Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

 tofek

Jakby to przeliczyć na złotówki to +/- 480 m3 x +/- 1.8 zł = 864 zł.

Zależy za ile masz m3 gazu , u mnie  1.94 zł wtedy wyszło by więcej za m-c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplać raczej nie będę, ponieważ koszt ocieplenia mojego budynku to ok. 40 tys zł.

Schładzam na noc, ale później kocioł praktycznie pracuje cały czas, więc przez ten okres grzejniki ciepłe.

Temperaturę jaką utrzymuje na kotle to 50st.C, powrót mam 30st.C., przy temperaturze zewnętrznej, w dzień od 0 do -2, w nocy -4 i -5.

Gaz mam z PGNIG, okręg mazowiecki, więc nie wiem jaka jest obecnie cena.

Edytowane przez tofek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie faktura za grudzień i styczeń ponad 1730 zł.

Wychodziło ok 15 m3 na dzień.

Ale teraz ociepllem strych i wychodzi ok 12 do 13 m3 na dobę.

Teraz oceplam strop pywnicy na razie dwie pywnice. Ciekawe ile będzie mniej spalił gazu!?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez irys258
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 tofek

Samo przyklejenie styropianu jest dosyć tanie,w dodatku można to zrobić samemu.

Po zatopieniu siatki można z rok/dwa poczekać na kasę do otynkowania lub przykrycia zewnętrznymi panelami PCV.

Przelicz czy jak byś oszczędził +/- 20% na kosztach ogrzewania czy się to opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, spalanie przy ostatnich mrozach -14 noc i -10 stopni dzien kształtuje się na poziomie 10-12m3 gazu na dobę. W domu 21 stopni 190m2 podłogi do ogrzania. Jak u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 100 m2, nowo budowany, styro na ścianach 15 cm, podłoga 12 cm. Dół podłogówka, góra oprócz łazienki grzejniki. Kocioł Junkers Compact 24 kW 2-funkcyjny, 1 x moduł mm100 i CW 400, brak sprzęgła, grzejniki z kotła, podłogówka zawór 3d z siłownikiem i osobna pompa, całość sterowana pogodowo. Obecnie od 4.02 do 27.02 - 6,2 m3/doba z grzaniem wody - w domu 3 osoby.

Edytowane przez KubaSko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150m2

Przez ostatnie 2 dni prawie po 11m3/24h(pierwszy raz tej zimy powyżej 10). Średnia dla całego miesiąca 7,8m3. W domu 22, 23 stopnie cały czas, bez obniżen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za luty zużycie 340 m3. . Myślę że nie jest źle.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio za cały miesiąc 6,9m3. Myślę o dociepleniu stropu w piwnicy pianką PUR, bo przy podłodze temperatura oscyluje między 19, a 20*C i jest to odczuwalne dla stóp. Orientacyjnie koszt takiego docieplenia, przy grubości pianki 150mm to 4500zł.

Edytowane przez SorenLorenson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za luty 128m3 z CWU, w domu 20-22,5oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 150m2 podłogi, 187m3 z cwu, ale co wieczór po pracy rozpalalem kominek i jeszcze pompka cyrkulacji się zepsuła, więc normalnie wyszło by więcej. O temp nie ma co pisać bo czasem się chciało okno otworzyć. Jak podłoga nagrzana to kominek przegrzewa pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 135m2 podłogi , około 18kg  miału przy -15 w nocy -10 w dzień  temp w domu 24*

Dokładnie 2 dni temu porównywałem opłaty za ogrzewanie z kolegą który ma kocioł gazowy ogrzewanie podłogowe i dom o powierzchni takiej jak  mój , przy czym on utrzymuje temp w domu 22*  

U mnie za cały rok  wychodzi max 1800zł  , za ogrzanie całego domu wraz z CWU , przy czym ogrzewanie mam włączone 8 miesięcy , 4 miesiace samo CWU , u kolegi na gazie wychodzi mu 3500zł .

Oczywisie  nie wspomnę o wygodzie i komforcie przy gazie , ale przy dobrym kotle podajnik-owym wcale nie ma takiej tragedii 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za luty 211m3, bez wspomagania innymi źródłami ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 135m2 podłogi , około 18kg miału przy -15 w nocy -10 w dzień temp w domu 24*

Dokładnie 2 dni temu porównywałem opłaty za ogrzewanie z kolegą który ma kocioł gazowy ogrzewanie podłogowe i dom o powierzchni takiej jak mój , przy czym on utrzymuje temp w domu 22*

U mnie za cały rok wychodzi max 1800zł , za ogrzanie całego domu wraz z CWU , przy czym ogrzewanie mam włączone 8 miesięcy , 4 miesiace samo CWU , u kolegi na gazie wychodzi mu 3500zł .

Oczywisie nie wspomnę o wygodzie i komforcie przy gazie , ale przy dobrym kotle podajnik-owym wcale nie ma takiej tragedii

Idź Pan w cholerę z tym węglem. U mnie wychodzi podobnie co gazem ale komfort nieporównywalny. Wcześniej musiałem rozpalać dwa razy dziennie, smrodu i syfu co nie miara plus noszenie tego wszystkiego. Później czyszczenie tego pieca, w domu albo za ciepło albo za zimno. Mam stary dom kostka bez żadnego ocieplenia i to jest mój pierwszy sezon z gazem ale już na pewno nie wrócę do kopciucha ani nawet podajnikowego nawet jakbym miał płacić dwa razy wiecej. Węglem wychodziło mi około 3,5 tony czyli przy obecnych cenach węgla we Wrocławiu 3000zl plus 1m3 drewna. Gazu do tej pory zużyłem za 2700zl z cwu więc wyjdzie niewiele więcej.

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za luty mrożny był , 230 m3

Czterokrotnie w największe mrozy przepalałem wieczorem w śmieciuchu drewnem.

Tak od picu ,żeby kaloryfery parzące były bo w mrozy daje to przyjemne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, u mnie przyszlo rozliczenie za gaz od lipca 2017 do marca 2017 rachunek 4124   pierwsza zima dom ok 200m nie ocieplony stare budownictwo z lat 70 okna plastik piec de ditrich kondens 2 rodziny dwie kuchenki gazowe  temp ustawiona na 22 stopnie dzien  w najzimniejszym pomieszczeniu o 22 piec sie wylacza ,i wlacza o 6 rano co powiecie o takim rachunku i czy jest sens ocieplac domek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wynika wyszedł.

Ocieplenie zmniejszy zużycie gazu jeszcze bardziej.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,tez tak mysle bałem sie tych rachunkow a tu odziwo nawet spoko  zauwazylem ,ze piec fajnie kondensuje wiekszosc grzejnikow starych zeliwnych troche podlogowki i 5 grzejnikow cienkich zalacza sie kilka razy w ciagu doby grzani to jest od 6 do 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.