Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym się nie szczypał tylko brał wszystko od timela. Bez żadnych zamienników.

Rozważ też zakup 05. Jest nowszy, lepszy, bardziej rozbudowany i co dość istotne w dzisiejszych pięknych kotłowniach umożliwia ogarnięcie tych wszystkich kabli - bazę wieszasz na ścianie, a na kotle stawiasz jedynie sam panel podłączony jednym kablem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dozy napisał(a):

bazę wieszasz na ścianie, a na kotle stawiasz jedynie sam panel podłączony jednym kablem.

Ja mam SKZP-02Z i tak właśnie jest, panel jest podłączony jednym kablem i ustawiasz go gdzie chcesz 😄

Niestety timel wypiął się na użytkowników SKZP-02Z i potraktował ich jako gorszy sort zaprzestając jego aktualizacji 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, carlo napisał(a):

Jeśli interesuje Cię tylko zdalny odczyt (bez zapisu) danych to wystarczy konwerter RS232.

Nie no to trochę byłoby bez sensu . Ale jak kupię orginalny sterownik internetu z Timela to tego konwertera już nie trzeba czy muszą być oba ? I oczywiście jak się domyślam obsługi zdalnie zapalarki nie ma ?

4 godziny temu, Dozy napisał(a):

Ja bym się nie szczypał tylko brał wszystko od timela. Bez żadnych zamienników.

Rozważ też zakup 05. Jest nowszy, lepszy, bardziej rozbudowany i co dość istotne w dzisiejszych pięknych kotłowniach umożliwia ogarnięcie tych wszystkich kabli - bazę wieszasz na ścianie, a na kotle stawiasz jedynie sam panel podłączony jednym kablem. 

Niestety celuję w SKZP-02F ZAPALARKA a w 05 nic nie widzę co musiałbym mieć czego nie ma 02 . Żeby miał jeszcze w tej cenie wbudowany moduł internetowy to za tą cenę można by rozważyć . A swoją drogą nie rozumiem jak taki moduł nie może być od razu zamontowany w sterownuku . A zapomniałem - trzepanie kasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, carlo napisał(a):

Ja mam SKZP-02Z i tak właśnie jest, panel jest podłączony jednym kablem i ustawiasz go gdzie chcesz 😄

Niestety timel wypiął się na użytkowników SKZP-02Z i potraktował ich jako gorszy sort zaprzestając jego aktualizacji 😕

Przestań fanzolić bo aż oczy bledną.

11 godzin temu, maniolx napisał(a):

A swoją drogą nie rozumiem jak taki moduł nie może być od razu zamontowany w sterownuku . A zapomniałem - trzepanie kasy .

Jakby ci jeszcze zainstalowali na piecu w cenie produktu, to pewnie miałbyś pretensje, że nie przeczytali ci instrukcji. 

Najlepiej kup sterownik od tech-a. Tam za krocie otrzymasz goły produkt, a ceny modułów zaczynają się od 500zł.

11 godzin temu, maniolx napisał(a):

A swoją drogą nie rozumiem jak taki moduł nie może być od razu zamontowany w sterownuku . A zapomniałem - trzepanie

Najlepiej jakby jeszcze przyjechali i zainstalowali na piecu. Wtedy pewnie miałbyś pretensje, że nie przeszkolili w zakresie obsługi.

Kup sobie sterownik tech. Tam będzie "taniej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dozy napisał(a):

Przestań fanzolić bo aż oczy bledną.

Jakby ci jeszcze zainstalowali na piecu w cenie produktu, to pewnie miałbyś pretensje, że nie przeczytali ci instrukcji. 

Najlepiej kup sterownik od tech-a. Tam za krocie otrzymasz goły produkt, a ceny modułów zaczynają się od 500zł.

Najlepiej jakby jeszcze przyjechali i zainstalowali na piecu. Wtedy pewnie miałbyś pretensje, że nie przeszkolili w zakresie obsługi.

Kup sobie sterownik tech. Tam będzie "taniej".

