Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@gucio2607 Przepraszam pomyliło mi się , w serwisowych masz ustawienie kotła i parametr wyłączenie pompy od termostatu to też masz na nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.0940ef8cf4cf707c1f4156709a8e414b.png

Ja w tym miejscu mam taki parametr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2020 o 19:43, palacz66 napisał:

Możesz założyć kawałek wężyka i go opalarką potraktować.

Ja wkręciłem śrubę od spodu, która podnosi tą kołatkę i mogę regulować skok lub wyłączyć całkiem, ale nie zauważyłem żeby się komora cofała, a gdzieś wyczytałem że to takie uderzenie ma powodować mikrodrgania i opadanie popiołu w komorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kordjano napisał:

image.thumb.png.0940ef8cf4cf707c1f4156709a8e414b.png

Ja w tym miejscu mam taki parametr .

W ecomax 950 jest deczko inaczej .... ale opcje są trzy - wyłącz palnik, wyłącz pompę i wyłącz oba. 
Wynika z tego, że powinien mieć ustawione wyłącz palnik, co (jak pokazują screeny wyżej) ma zrobione. 
Problem chyba leży gdzie indziej...
image.thumb.png.4dcaeb235fee737ae3e7c50d9e76a448.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może do tego jest potrzebny termostat typu ecoster a nie uniwersalny , u mnie jak ustawie tak działa .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaczerpnąć informacji od posiadaczy sond lambda. Dzisiaj założyłem sondę u siebie w kotle SAS NWT w którym pracuje Kipi 16kW. Sonda zamontowana w czopuch zgodnie z wytycznymi w instrukcji, zachowane wszystkie kąty montażu itp. Problem polega na tym że za nic nie mogę zejść z tlenem poniżej 8%. Podczas rozpalania przy mocy maksymalnej 11%, przy pracy 5kW około 13-14%. na początku pozwoliłem sondzie na korekte 20% nadmuchu co spowodowało dymienie bo chciał pracować na 15% wiatru przy 16kW

Kocioł uszczelniony, w ubiegłą sobotę wymienione wszystkie sznury w drzwiach i wyczystkach, zamontowany RCK ustawiony na 10Pa.

Sondy nie kalibrowałem, poza piecem pokazywała 20.8% tlenu więc chyba ok.

Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baku06 Najpierw skalibruj sondę potem zobacz jak to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rck nad czopuchem pieca. Podejrzewałem ze zaciąga powietrze i fałszuje odczyt z sondy ale to chyba nie możliwe w mojej konfiguracji.

Zaraz dodam zdjęcie. 

Próbowałem też zamknąć na chwilę rck aby wyeliminowac lewe powietrze na sondę, roznica 0,5%.

IMG_20201209_202543.jpg

IMG_20201209_202528.jpg

Edytowane przez baku06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baku06 a jakie masz ustawienia nadmuchu w mocy maksymalnej pośredniej i minimalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przy pracy 5kW i nadmuchu 18% tlen oscyluje w granicy 15%. Przychodzi mi do głowy jeszcze jedna możliwość.

RCK nie daje rady z ciągiem kominowym który jest za duży i wciąga resztę przez dmuchawę (Komin ceglany kwadratowy o boku 20cm wysokość 11 metrów), chociaż częściowo to wykluczyłem przez otwarcie całkowicie wyczystki w kominie.

olo231 ustawienia to:

16 kW - 35%

8 kW - 27%

5 kW - 22%

Palnik użytkuje od 2015 roku, tak że do optymalnych ustawień już doszedłem, a tak mi się przynajmniej wydawało obserwując wymiennik popiół i spaliny. Sonda to miał być gadżet który jak się okazuje sporo namieszał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baku06 Pytałem bo może masz mocno przesadzone i przy 20%  schodzi przy maksie schodzi do 32% obrotów wentyla a chciałby niżej też mam sondę w palniku 5-20kw kipi piec 17kw zmienione ustawienia palnika na 16kw po wpisaniu kudu w menu serwisowym sondę mam ustawioną tolerancje 5% siłę nadmuchu przy maksie 40% i jakoś to miej więcej działa ale to są moje ustawienia mi procent tlenu spadał niżej niż 7% jak ustawiałem ja mam komin systemowy niecałe 8m 160 i zamontowany strażak na końcu komina to są moje ustawienia modulacji mocy tak mam ustawione i jak na razie piec dość szybko podnosi temperaturę zadana w domu

