Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, cezar76 napisał:

Właśnie tak będzie jeśli włączysz priorytet CWU.

Dzięki, sprawdzę te ustawienia i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mikifac napisał:

Tak z tym mam problem Masz racje . Nie jestem fachowcem .Czytałem rożne wypowiedzi i tak w zasadzie to nie wyrobiłem sobie jednoznacznie opinii . Bo przy 58 i tak skacze o 5 do góry czyli 63 i spada do 53  . Powrót i tak jest na 40 mam mieszacz czy jak tam to się nazrywa ustawiony na 6 w skali jaka tam jest do 10 . Piec żeliwny olejowy przerobiony Wolf ,skroplin nie ma. Wkład kominowy KO .Nie jestem pewien czy po prostu nie będę miał większego zużycia paliwa . No ale spróbuje .Kiedyś dawno i lepiej niech nie wróci w węglowym to miało znaczenie bo skropliny korozja i nie efektywne spalanie .      

Chodziło mi o to, że lepiej będziesz spalał pellet i proces spalania się poprawi.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze odkryłem korzyść z posiadania sondy lambda. Dosypałem wczoraj nowa porcje peletu do zbiornika (450kg) i dzisiaj rano zaobserwowałem, że sonda moduluje mi nadmuch w okolicach 70%. To był dla mnie sygnał, że należy zrobić ponowne przeważenie i okazało się że jest różnica około 200g. Ten sam rodzaj peletu  tylko stary przeleżał rok i kończyłem nim palenie a ten nowy tydzień temu przywieziony. Czyli wniosek jeden się nasuwa- obserwować kocioł należy.

Pozdrawiam w Nowym Roku Forumowiczów.

Edytowane przez Tomek0407
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, palacz66 napisał:

Chodziło mi o to, że lepiej będziesz spalał pellet i proces spalania się poprawi.

Ustawiłem na 65 no i nie zauważyłem większego spalania .Jeszcze kilka dni to po sprawdzam. Może faktycznie  tak jest .Dziękuje za sugestię .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tomek0407 napisał:

Dzisiaj jeszcze odkryłem korzyść z posiadania sondy lambda. Dosypałem wczoraj nowa porcje peletu do zbiornika (450kg) i dzisiaj rano zaobserwowałem, że sonda moduluje mi nadmuch w okolicach 70%. To był dla mnie sygnał, że należy zrobić ponowne przeważenie i okazało się że jest różnica około 200g. Ten sam rodzaj peletu  tylko stary przeleżał rok i kończyłem nim palenie a ten nowy tydzień temu przywieziony. Czyli wniosek jeden się nasuwa- obserwować kocioł należy.

Pozdrawiam w Nowym Roku Forumowiczów.

Witaj .Chciałbym u siebie też przeważyć .Nigdy tego nie robiłem . Na forum znalazłem procedurę 6 minut x 10 i wpisuje w sterownik ale w instrukcji z neta jest 6 minut i wpisuje wynik nie ma tam nic o przecinku .Mam wagę którą dostałem z palnikiem . Czytałem tez o jakimś teście 12 minutowym ale tylko raz się pojawił więc go odrzucam . Jak mam teraz wpisane nie sprawdzałem ale wpisywał instalator więc nie podejrzewam by wpisał blednie. Za tydzień zmieniam pellet więc może warto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, w sterowniku jest funkcja testu wydajności podajnika. Robi się ją w trybie ręcznym, czyli klikasz na "wyłącz regulator". Wtedy sterownik przechodzi w czuwanie. W menu, w modulacji mocy (bodajże) wyszukujesz test wydajności podajnika i sypiesz... Zdjemujesz rurę podajnika z palnika, wkładasz do jakiegoś pojemnika czy worka po pellecie i podajnik sypie ci pellet. Po teście ważysz tą chińską wagą od palnika, wynik (bez żadnego przeliczania) wpisujesz w sterownik i po sprawie. W nowszych oprogramowaniach możesz sobie wybrać czas testu. W starszych było to tylko 6 min. W nowszych możesz zmienić. Powinno się to robić po każdej nowej partii pelletu, a nawet częściej.

14 godzin temu, Tomek0407 napisał:

Czyli wniosek jeden się nasuwa- obserwować kocioł należy.

@Tomek0407, Tomaszu, mógłbyś jeszcze dodać, że zapewne tą anomalię zauważyłeś dzięki econetowi... No, chyba, że poszedłeś do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to  miałem w tym dniu zrobić przeważenie bo czekałem na dwa palenia by jeszcze ten stary przekopcić. Na gorącym uczynku złapałem tą sytuacje, akurat  byłem w kotłowni.

