Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, syfercyfer napisał:

Mam pytanie do osób posiadających bufor. Jak powinna być ustawiona charakterystyka  pompy ładującej bufor ? Stałoobrotowa, stałociśnieniowa czy proporcjonalna ?

Wiele Ci nie pomogę bo mam laddomat i tam pompa ma 3 biegi i ładowanie jest na najwyższym biegu. Czyli wydaję się że stałoobrotowa na najwyższym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, chciałem zapytać o laddomat. Czemu go zainstalowałeś a nie moduł B i pompę do bufora? Pytam, bo nie pamiętam dokładnie Twojej instalacji, a kojarzę, że masz tam sporo ciekawych rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie bufor pracował z kotłem na węgiel Viadrusem U-22 więc laddomat idealnie się nadawał zwłaszcza, że również po zaniku napięcia mógł doładowywać bufor grawitacyjnie. Przy węglu w sumie nieodzowna sprawa w momencie zaniku zasilania. I tak pozostał. Najpierw palnik dałem do viadrusa a potem kocioł wymieniłem na bio max lumo. Robiłem różne eksperymenty bo można w nim wymieniać wkładkę termostatyczną, teraz mam 63 st C  i w sumie na powrót cały czas jednakowa temperatura mi idzie.

 

Poza tym miałem już sterownik z możliwością obsługi pracy bufora ( jakiś dedykowany do innego kotła więc nie musiałem kupować oddzielnie modułu B) i laddomat  jest tym sterowny spacer.png

Zrzut ekranu 2020-12-1 o 09.25.17.png

Edytowane przez Tomek0407
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, fakt. Miałeś bufor zanim zacząłeś palić peletem. Wszystko jasne, dzięki!

Wymieniłem wczoraj w końcu motoreduktor podajnika dwa. Wreszcie skończyło się brzęczenie w czasie jego pracy. Stary zaczął przeciekać, więc z ciekawości go rozebrałem. Nie było łatwo, bo śrubki, którymi przymocowana jest przekładnia do silnika były zapieczone, musiałem je rozwiercać.
Sekcja wykazała, że przekładnia jest napełniona smarem, tryby w dobrym stanie. Powodem brzęczenia jest prawdopodobnie jedno z łożysk trzech trybów.
W sumie można było próbować wymienić samo łożysko, ale kto tam wiedział. Dźwięk był taki, jakby się to wszystko miało rozsypać za chwilę.

PS. Właśnie sprawdziłem, ile kosztują łożyska 6 czy 8 mm. Chyba pójdę się napić





  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dojechał do mnie esterx80. (miał być od razu z kotłem, ale niestety braki na magazynie).

Teraz pytanie czy 2 regulatory pokojowe z tech sst92v2 oraz esterx80 będą że sobą działały na zasadzie tz współpracy.

A mianowicie:

Głównym regulatorem będzie esterx80,

Połączony będzie do ustawień mieszacza. Temp zadana np 23st.

Natomiast regulator techa podłączony do ustawień kotła, temp zadana 23.5

Chcialbym osiągnąć pracę ciągła (tak jak mam teraz). Tylko zdarza mi się że temp jest wyższa od zadanej np 23.4 dla mnie już zdecydowanie za ciepło, chciałbym by przy przekroczonej temp pokojowej kocioł się wyłączył, a włączył jak temp spadnie o 1 st.

Czy takie ustawienie może mieć możliwość bytu? ( przy okazji powinienem zejść trochę że spalania, no i palnik będzie miał możliwość dodatkowo się wyczyścić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tech musisz ustawić jako zwykły , a pozostałe ustawienia dla mnie to jakiś kosmos nie znam się na tym. Może mądrzejsi na tym forum Ci pomogą.

Nagle mnie oświeciło , po co Ci ten tech, ester xX80 będzie pracował i tu i tu. Ogarnie Ci kocioł i mieszacz ale Wy Panowie tworzycie schody . Przy Was to naprawdę trzeba być wszechwiedzącym. Ale co tam świat idzie do przodu, więc trzeba iść z postępem który i tak Was sprowadzi na ziemie.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No źle uważa, w dodatku komplikuje sobie bardzo to całe sterowanie jak już pisał Robin. 

@Matusz musisz zdać sobie sprawę, że Tech, Auraton czy inny Falus to sterowniki dwustanowe. Oprócz histerezy którą w Techu możesz sobie płynnie ustawiać, nie robią kotlowi żadnej różnicy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papen76 Ile kosztowała naprawa?   u mnie brzęczy tak samo ale chyba nie będę tego wymieniał choć w sumie jest jeszcze gwarancja tylko nie wiem czy takie brzęczenie uznają jako wadę.

Edytowane przez szumik83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem na priwa

Jak dorwę się do kompa, to wrzucę fotki, bo na Tapatalku już mi się limit załączników skończył

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 witam jak z tymi ustawieniami sondy po wgraniu nowego softu coś lepiej  ja podniosłem ilość tlenu na wszystkich ustawieniach i 1% dzięki czemu mam wyższe obroty wentylatora teraz jest miedzy 38% a 50% na 78% mocy palnika niestety przy maksie według zużycia paliwa  z econet24 strumień paliwa miał 4,07/h a moc 20kw a w czasie całej pracy na jedno uruchomienie zużył  5,65kg a przy 78% tj 17kw w czasie jednego uruchomienia zużywa 3,8kg tak orientacyjnie podaje uruchamia się około 5 6 razy na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda soft mam już jakiś czas, nie mniej jednak zmieniłem ustawienia sondy, dalem tak 6.7%, 7,5 , 9,5

Zakres regulacji 15 ale sonda tego nie wykorzystuje na pelnej mocy trzyma tlen bardzo ładnie, a wentylator pracuje w zakresie 38-47 wymiennik wzorowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 to Dobrze że ci działa dobrze ja chciałbym żeby mi spalanie zeszło do chociaż 3,5kg na cykl ale to chyba ciężko będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ty masz kocioł 17 kw tak. To ja nie rozumiem skaczesz po tym mocach raz robisz 17 raz 20 w końcu trzeba ustabilizować moc i pracę palnika ustawić go od A do Z i skończyć z bawieniem się bo to nic nie daje a wręcz szkodzi.