Maksymalna moc kotła
16kW  

Moc maksymalna - nadmuch   40%

Moc maksymalna - tlen 10.0%

Moc pośrednia - histereza H2 3°C

Pośrednia moc kotła 10kW

Moc pośrednia - nadmuch 31%

Moc pośrednia - tlen 10.8%

Moc minimalna - histereza H1 1°C

Minimalna moc kotła 7kW

Moc minimalna - nadmuch 24%

Moc minimalna - tlen 12.8%

Histereza kotła 5°C

Minimalna moc kotła FL 0%

Maksymalna moc kotła FL 100%

     
a to ustawienia sondy w ustawieniach serwisowych ustawienia palnika sonda lada

Praca z sondą Lambda Włącz

Parametr A Lambda 10

Parametr B Lambda 100

Zakres korekcji nadmuchu 5

jeszcze wydajność podajnika trzeba dobrze ustawić tak na marginesie

     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd takie ustawienia tlenu? domyślnie miałem po wpięciu sondy 6,5 / 7 / 9 % a u Ciebie widzę sporo wyżej.

Podajnik sprawdzony i paliwo przeważone, równe 17kg/h. Kaloryczność 5,4. na wcześniej wspomnianych nadmuchach bez sondy wymiennik idealnie szary nawet przy pracy z minimalną mocą.

Wiedziałem że wpadnie sonda i specjalnie się przygotowałem wymieniając stare uszczelnienia pieca tak że nie ma możliwości aby kocioł zasysał powietrze inną drogą niż palnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baku06 Bo chce żeby palnik z pełną mocą cały czas pracował a jak spadał do 33% 32% to płomień szalał nawet zdarzało się że schodził do 20% powodowało to zaraz obniżenie mocy kotła tak teraz chodzi cały czas 100% płomień w miarę stabilnie i w ciągu godziny od włączenia się pieca nagrzewa dom o 1.1 stopnia po mimo histerezy w panelu pokojowym 1 st.c  pellet mam sylvan 6mm 4.9 i tak ustawione i też przeważony piec podczas tej godziny dochodzi do około 70 st. c a na grzejniki przez mieszacz  siłownikiem ustawione 44 st. c w piec w srodku ma biały/popielaty kolor

Edytowane przez olo231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Darek21 zgodzę się że czujnik spalin powinien być u samej góry bo tam temperatura jest najwyzsza, mam świadomość ze mój przełlamuje o parę stopni. 

Pozycja sondy jest jednak prawidłowa, zamieszczam zdjecie z instrukcji montażu która była w pudełku. Według niej sonda powinna być powyżej osi czopucha (i tak mam). Kąt zrobiłem 30°.

Jeśli coś źle rozumiem to proszę mnie poprawić. 

IMG_20201210_084737.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z wolnej chwili zmieniłem położenie sondy, jest centralnie na środku czopucha, najbliżej pieca jak się tylko dało. Wyniki praktycznie bez zmian, przy mocy maksymalnej udało się zejść do 9,7% tlenu.

Uprzedzając pytania, taśma jest na chwilę w ramach testu i jest szczelna. Chciałem tylko porównać odczyty z różnych położeń sondy, jak widać nie ma to większego znaczenia gdzie tak faktycznie się znajduje.

Możliwe że wylot z pieca jest z szeroki (od strony pieca 44 cm i zwęża się do 20 cm po stronie komina)  i strumień spalin nie trafia w całości na sondę? Może zrobić przewężenie z szamotu i nakierować spaliny na czujnik?

 

IMG_20201210_140751.jpg

Edytowane przez baku06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.