Widzę że znowu musiał się i tu przybłąkać  mądrzejszy od wszystkich który to tylko on wszystko wie najlepiej .  Jeżeli twoim zdaniem ten produkt jest taki tani to napisz do producenta aby podwyższył cenę bo do ciebie to za tanio . A te twoje przykłady taniości które podajesz są żałosne . Ciekawe co byś powiedział jakby smartfony , laptopy itp sprzedawali by bez modułu zabudowanego internetowego . Wtedy byś krzyczał jak to możliwe . Wez sobie człowieku zobacz ten sterownik w środku i zobaczysz ile on jest wart . A dołożenie w sterowniku modułu wi-fi to koszt paru złotych i nie zawierałby tyle miejsca co ta dodatkowa skrzynka z internetem . Masz samochód  ? Może masz . To dlaczego nie kupiłeś Ferrari tylko jakiś badziew . To właśnie są te twoje bzdurne porównania . Dziękuję za wszechstronną pomoc i nie oczekuję więcej twoich odpowiedzi . 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej. Czyżbym uderzył w czułe miejsce nowicjuszka?

W SKZP-05 trzeba wszystkie kable wyprowadzić samemu, ale dla ciebie to zapewne jest za dużo aby to ogarnąć. I pewnie myślisz sobie teraz: "Jak to, tyle piniendzy za sterownik i jeszcze samemu kable podłonczać?"

W kwestii samochodów to nie wiedziałem, że Audi A6 to badziew. Pewnie dacia dla ciebie jest lepsza, bo tańsza. 😆😂

Żałosny to ty sam jesteś. I jeszcze do tego dziad.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba terminologia ci się pomyliła

Ty sie popatrz sam na siebie.

A do wyzywania to jeszcze daleko. Pewnie nie zauwazyłeś, że nowicjusz pierwszy mnie przezwał od bezpańskich psów. ...że niby ja się przybłąkałem?

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2023 o 07:25, Sławek007 napisał(a):

Od dłuższego czasu nie mogę nic zmienić z aplikacji wojszym.

Sterownik SKZP-05. Baza sterownika z dopiskiem "S", a panel na procesorze STM.

Podgląd działa bezbłędnie. Myślałem, że to wina softu, bo miałem starą wersję w sterowniku. Obecnie mam 5.46 baza i 5.45 panel i nadal nic nie mogę zmienić.

Na aplikacji Timela mogę zmieniać parametry. Ktoś ma podobnie?

 

 

@wojszym2244 da radę coś z tym zrobić? Przez stronę nie przyjmuje nowych ustawień. Pojawia się komunikat "Trwa zapisywanie", ale nic się nie dzieje. Na aplikacji z Timela działa zmiana ustawień. Mój login: slaw007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojszym2244 chodzi o to ID: HHYY..........

Taki otrzymałem od firmy SEKOM cały kocioł ze sterownikiem od forumowego @Pieklorz Miał być oryginalny SKZP-05

Taką mam też nalepkę na sterowniku (obudowie) oraz w instrukcji.

Na apce Timela działa bez problemu.

Edytowane przez Sławek007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba błąd został odszukany. Sprawdzę po powrocie do domu.

Z wojszym2244 jestem w kontakcie na priv. Dzięki @Kijasr za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2023 o 23:06, maniolx napisał(a):

Niestety celuję w SKZP-02F ZAPALARKA a w 05 nic nie widzę co musiałbym mieć czego nie ma 02 . Żeby miał jeszcze w tej cenie wbudowany moduł internetowy to za tą cenę można by rozważyć . A swoją drogą nie rozumiem jak taki moduł nie może być od razu zamontowany w sterownuku . A zapomniałem - trzepanie kasy .

Goły moduł wifi kosztuje ok 150-200pln, może trochę tanie w hurcie. Uważasz że to powinien być gratis? Firma jest od tego by zarabiać, czyli jak napisałeś trzepać kasę. Cena mogłaby nie być akceptowalna gdyby moduł był w standardzie, a wiele osób nie byłoby w stanie go wykorzystać.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam działają u was zmiany ustawień w sterowniku przez aplikacje lub stronę?
W sumie to o 5:04 sterownik stracił połączenie


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie działa. 

Jak zejdę do kotłowni, to zerknę do którego serwera jestem podłączony, bo nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.