Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W tym sezonie mam Barlinka i mogło by się wydawać dobrej jakości pellet nie będzie problemów. Takie były założenia kupując ten a nie inny towar, niestety błędne 😞
Pellet obkleja się na palniku, palnik Kipi 16kw nie jest w stanie się wyczyścić, po jakimś czasie jest cały zaklejony. Wcześniej paliłem różnym towarem lepszym gorszym i nigdy nie było czegoś takiego, nawet po pellecie z plastikiem czy korą. Czyżby Barlinek poleciał z jakością?

Ustawienia moc/nadmuch: 4kw/24%, 6kw/26%. 8kw/28%

kalorycznosć 5,2

pellet przeważony

Temp zadana 70

IMG_20221108_123217_compres.thumb.jpg.35782a66b1f29155ae1c49682f7a1914.jpg

IMG_20221108_123224_compres.thumb.jpg.b77ad19fa4643c18a8a313662fcfbeb9.jpg

Czyszczenie na początku było 3%/170s po poprzednim pellecie ale na tym masakra.

Obecnie jest 6%/80s jest lepiej ale nadal syf zostaje, było też 7%/60s ale nic się nie zmieniało. Popiół nie jest jak pył ja by się nie dopalał, albo coś w pellecie się nie spala. Co 1-2dni trzeba zajrzeć do palnika i ręcznie go wyczyścić by się całkiem nie zakleił.

Popiół

IMG_20221019_144853_compres.thumb.jpg.9e7e835c8cfeeef774feb814ff275853.jpg

IMG_20221108_123930_compres.thumb.jpg.bb90d2145e44f2047e014d58efa5b51a.jpg

IMG_20221108_123558_compres.thumb.jpg.bf4cd54dd56bad0128455342d760b7ff.jpg

Co parę dni takie coś z palnika można wyciągnąć jak się dobrze obklei.
Wydłużenie czasu czyszczenia po wygaszeniu nic nie daje, wentylator nie jest w stanie tego odkleić.
Poradźcie co tu zrobić by to się jakoś lepiej spalało, nie obklejało ? Ręczne czyszczenie palnika co 2 dni bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nadzorze lepiej dać czas cyklu większy np 60s , bo przy krótkich cyklach czasem tam do palnika żaden pellecik nie wpadnie .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Barył napisał(a):

Witam. W tym sezonie mam Barlinka i mogło by się wydawać dobrej jakości pellet nie będzie problemów. Takie były założenia kupując ten a nie inny towar, niestety błędne 😞
Pellet obkleja się na palniku, palnik Kipi 16kw nie jest w stanie się wyczyścić, po jakimś czasie jest cały zaklejony. Wcześniej paliłem różnym towarem lepszym gorszym i nigdy nie było czegoś takiego, nawet po pellecie z plastikiem czy korą. Czyżby Barlinek poleciał z jakością?

Ustawienia moc/nadmuch: 4kw/24%, 6kw/26%. 8kw/28%

kalorycznosć 5,2

pellet przeważony

Temp zadana 70

IMG_20221108_123217_compres.thumb.jpg.35782a66b1f29155ae1c49682f7a1914.jpg

IMG_20221108_123224_compres.thumb.jpg.b77ad19fa4643c18a8a313662fcfbeb9.jpg

Czyszczenie na początku było 3%/170s po poprzednim pellecie ale na tym masakra.

Obecnie jest 6%/80s jest lepiej ale nadal syf zostaje, było też 7%/60s ale nic się nie zmieniało. Popiół nie jest jak pył ja by się nie dopalał, albo coś w pellecie się nie spala. Co 1-2dni trzeba zajrzeć do palnika i ręcznie go wyczyścić by się całkiem nie zakleił.

Popiół

IMG_20221019_144853_compres.thumb.jpg.9e7e835c8cfeeef774feb814ff275853.jpg

IMG_20221108_123930_compres.thumb.jpg.bb90d2145e44f2047e014d58efa5b51a.jpg

IMG_20221108_123558_compres.thumb.jpg.bf4cd54dd56bad0128455342d760b7ff.jpg

Co parę dni takie coś z palnika można wyciągnąć jak się dobrze obklei.
Wydłużenie czasu czyszczenia po wygaszeniu nic nie daje, wentylator nie jest w stanie tego odkleić.
Poradźcie co tu zrobić by to się jakoś lepiej spalało, nie obklejało ? Ręczne czyszczenie palnika co 2 dni bez sensu.

Już to przerabiałem i sprawa dość trudna , z rzeczy istotnych to ustawienie ogólne czyszczenia czyli nadmuch przy czyszczeniu obowiązkowo 100 % i ewentualne skrócenie czasu pomiędzy czyszczeniem ( domyślnie jest co 24 h pracy palnika ) , przy takim towarze ustawił bym co 6 h ale  to wiąże się z wygaszaniem paleniska co 6 godzin pracy palnika  . Wejście w to ustawienie poprzez ustawienie palnika z menu głównego  . Ustawienia serwisowe czyszczenia przy wygaszaniu i rozpalaniu już robiłeś więc wiesz o co biega i tu ewentualne wydłużenie czasu czyszczenia i zwiększenie % obrotu . Musi to wywalić z palnika bo jak zostanie to spiek gotowy . Jesteś już bardzo blisko od awaryjnego wygaszania kotła z powodu zaniku płomienia , ta koronka ze spieku niedługo zatka czujnik foto i kocioł sie wygasi .

