Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

No i jakie spalanie przy tych 140m2? 250m3? Rozumiem, że utrzymujesz 19 stopni i jeszcze nie mieszkasz.

Edytowane przez Xerol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi wyszlo pierwszy miesiac mysle ze przyszly moze wyjsc ponizej 200 po pierwszy tydzien kolosalnie zjadło

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Faktura za okres od 09.10.2017 r. do 04.01.2018 r. - opłata 865 zł z groszami. Faktycznie grzałem od 15.10.2017 r.  Zużycie gazu w tym okresie to 477 m3. Temperatura w domu ze względu na niemowlaka od połowy grudnia jakieś 22-23 stopnie. Fakt nie było wielkich mrozów, ale uważam, że wynik nie jest zły. Osobiście jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Melduje za styczeń 2018   zużyte 230 m3 .

Cudów nie ma lecz jak sobie przypomnę tę katorgę jaką miałem opalając śmieciuchem to jest miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za pewien styczeń 470 m3.

W grudniu 495 m3. Teraz właśnie kończę ocieplanie strychu. .

Przed ociepleniem na strychu miałem przy temp na zewnątrz 0 st 4 st na strychu. Teraz przy takiej temp mam 15 st na strychu. Przedtem miałem chłodniej na pierwszym piętrze . Teraz po ociepleniu mam tam cieplej niż na parterze.

Mam jeszcze nie ocieplony strop pywnicy

Mam tam duże straty ciepła. Tak myślę,

Jak myślicie będzie poprawa gdy gdy ociepleniu strop pywnicy styropianem 10. ?

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za pewien styczeń 470 m3.

W grudniu 495 m3. Teraz właśnie kończę ocieplanie strychu. .

Przed ociepleniem na strychu miałem przy temp na zewnątrz 0 st 4 st na strychu. Teraz przy takiej temp mam 15 st na strychu. Przedtem miałem chłodniej na pierwszym piętrze . Teraz po ociepleniu mam tam cieplej niż na parterze.

Mam jeszcze nie ocieplony strop pywnicy

Mam tam duże straty ciepła. Tak myślę,

Jak myślicie będzie poprawa gdy gdy ociepleniu strop pywnicy styropianem 10. ?

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Strop piwnicy to podstawa i dużo daje lub grzejesz też w piwnicy to strat takich nie ma.

 

U mnie za styczeń to 488 m3.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pywnicy nie grzeje. Dlatego są duże straty. To mój pierwszy sezon ogrzewania na gazie. Przedtem paliłem węglem. .To nie zwracałem uwagi na ocieplenie strychu czy pywnicy.

Słabe punkty trzeba zlikwidować i będzie ok.

Teraz jest wygoda i czysto .

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pierwszy sezon gazuje, po ociepleniu będziesz miał na pewno mniejsze zużycie ale cudów nie oczekuj. Przyzwyczajenie do wyższej temperatury, przestarzała technologia budowy domu, jego kształt itp. Żeby mocno zejść z zużyciem to możesz wymienić całą instalację na nową i ogrzewanie podłogowe. Cena węgla poszła do góry i za dobry też trzeba zapłacić, w przeliczeniu to fakturę masz na 1000 zł to ponad tona wegla, a wygoda bez jakiegokolwiek porównania. Dochodzi ekologia i piec węglowy też trzeba by było kiedyś wymienić.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za styczeń 202 m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz coś więcej, albo uzupełnij profil. Ja nic nie wiem o Twoim domu i te 200m3 nic nie mowi. Jaka temperatura w domu, jak duzy dom, jak ocieplony???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, uzupełniłem na ile to możliwe - budynek po granicy, do jednej ściany nie mam pełnego dostępu i nie jest w pełni ocieplona

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od dłuższego czasu myślę o gazie ale wszyscy moi znajomi mówią że drogo. Dom 136m2 izolacja między ceglami i z zewnątrz styropian 5cm. Dach wełna 20cm salon otwarty pod sufit. Instalacja miedziana, grzejniki z termostatami,podłogówka tylko w kuchni, temp w domu 22.5* zużycie groszku tak +/- 500kg. Jestem ciekaw jakich mniej więcej mógłbym się spodziewać rachunków za gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba liczyć koszt ok. 30 % więcej niż węglem.

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanadyjka docieplona 15styr, 20welny na poddaszu, okna 3szybowe parter podlogowka pod nia 15styr, gora grzejniki , 130m2 cwu 120litrow

Za grudzień 119m3 za styczeń 120m3 temp 21,5-22,5. Dodam ze to pierwsze 2 miesiące grzania piec testuje- mozna osiągnąć lepsze wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba liczyć koszt ok. 30 % więcej niż węglem.

 

 

Dlaczego tak dużo? Do jakiego węgla porównujesz i w jakiej cenie? Od 2 miesięcy zamiast ekogroszkiem (930 zł/t) grzeję prądem (0.27zł/kWh) i wychodzi mi to 25% drożej niż węglem, a gazem jest raczej taniej niż prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za styczeń 202 m3.

Takie i inne  wpisy tu  dużo nie wnoszą bo nie  ma opisu  jaki dom jak ocieplony.

Szkoda że nie ma jak na  forum  muratora  stopka  z opisem domku i  wsio  wtedy  jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KWh gazu to 25-26gr

Skąd ta cena? Specjalnie poprosiłem znajomego o rachunek za gaz. Zużycie 169 m3 koszt brutto (paliwo + dystrybucja) 310,22 zł. Nie wiem dokładnie jaka jest wartość opałowa gazu ziemnego, bo znalazłem różne dane ale w pesymistycznym założeniu to1m3 =  8,61 kWh (przy lepszych założeniach to koło 10kWh, a gazownia podaje 11,23)

Czyli w pesymistycznym założeniu to 0,2132 zł/kWh (w tym bardziej optymistycznym to 0,1836 zł/kWh)

Przy kotle kondensacyjnym i temp. zasilania 40*C można chyba liczyć sprawność 100%

Może się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta cena?

Może w składzie węgla taką podają ;-)

Przy kotle kondensacyjnym i temp. zasilania 40*C można chyba liczyć sprawność 100%

Może się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

W granicach 97%-98% powinno być. Edytowane przez teres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogrzewam pierwszy tydzień (od 10.02) gazem, średnie zużycie dobowe wynosi 16m3. C.O i C.W.U oraz kuchenka gazowa. Czy to dużo ??

Temperatura w budynku 21-22st.C w nocy 20st.C (od 21 do 6)

Dane budynku: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/39uh

Edytowane przez tofek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie w normie a nawet powiedziałbym że nie dużo.

Przy tem.21-22, nie ocieplonym budynku,CWU.

Pręciuśko docieplić budynek itp.

Nie wiem czy warto mieszać temp. noc/dzień ,co w nocy schłodzi/oszczędzi za dnia musi dogrzać.

Może uśrednić wtedy coś powinno zejść na zużyciu,ale to już zależy od mieszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.