Skocz do zawartości

SorenLorenson

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  81
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutralny

O SorenLorenson

 • Tytuł
  Rozkręca się

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Pogórze izerskie

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Mieszkanie 78,5m2
 • Instalacja
  Grzejniki aluminiowe
 • Kocioł
  Red by Termet 25/30

Ostatnie wizyty

586 wyświetleń profilu
 1. masz ustawioną histerezę na 5*C, tzn że jak temp. wody grzewczej przekroczy temperaturę zadaną o wartość histerezy (w Twoim przypadku 5*C) to kocioł będzie miał przestój w grzaniu przez ustalony okres.
 2. Czy częste przestoje i starty na blokadzie L3 są dla kotła szkodliwe? Mamy teraz okres przejściowy i temp. na kotle mam nastawioną 40*C, a histerezę 3*C, po której przekroczeniu kocioł ma przestój. Pauza wynosi 6 min. Woda (powrót) zdąży się wychłodzić do ok 30*C i kocioł startuje na nowo pracując z mocą minimalną. Ilość takich przestojów na L3 to około 4 na godzinę.
 3. Listopad 157 m3, koszt to 338 zł.W tym opłaty abonamentowa 12,13 zł oraz dystrybucja stała 37,23 zł.
 4. Prawidłowo, jeśli pompa jest PWM to zmniejszy wydajność lub zacznie wzrastać temp wody grzewczej i po przekroczeniu zadanego progu kocioł się wyłączy.
 5. Podaj jak masz poustawiane wszystkie parametry kotła w menu serwisowym.
 6. A jakiś konkretnie, np fasadowy czy podłogowy? Rozumiem też, że im niższa lambda tym lepiej, czy to bez znaczenia?
 7. Mieszkanie mam parterowe, pod którym znajduje się nieogrzewana piwnica. Strop to płyta żerańska, kanałowa. Jakiej grubości styropian (zastanawiałem się nad 10cm) zastosować by to miało sens? I jaki rodzaj styropianu? Kleić chcę pianą. Jest też jedno pomieszczenie pod którym na stropie wcześniej naklejono styropian o gr 5cm, zrywać czy doklejać na ten?
 8. Stałe ogrzewanie ma sens przy odpowiednio dobranych parametrach kotła, instalacji CO oraz docieplenia budynku. W mieszkaniach rzędu 78m2(jak moje), dobrym ociepleniu, i za dużym kotłem mija się to z celem oraz obecnych temp zewnętrznych. Tłumaczę dla czego. Kocioł mam odrobinę przewymiarowany jak na moje potrzeby. Moduluje najniżej do 4,3kW, temp na kotle obecnie mam ustawioną na 40*C, a w mieszkaniu na regulatorze pokojowym 22,5-23*C od godz 15 do 23. Po kilku godzinach pracy, na kotle temp rośnie do ok 47*C, ponieważ mieszkanie nie jest w stanie odebrać energii z grzejników, a ta ujść na zewnątrz przez docieplenie. Temp mieszkania wzrasta do zadanych 23*C(co jest maksymalną temp komfortową) i kocioł się wyłącza. Obniżenie nocne do 22*C powoduje przestój kotła do godzin porannych lub popołudniowych, w zależności o ile spadnie temp w nocy(jak widać obniżenie nocne nie jest duże). To obecnie powoduje realne oszczędności gazu oraz możliwość pracy kotła na niskich parametrach. Przy temp zewnętrznych rzędu -10*C i większych obiektach, też wydaje mi się, że obniżenie nocne o ok 3*C będzie powodowało większe zużycie gazu niż oszczędności, choćby na samym rozruchu instalacji.
 9. Każda z taryf korzysta z innego współczynnika konwersji. Dla mojej taryfy, W-3.12T, wynosi 11,249 kWh/m3, a cena za 1kWh 10,408gr. Do tego dochodzą opłaty: abonamentowa 9,86zł, dystrybucja stała 30,27zł oraz dystrybucja zmienna 0,03246zł za zużytą kWh oczywiście są to ceny netto, trzeba jeszcze doliczyć Vat.
 10. Parametr P08. Zapomniałem wcześniej napisać, że moja instalacja też pracuje na zredukowanym zakresie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.