Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie mówimy tutaj o składaniu czy rozkładaniu komputera, bo to generalnie nic strasznego. Sterownik kotła, podobno, cały czas wysyła różne dane. Moduł econet jest tylko pośrednikiem. Tęgie głowy na elektrodzie, nawet nie potrzebują tego modułu, żeby odczytać te dane. Pozostaje kwestia sposobu odczytu i interpretacji tych danych. Ale widziałem, że jest możliwość wykorzystania econetu i zapisu na swoim serwerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76 wiem właśnie patrze na elektrodzie używają pythona to dla mnie inna liga ale posiedzę tam i może coś wymodzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ustawić i podłączyć aby termostat pokojowy uniwersalny sterował tak aby mieszacz po rozwarciu styków obniżał temperaturę oraz aby palnik się wyłączył a pompa CO nadal chodziła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gucio2607

Ustawienia mieszacza -> Termostat pokojowy mieszacza : tutaj ustawiasz obniżenie temperatury
Ustawienia serwisowe -> Ustawienia mieszacza -> Wyłączenie pompy od termostatu : ustawiasz na NIE
Ustawienia serwisowe -> Ustawienia kotła -> Funkcja termostatu kotła : ustawiasz WYŁĄCZ PALNIK 

Masz ECONET ?



 

Edytowane przez jmarecik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gucio2607 Tu mam zagwozdkę, bo ja mam podłączony panel EcosterTOUCH.
Patrząc na schemat, nie ma to znaczenia (chyba :)).
Termostat kotła to styki 28-29, a termostat mieszacza to 29-30. Podłącz na początek jako termostat kotła. 

image.png.8b38935a042f02be82e71f4bfd2183d7.png
 

Edytowane przez jmarecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jmarecik napisał:

@gucio2607

Ustawienia mieszacza -> Termostat pokojowy mieszacza : tutaj ustawiasz obniżenie temperatury
Ustawienia serwisowe -> Ustawienia mieszacza -> Wyłączenie pompy od termostatu : ustawiasz na NIE
Ustawienia serwisowe -> Ustawienia kotła -> Funkcja termostatu kotła : ustawiasz WYŁĄCZ PALNIK 

Musisz jeszcze ustawić poprawny typ termostatu:

Ustawienia serwisowe -> Ustawienia kotła -> Wybór termostatu : Uniwersalny
Ustawienia serwisowe -> Ustawienia mieszacza -> Wybór termostatu : Uniwersalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności, 

palnik działa, instalacja działa to rzadko ostatnio tu zaglądałem, 

ale sezon się zaczął i chciałem zobaczyć co nowego, czy pojawiły się jakieś poprawki czy aktualizacje softu.

 

Po dwóch sezonach użytkowania palnika postanowiłem go rozebrać i wyczyść, i natknąłem się na taką chyba dodatkową regulację wlotu powietrza do komory spalania, czy ktoś próbował tym regulować, coś to zmienia. 

a przy okazji wyłączyłem tą kołatkę bo mi w nocy spać nie dawała,  na chwilę obecną nie zauważyłem skutków ubocznych jej braku, natomiast cisza w nocy jest ... ehh

 

Pozdr 

20200926_113713.jpg-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to ustawiłem mniej więcej na środku i przestałem sobie tym głowe zawracać nadmuch ustawiam wentylatorem jest spory zapas w jedną czy w drugą stronę  nie ma sensu tym kręcić , chyba że w jakiś wyjątkowych sytuacjach . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Miros napisał:

wyłączyłem tą kołatkę bo mi w nocy spać nie dawała,  na chwilę obecną nie zauważyłem skutków ubocznych jej braku, natomiast cisza w nocy jest ...

Ta kołatka jest potrzebna, wyjąłeś ją w ogóle czy coś podłożyłeś?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palacz66 jakie zadanie ma ta kołatka bo mnie też wkur... w nocy i też w sumie zastanawiałem się nad jej usunięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żeby komora po obrocie nie cofała się  z powrotem .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby komora się nie cofała.

@Kordjano byłeś pierwszy haha

Edytowane przez palacz66
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2020 o 01:33, gucio2607 napisał:

Też tak zrobiłem i pompa CO w takiej konfiguracji stoi

Screenshot_20201206-013135.jpg

Screenshot_20201206-013129.jpg

Screenshot_20201206-013155.jpg

Jak wyłączę termostat dla kotla to pompa rusza ale kocioł pracuje w trybie ciągłym..

Wyłączenie pompy kotłowej ustawiłeś na nie więc nie powinna się wyłączać od termostatu , ale jest jeszcze pompa mieszacza ją też trzeba ustawić na nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, szumik83 napisał:

palacz66 jakie zadanie ma ta kołatka bo mnie też wkur... w nocy i też w sumie zastanawiałem się nad jej usunięciem

Możesz założyć kawałek wężyka i go opalarką potraktować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kordjano napisał:

Wyłączenie pompy kotłowej ustawiłeś na nie więc nie powinna się wyłączać od termostatu , ale jest jeszcze pompa mieszacza ją też trzeba ustawić na nie .

Mam wybrane na nie

Screenshot_20201207-223629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.