Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

No fakt, to też mnie wnerwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona nie wiem jak wyglądała wcześniej, bo Econet mam od niedawna, ale mogliby popracować nad aplikacją na androida, bo ta co jest teraz to dramat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam palnik kipi 21kw,po serwisie nie działa ślimak nr 2 ten w palniku.Po odłączeniu kabelków z moto reduktora i połączeniu go z kondensatorem do prądu omijając sterownik działa ale tylko gdy się mu ręką pomoże wystartować,potem kręci.Gdy wyłączę z prądu i włączę dalej to samo ,bez pomocy nie kręci. Kupiony nowy kondensator i to samo. Może miał ktoś coś podobnego?. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy czasem ślimak nie poluzował się na imbusach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, możecie rzucić okiem na moje ustawienia w menu "Rozpalanie" i napisać, czy wszystko jest ok?

Wydaje mi się, że przy ostatnim serwisie zostało coś zmienione, bo jest problem z rozpalaniem. Palnik potrzebuje dwóch podejść, żeby kocioł zaczął pracować. Przy czym pierwsza próba rozpalania jest dziwna, bo już po około minucie palnik przechodzi do trybu "Praca". Oczywiście nie ma płomienia, więc następuje czyszczenie, podanie pelletu i druga próba rozpalania. Ta druga próba jest już skuteczna. 

 

IMG_20231102_163329921.jpg

IMG_20231102_163311975.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie możesz zmienić dawkę paliwa na 100g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też wydajnosć podajnika ,może coś się pozmieniało i nie sypie faktycznie tych 80g tylko mniej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mcgiwer napisał(a):

Generalnie możesz zmienić dawkę paliwa na 100g

Cały pierwszy sezon była ustawiona dawka 100g na rozpalanie, ale naczytałem się że niektórzy mają nawet 50g i ładnie się rozpala więc postanowiłem to przetestować i stopniowo zmniejszać dawkę. Przy 80g grzałka jest ładnie zasypana paliwem.

14 minut temu, Kordjano napisał(a):

Sprawdź też wydajnosć podajnika ,może coś się pozmieniało i nie sypie faktycznie tych 80g tylko mniej 

 

Wydajność była sprawdzana. Grzałka jest cała zasypana pelletem. Zaglądałem do palnika podczas rozpalania i najdziwniejsze było to, że po krótkiej próbie rozpalania przeszedł na tryb "Praca". Zanim jeszcze pojawił się dym, czy płomień. Widziałem jak na wyświetlaczu znika symbol zapałki i pojawia się symbol koła zębatego i napis "Praca". Nie miał prawa przejść do tego trybu, a mimo to przeszedł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy na wyświetlaczu pojawił się % płomienia ?

Jak zaglądałeś do palnika podczas rozpalania może czujka zobaczyła światło ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem wyłapać procentu płomienia w trybie "Rozpalanie". W trybie "Praca" go nie było.

28 minut temu, Kordjano napisał(a):

Jak zaglądałeś do palnika podczas rozpalania może czujka zobaczyła światło ?

To chyba wyjaśnia temat. Raczej na pewno czujka zobaczyła żarówkę.

Dzięki wielkie za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość nie zaglądaj do palnika w fazie rozpalania , jak już to zanim dymek pójdzie albo jak się już rozpali bo może włosy opalić ☺️

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam mozna cos ogladac i jeszcze swiecic jak sie dymi? 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jeszcze sie nie dymiło hehe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2020 o 12:38, gucio2607 napisał(a):

 

Chcę kupić sterownik pokojowy, myślę o Salus 091FLRFV2.  wystarczy taki do sterowania piecem wg temperatury pokojowej czy kupować jakiś z Plum?

Czy praca pieca wg sterownika przekłada się na mniejsze spalanie peletu? 

Zeszły sezon paliłem na FL  w trybie ciągłym, temperaturę ustalając głowicami przy grzejnikach.

W tym sezonie też palę  na FL ale póki co w harmonogramie, rano i wieczorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz  econet ? 

Osobiście jestem za Plum .

Sterownik pokojowy to lepsze rozwiązanie niż praca w harmonogramie , przede wszystkim lepszy komfort a zużycie paliwa też powinno spaść .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zwykły , ale pluma będziesz miał w Econecie i tam będziesz mógł zmieniać nastawy ,harmonogramy ,profile , będzie podgląd na temperature pomieszczenia ,zapis w historii danych ,w Salus tego chyba nie będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście da się żyć bez tych wszystkich opcji w plum, ja jednak po roku użytkowania pluma, choć uważam że jest za drogi, to jednak kupiłbym go ponownie, oprócz tego że w mieszkaniu wygląda to fajnie na ścianie to też ze względu na to że mam podgląd do wszystkiego, nie muszę schodzić do piwnicy by podglądnąć jak pracuje kocioł, często korzystałem z ewentualnych regulacji czy możliwości zmian, bez schodzenia do piwnicy. Ale jak napisałem na początku, da się bez tego żyć.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rura jest krótsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ostatnio problem z wewnetrznym podajnikiem w palniku kipi 20kw zacina sie jak sie go uda odblokowac to jak nim rusze w przeciwna strone to kreci sie w odwrotnym kierunku jest slaby i moge go srubokwretem zatrzymac i zmusic do obrucenia sie w prawidlowym kierunku po tej akcji zaczyna juz dzialac prawidlowo nie moge go zatrzymac nadmienie ze 7.11 pierwsza akcja z zatrzymaniem z 7.11 na 8.11 i z 8.11 na 9.11 w nocy pracowal prawidlowo sdzis rano jak wstalem do pracy znow sie zatrzymal  podejzewam kondensator ale martwi mnie dzwiek żężenia podczas pracy palnik ma 4 lub 5 lat czy jest mozlwe ze juz sie konczy motoreduktor trzeba go wymienic zamowilem juz kondensatory i je profilaktycznie wymienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i podłączyłem sterownik pokojowy Euroster 6060TXRX. W palniku mam sterownik Ecomax 360. Po ustawieniu pracy od termostatu zauważyłem że palnik grzeje na maksymalnej mocy w trybie standard (normalnie pracował na FL). Nie mam możliwości ustawienia temperatury na sterowniku, palnik grzeje cały czas aż do wyłączenia go przez termostat pokojowy. Czy tak to wygląda podczas pracy od termostatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiles aktywny termostat nie w tym miejscu co powinienes.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.