Żeby instalator tego nie powiedział ( odnośnie procedury przeważania) to wstyd. Chyba, że użytkownik nie zwrócił uwagi a to przecież jedna z podstawowych spraw dotycząca użytkownika palnika.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomek0407 napisał:

Tak w sumie to  miałem w tym dniu zrobić przeważenie bo czekałem na dwa palenia by jeszcze ten stary przekopcić. Na gorącym uczynku złapałem tą sytuacje, akurat  byłem w kotłowni.

Żeby instalator tego nie powiedział ( odnośnie procedury przeważania) to wstyd. Chyba, że użytkownik nie zwrócił uwagi a to przecież jedna z podstawowych spraw dotycząca użytkownika palnika.

Obstawiam że instalator mówił . Raczej to moja wina że nie zakodowałem sobie że to taka ważna czynność ,mój błąd.Tak czy inaczej idę działać i już teraz zapamiętam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeważyłem pellet wyszło 1025 wpisane było 1020 więc chyba miałem szczęście jak to mówią gł..i ma zawsze szczęście.

Taka mała uwaga w wadze dostarczonej z palnikiem skończyły się baterie  wiec wymieniłem na nowe nie wiem czy waga się zresetowała bo po pierwszym pomiarze wyszło 2005 czy coś podobnego .Okazało się że waga ma rożne miary  np.lb i jeszcze jakąś, tak czy inaczej trzeba było ustawić na kg . Ponieważ mam odważnik kilogramowy więc ją przeważyłem  i upewniłem że są kg . Taka przestroga dla mnij uważnych .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem na forum nowy. Moze mi ktoś pomoże w sprawie palniczka kipi 26 kw. Posiadam go od roku w piecu sas uwt 23 kw. Sprawdza się bardzo dobrze. Lecz teraz planuje zmienić  kociołek na 5 klasę oczywiście  chce skorzystać z dofinansowania. Czy ktoś się orientuję jaki kociołek spełniający tą normę będzie pasował do mojego palnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być kocioł z jednym rusztem żeby nie miał czasami jeszcze dodatkowego ruszto na spalanie drewna. Jak kocioł na pellet to tylko na pellet i z certyfikatem 5 klasy. Wtedy możesz starać się o dofinansowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Właśnie dodałem czujnik spalin do kotła i pytanie czy temp w granicach 100-110 przy pracy kotła na 14kw jest tęp dobra czy może trochę zbyt duża?

Wydaje mi się że jest ok, gdyż na starym olte miałem nawet 350 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mialowcu mam ok. 140' przy 16 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Matusz napisał:

Hej.

Właśnie dodałem czujnik spalin do kotła i pytanie czy temp w granicach 100-110 przy pracy kotła na 14kw jest tęp dobra czy może trochę zbyt duża?

Wydaje mi się że jest ok, gdyż na starym olte miałem nawet 350 st.

Dążenie do zbyt niskich temperatur spalin jest dla mnie nieporozumieniem nawet w pelletowcu ,100 to absolutne minimum max to 150 i jesli jest w tych granicach nie ma żadnych strat,przez dążenie do zbyt niskich temp spalin ,nieświadomie pogarszamy proces spalania i na tym tracimy więcej niż na wyższych temp spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem na niższych ustawieniach kotła i za sugestią  kolegi palacz66 podniosłem na 65 wygasa na 73  temperatura spalin koło 100 a była koło 70 nie zauważyłem większego spalania piec  częściej  przechodzi w stan spoczynku  popiół ciemniejszy wymienniki białe aktualnie spala jakieś 30 kg na dobę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikifac 30 kg co ty grzejesz? Masz regulator pokojowy?

Edytowane przez palacz66
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja tu nowy i proszę o wyrozumiałość mam kilka pytań,może któryś z panów pomoże laikowi?

1.Czy używając pieca na pellet konieczny jest wkład kominowy, bo u mnie  komin zaczyna się  się pocić co widać na kominie tj suficie .

2.  Dlaczego kocioł nie reaguje pomimo, ż temp. zadaną mam na CWU 40 stopni przebija do 61 stopni ?

Kocioł 15 kw palnik kipi używa na dobę ok. 26 kg. pelletu czy nie za dużo co musicie wiedzieć o piecu aby mi pomóc. 

Proszę o wyrozumiałość używam tego kotła pierwszy rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o domu i kotle. Ile metrów, jakie ocieplenie? Jaki kocioł?

Wkład konieczny, jak kondensat wyłazi

Czym paliles wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom parterowy, ale podpiwniczony, ocieplony z zewnątrz styropianem 5cm, oraz między ścianami również 5cm, okna trzyszybowe, powierzchnia ok. 130m2 oraz bojler 120l. Kocioł setlans 15 kw, palnik kipi, wcześniej miale kopciucha uniwersalnego.

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palisz non - stop czy cyklicznie, mierzyłeś temperaturę spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Palę nonstop, temp czopucha ktła jestem w stanie dotknąć ręką

Edytowane przez TIMON120777
niepotrzebny cytat poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.