Ja proponuję Ci takie oto proste nastawy. Poprzez kod 4096 wybierz palnik z mocą 16 kw mimo , że masz 20 . Nie grzeb nic w ustawieniach FL. Podnieś tylko nadmuchy na mocach średniej i max o 2 %. Przeważ dobrze pellet wpisz jego wagę , kaloryczność zrób na 5,4 . I w tedy strumień paliwa na mocy max powinieneś mieć około 3,2/h

Zrób pozostałe ustawienia takie jakie tam masz mieszacza itd.  Ma się palić pełną piersią  a nie jakieś takie tam dławienie sztuczne i szukanie oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę dołożyć moduł B do Ecomaxa 850p2 - sterowanie pogodowe drugiego zaworu mieszającego. Czy w takiej sytuacji odłączam Econeta i Ecostera i podłączam moduł B do Ecomaxa, i wtedy do modułu B te dwa urządzenia? Nie do końca rozumiem instrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, cezar76 napisał:

Dlaczego uważasz, że będziesz miał mniejsze spalanie? Przy pracy ciągłej, jak planujesz?

Wydaje mi się, że powinno być mniejsze, a dlaczego?

A dlatego, ze: kocioł pracuje cały czas, jeśli osiągi temp w pokoju włącza mi się obniżenie, ale grzejniki nadal grzeją z mniejszą mocą, po jakimś czasie około 30 min, temp w pokoju jest wyższa o 0.5 st od zadanej, wtedy drugi regulator dał by sygnał że kocioł ma się wyłączyć, więc około 3h dziwnie byłby wyłączony.

Więc w tym momencie nie pobiera opału, a grzejniki tak szybko mi nie stygną,

 

Dzięki wszystkim za radę tego techa sobie schowam w razie W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arekgr econeta podpinasz przez rozdzielacz razem z panelem z pieca chyba że masz 2 gniazda rj w sterowniku to econeta do wolnego gniazda rj w  a moduł B podpinasz w sterowniku na zaciski 46 47 zgodnie z oznaczeniami na sterowniku i module D+ do D+ D- do D- tutaj nie dajesz zasilania z pieca na modoł  tu jak odwrócisz to sterownik nie będzie widział modułu a ecostera podpinasz na zacisk 42 +12, zacisk 43 D+,zacisk  44 D-zacisk 45 GND (tzw MASA) a tu musisz uważać żeby nie pomylić szczególnie +12  nie dać na minus bo można diabła narobićw ecosterze tak jak na schemacie masz w instrukcji

Screenshot_2020-12-02 Regulator kotła - ecoMAX-850P2-C_TOUCH_DTR_PL_wydanie_1 2 pdf.png

Edytowane przez olo231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę dziś do obudowy Econeta bo nie pamiętam jak to podpisałem - będzie najprościej.

Mimo wszystko zastanawiam się, czy inwestowanie tych ponad 600zł w to aby mieć sterowanie pogodowe temp na grzejnik ach ma sens, czy po prostu nie kupić prostego sterownika zaworu i ustawić jakąś sztywne temperaturę, którą w razie potrzeby ręcznie będę mógł zmieniać. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy jest jakiś inny program do obsługi econet300 niż przez stronę  econet24 pytam się bo mam jakieś zwisy w tzn przez kilka sekund wszystko stoi potem jest skok wartości potem przez chwile jest w miarę  dobrze wiadomo będą opóźnienia bo jest potrzebny czas żeby informacja z econet300 doszła do serwera ale w dzisiejszych czasach to powinno być migiem a nie zwis około 5 sekundowy 1 sek max 2 jestem w stanie zrozumieć ale nie około 5 sekund wiem że mogę poprzez kabel sieciowy do kompa podłączyć ale czy jest jakiś inny program do obsługi pracy sterownika bez pośrednictwa stron internetowych bo wydaje mi się że czy przez wifi czy po kablu i tak najpierw do serwera a dopiero do mnie logując się na stronie econet24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olo231, takie niestety jest działanie econetu. W związku z tym, że dane są przechowywane na zewnętrznym serwerze i jest to usługa bezpłatna, a użytkowników są tysiące, więc dane ze sterownika, nie są zbierane dokładnie. A wręcz, różne dane są zbierane w różnych odstępach czasu. Jeśli czujesz się na siłach, to poszukaj na elektrodzie. Tam, tęgie głowy podłączyły swoje econety do własnych serwerów. Więc możesz spróbować. Programu innego, oprócz aplikacji na telefon, do obsługi econetu nie ma, bo obsługa przecież jest przez przeglądarkę internetową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 , @cezar76 dzięki za info cóż będę musiał się  się do  tego przyzwyczaić albo poszperać na elektrodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 niestety radze sobie z komputerem rozłożę go w drobny mak i złożę nie mam żadnego problemu z tym ale tu już jest poza moim zasięgiem rozszyfrowanie danych to już wyższa półka myślałem że jest jakiś program który łączy się z econetem czy przez kabel sieciowy czy przez wifi i będzie pokazywał odczyty z sterownika bez udziału zewnętrznego serwera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.