To mi wygląda na pelet z mielonych paneli . Kleje i lakiery + piasek z kory i spieki gotowe . Jakość towaru pod zdechłym azorkiem . Zrób sobie jeszcze test szklanki i zobacz co tam w z tymi wiórami zmieszane . Piasek można wyczuć w palcach po rozmoczeniu , z kleju robi sie lepki glut , też klei palce jak kisiel . Ja do końca z tym nie wygrałem ale że dostawca był stały to przyjął reklamację i następna dostawa była sporo taniej ale czujnik płomienia w palniku oberwał jak się palnik zatkał  i do dziś pokazuje głupoty .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a miał ktoś kiedyś problem z econetem bo u mnie od dziś zaczęło pokazywać tylko parametry termostatów pokojowych a cała reszta znikła w parametrach regulatora między innymi  ustawienia serwisowe  itp.

Screenshot_20221125-205357_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem wszystko wróciło do normy pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Pierwsza zawiecha po 6 miesiącach od instalacji a połączone po kablu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2022 o 15:42, mac65 napisał(a):

Już to przerabiałem i sprawa dość trudna , z rzeczy istotnych to ustawienie ogólne czyszczenia czyli nadmuch przy czyszczeniu obowiązkowo 100 % i ewentualne skrócenie czasu pomiędzy czyszczeniem ( domyślnie jest co 24 h pracy palnika ) , przy takim towarze ustawił bym co 6 h ale  to wiąże się z wygaszaniem paleniska co 6 godzin pracy palnika  . Wejście w to ustawienie poprzez ustawienie palnika z menu głównego  . Ustawienia serwisowe czyszczenia przy wygaszaniu i rozpalaniu już robiłeś więc wiesz o co biega i tu ewentualne wydłużenie czasu czyszczenia i zwiększenie % obrotu . Musi to wywalić z palnika bo jak zostanie to spiek gotowy . Jesteś już bardzo blisko od awaryjnego wygaszania kotła z powodu zaniku płomienia , ta koronka ze spieku niedługo zatka czujnik foto i kocioł sie wygasi .

To mi wygląda na pelet z mielonych paneli . Kleje i lakiery + piasek z kory i spieki gotowe . Jakość towaru pod zdechłym azorkiem . Zrób sobie jeszcze test szklanki i zobacz co tam w z tymi wiórami zmieszane . Piasek można wyczuć w palcach po rozmoczeniu , z kleju robi sie lepki glut , też klei palce jak kisiel . Ja do końca z tym nie wygrałem ale że dostawca był stały to przyjął reklamację i następna dostawa była sporo taniej ale czujnik płomienia w palniku oberwał jak się palnik zatkał  i do dziś pokazuje głupoty .

 

mac65 to mnie nie pocieszyłeś 😞 Test z woda robiłem, na pierwszy rzut oka wygląda ok, piasku nie znalazłem, nic się nie kleiło. Po wysuszeniu tej papki wyszło mało wiór, trocin a dużo pyłu. Syf który sie obkleja po rozkruszeniu w palcach jest jak bardzo miałka sól, czuć pod palcami małe ziarenka, rąk nie brudzi. Jednym słowem wychodzi że BARLINEK to szajs. Będę próbował z tym walczyć, ale narazie marnie to widzę. Jak juz się przyklei palnik nie jest w stanie tego odkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wymyślił żeby do peletu wapna dodawać i oby to nie był ten przepis . Czyżby na odpadzie był większy zysk jak na produkcji , źle to wróży na przyszłość . Jedynie co mogę więcej doradzić to tylko zwiększyć częstotliwość czyszczenia i % obrotu . Jak by w tym towarze nie było dodatków to i spieków by nie było a to musi być coś co się w temperaturze rozpływa i klei , stawiam na powlekane panele MDF  zresztą można sprawdzić co oni tam za winyl albo inny plastik w asortymencie mają . Generalnie kiszka , przemęczyć się jakoś wypalić i never more .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test wagowy  podajnika podstawa a reszta wg płomienia a jak problem z rozpalaniem to praca ciągła z modulacją mocy resztę załatwi sam sterownik. Korekta kaloryczności paliwa w serwisowych . Uniwersalnych nastaw nie ma bo to i granulat i kaloryczność inna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a jaka jest optymalna temperatura spalin u mnie wkład z kwasówki i temperatura wacha się  między 75 a 95 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie długo mogę się stać częstym gościem u was na forum bo kolega kupił sobie kocioł z palnikiem kipi 20kw, i stąd pierwsze pytanie, chcę mu nastawić temp kotła 70 ,h2 5, h1 2 histereza 5  podtrzymanie 1h 2kw, tryb standart, rozumiem że jeśli starczy mu mocy to większość czasu palnik będzie pracował z mocą przy h2 np 12kw i z mocą h1 np 8kw i 2 kw w podtrzymaniu,chcę uniknąć zasypywania palnika przy ciągłej pracy na max mocy, ewentualnie histereza 4 stopnie by w ogóle nie zazębiał się na pracę przy max mocy, co wy na to

