Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

Ile metrów? Masz porównanie do węgla i przed ociepleniem?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metrów coś koło 170. Przed ociepleniem do 6 ton węgla. Po ociepleniu ok. 3,5t(węgiel, flot , drewno) i sporo pracy. Teraz ok.1500m3 gazu. I jest stabilna temperatura bo w węglowym głównie przepalałem.

Optymistyczne informacje. Ja mam ok 300 metrów i aktualnie 8 ton węgla i drewno. Planuje 15 grafitu na ściany 25 wełny na dach i przejście na gaz. Może koszty mnie nie zabiją ;)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie styczeń 195m3, luty 210m3, marzec 155m3  szału nie ma, mogłoby być lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

testuję wiec i zaglądam z ciekawości jakie zużycie wczoraj  było 28m3 a dziś o tej porze 31.5m3 razem z gotowaniem i CWU więc 3,5m3/24h ja jestem mega zadowolony puki co dom 180m2 z poddaszem w domu 22-23C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Za październik wyszło równe 50m3. CO+CWU bez palenia w kominku. Zimno nie było ale wiałoooo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy ile gazu zużyjesz, zużyjesz mniej średnia za gaz wyjdzie większa, zużyjesz więcej - wyjdzie mniejsza, ale też do pewnego momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten miesiąc u mnie było dosyć ciepło wiedź piec rzadko się załączał a ten ostatni tydzień temperatura na zew trochę spadła   na piecu mam ustawione 48 stopni to moje pierwsze wojaże z gazem nie wiem czy to dobry wynik

 

 

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyłem zużycie gazu i koszty za poprzedni rok, licząc od 09-2017 do 31-08-2018.

Gazu spaliliśmy 1218m3 (gotowanie, mycie, co) na kwotę (łącznie z opłatami stałymi itp.) 2896,73 zł. Biorąc pod uwagę, że średnio na gotowanie i mycie zużywamy 23 m3 ( w rachunku wychodzi 91,14 zł), to na samo ogrzewanie zużyliśmy 930m3. Sezon grzewczy trwał u mnie ok. 288 dni, więc średnia dobowa na CO wyszła 3,27m3. Koszt samego ogrzewania szacuję na ok. 1800 zł. Bez opłat stałych, bo te i tak płacę grzejąc CWU i gotując. Źle nie jest, średnia temp utrzymywana to 22,5*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkradł się błąd. Dni grzewczych, gdzie kocioł dogrzewał mieszkanie było 242, zatem średnia dobowa wynosi 3,84.

Nie mogłem edytować posta wyżej.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to masz super wynik za rok zużycia gazu ja w sezonie letnim miałem zużycie 18m3 za cwu teraz kupiłem regulator pokojowy i próbuję jaką temperaturę ustawiać ogrzewam 90m2 węglem spalałem 3tony plus bojler na prąd . 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, SorenLorenson napisał:

Przeliczyłem zużycie gazu i koszty za poprzedni rok, licząc od 09-2017 do 31-08-2018.

Gazu spaliliśmy 1218m3 (gotowanie, mycie, co) na kwotę (łącznie z opłatami stałymi itp.) 2896,73 zł. Biorąc pod uwagę, że średnio na gotowanie i mycie zużywamy 23 m3 ( w rachunku wychodzi 91,14 zł), to na samo ogrzewanie zużyliśmy 930m3. Sezon grzewczy trwał u mnie ok. 288 dni, więc średnia dobowa na CO wyszła 3,27m3. Koszt samego ogrzewania szacuję na ok. 1800 zł. Bez opłat stałych, bo te i tak płacę grzejąc CWU i gotując. Źle nie jest, średnia temp utrzymywana to 22,5*C.

U mnie za ten sam okres 1453m3 (CWU + ogrzewanie) do ogrzania 150m2. Za 12 miesięcy zapłaciłem 3013,16 zł. U nas na samo CWU w lecie miesięcznie schodzi ok 35m3, czyli ok 420m3 na rok, z tego wynika, że na ogrzewanie ok 1000m3. Przy podobnych założeniach jak u Ciebie, za samo ogrzewanie zapłaciłem ok 2000zł. W domu średnio 22,5*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w miesiącach letnich od maja do konca wrzesnia zużywałem ok. 18m3 gazu za CWU koszt ok.48zł faktura na miesiąc. 3 osoby kuchnia indukcyjna.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

październik 110m3- 35m3(CWU +gotowanie)= 75m3 na samo CO x 1.8zł (tyle pisało na ostatnim rachunku za 1m3 brutto) to daje 135 zł za ogrzewanie oczywiście +CWU i gotowannie i + opłaty abonamentowe itp.

Ja tam jestem zadowolony jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

październik 110m3- 35m3(CWU +gotowanie)= 75m3 na samo CO x 1.8zł (tyle pisało na ostatnim rachunku za 1m3 brutto) to daje 135 zł za ogrzewanie oczywiście +CWU i gotowannie i + opłaty abonamentowe itp.
Ja tam jestem zadowolony jak na razie.
Abonament tez płacisz więc pasuje podawać z nim . Nikt nie przelicza ile wyszedł mu gaz tylko z faktury .

Druga kwestia skąd wiesz ile poszło na co a ile na cwu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.