak do tej pory . Chyba że można go wystawić na zewnarz i osłonić od deszczu . Kotłownia to budynek dostawiany . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.