15 godzin temu, Multiwojt napisał(a):

Witam a jaka jest optymalna temperatura spalin u mnie wkład z kwasówki i temperatura wacha się  między 75 a 95 stopni. 

kumplowi przy ciut większej temp spalin ale na węglu w przewadze po 8 latach kwasówka na samej górze gdzie najzimniej sito,ale temp ok ,u mnie w gazowym na mocy 22kw 55 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że  temperatura mogła by być trochę niższa może zrobię jakieś zawirowywacze i powkładam w co drugi kanał wylotu spalin może trochu obniżę tą temperaturę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maronka napisał(a):

Panowie nie długo mogę się stać częstym gościem u was na forum bo kolega kupił sobie kocioł z palnikiem kipi 20kw, i stąd pierwsze pytanie, chcę mu nastawić temp kotła 70 ,h2 5, h1 2 histereza 5  podtrzymanie 1h 2kw, tryb standart, rozumiem że jeśli starczy mu mocy to większość czasu palnik będzie pracował z mocą przy h2 np 12kw i z mocą h1 np 8kw i 2 kw w podtrzymaniu,chcę uniknąć zasypywania palnika przy ciągłej pracy na max mocy, ewentualnie histereza 4 stopnie by w ogóle nie zazębiał się na pracę przy max mocy, co wy na to

kumplowi przy ciut większej temp spalin ale na węglu w przewadze po 8 latach kwasówka na samej górze gdzie najzimniej sito,ale temp ok ,u mnie w gazowym na mocy 22kw 55 stopni

Dla 20 kW palnika podtrzymanie na 2 kW może być za mało ( sam ustawiłem po próbach na 3 ) bo płomień może zanikać chociaż  i tak jest mały . Nic nie będzie zasypywał pod warunkiem że test podajnika będzie dobrze zrobiony a paliwo jednolite ale dla 20 kW palnika moc ustawić max na 19 kW ( o ile dom tyle potrzebuje ale nie sądzę )

Pytanie czy ustawienia na komfort czy oszczędność , kaloryfery , podłogówka , termostaty na grzejnikach bo to wszystko ma znaczenie dla ustawienia kotła . Sam mam 20 kW  i chodził na termostacie pokojowym ale termostat wyłączyłem i teraz idzie ciągiem na mocy max do 15 kW i to tylko jak dogrzewa CWU a tak to moduluje pomiędzy 5-8 czasami do 12 kW ale generalnie większość pracy na 8 kW a temperatury w domu wg termostatów na grzejnikach .

 

Co do spalin to dla pełnej mocy peleciaka 5 klasy spaliny do 100 C i nic się z kominem nie powinno dziać bo tu nie ma siary jak w węglu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trochę by można było obniżyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wkładzie też się zbiera popiół i sadza ?  srednica mojego wkładu 14cm.Kominiarz powiedział mi że generalnie tego wkładu nie trzeba czyścić tylko co któryś rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to normalne przy kotłach na paliwa stałe a do wkładu nic się nie czepia dopóki jest suchy ale jak zacznie nim kondensat płynąć do oblepi sie w momencie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp. spalin to ok. 130 stopni przy max. mocy i nie mam pomysłu jak to zbić i czy warto. Jakieś zawirowywacze w kanałach są, ponoś dobrze jest dołożyć cegieł szamotowych, ale nie próbowałem. Latem założyłem wkład z kwasówki (120mm), ale nie wiem jak teraz wygląda w środku. Generalnie pali się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka temperatura spalin to jeszcze nie tragedia kominowi nie zaszkodzi a w wielu przypadkach pomoże . Tu taki ciekawy artykuł  , można poczytać  https://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/w-pogoni-za-cieplem-co-ucieka-kominem/ 

W moim kotle na 17 kw ledwo muskam 100 C , na 15 kW to jakieś 90 C ale jak idzie większą część pracy na 8 to zaledwie 80 max . i też dołożyłem zawirowywacz w ostatni kanał spalinowy bo akurat ten ostatni jest olbrzymi w porównaniu z pośrednimi . W kipi te spaliny naprawdę są dość niskie jak na to paliwo i łatwo nadmuch dostroić żeby za bardzo kotła nie wietrzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile przy obecnej pogodzie zużywacie pelletu na dobę, u mnie ok. 22 kg. To chyba dużo ?

Wiem, że to zależy od wielu rzeczy, ale tak z ciekawości, ile schodzi u Was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.