Skocz do zawartości

teres

Stały forumowicz
  • Postów

    1 045
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Treść opublikowana przez teres

  1. Tak, ale nie dzwonisz do Termeta, tylko do serwisanta w okolicy.
  2. Masz kupić Termet Ecocondens Gold Plus 1 funkcyjny 20kW. Ma zakres mocy 3-20kW.
  3. Lepiej pasuje określenie moc minimalna. Poczytaj o tym, czym jest "taktowanie kotła" i dlaczego jest złe. W skrócie: szukaj kotła z mocą minimalną 2-3,5kW i będzie fajnie pracował.
  4. Ja bym wolał kocioł 1F + zasobnik z grzałką.
  5. Dzięki za info, to ładnie to poprawili w stosunku do starszych kotłów GB072. Startowały od 50%, schodziły do minimum i znów dźwigały się do docelowej mocy. Może wymuś na kotle 2-3 przerwy na dobę po 2-3 godziny, to sobie dłużej popracuje w pozostałym okresie. Przy podłogówce nie powinieneś tego poczuć.
  6. Po co zakładałeś taki mocny kocioł? On startuje od 12 kW i dopiero schodzi z mocą w dół. Z tego co napisałeś masz 170m2, a on by ogrzał ze 300 albo więcej. U klienta mam zamontowany ZSB 14-5C 14kW na 220m2 + garaż i kocioł się i tak nudzi.
  7. Do takiego domku to bym wolał klimę dać do grzania i chłodzenia.
  8. Raczej nie, ma się zamknąć po osiągnięciu temperatury.
  9. Zostałbym przy Termet, koszty eksploatacji będą bardzo przyzwoite, producent polski 👍. Zapytaj producenta lub serwisantów o różnice.
  10. Generalnie wydaje się, że może to działać tak jak chcesz. Wiesz, że zimą zawsze najpierw zagrzeje zasobnik, a dopiero później instalację CO.
  11. Najlepiej chyba byłoby kupić taki sam kocioł, a tego zostawić na części. Jak nie masz separatora cząstek (filtr magnetyczny) przed kotłem, to bym założył.
  12. Generalnie to masz komin do poprawienia. Demontaż + poprawny montaż.
  13. Nie pozbywaj się. Ma być syfon w kotle. Do kanalizacji powinna być luźno włożona rura (nie szczelnie). Dlatego daje się dodatkowy syfon (żeby nie śmierdziało).
  14. Podobno dobre (ACV), ciepłej wody "w opór", ale nie ma jak wypuścić wody do wyczyszczenia zbiornika.
  15. Zawsze możesz zlecić zrobienie OZC budynku. Wtedy możesz próbować oszacować zapotrzebowanie @-20 (choć to akurat powinno być policzone) oraz dla (-15) czy (-10). Z tego co wiem, to pompę gruntową dobieramy do najniższej temperatury. Najwyżej będzie mieć za słabą przy -20 jak dobierzesz na -15.
  16. Czym mierzyłeś rurki? Z jakiego materiału są rurki?
  17. Ja odradzam, osobno rury na górę i dół możesz wyprowadzić. Ale ja bym to połączył w jeden obieg + koniecznie sterowanie pogodowe i będzie Pan zadowolony. Zrobisz jeszcze małe poprawki na rozdzielaczach i będzie "igła". PS. przydałby się do tego jeszcze sterownik z obsługą Opentherm.
  18. To jest odpowietrznik, może być luźno. Wentyl od naczynia jest gdzieś u góry, możliwe, że trzeba drugą osłonę zdjąć.
  19. Z tego co widzę masz kocioł 2 funkcyjny, przedział 10-12 jak najbardziej. Dużo zależy ile kosztuje sam kocioł.
  20. Jak w obydwu budynkach chcesz korzystać z CWU, to może wersja 1 funkcyjny + zasobnik będzie lepsza. Ja lubię kotły Termet Ecocondens Gold Plus. 20kW powininen spokojnie dać radę. Jeśli ciepła woda przepływowo i planowane większe zużycie, to opcjonalnie 25kW. Moc minimalną mają podobną, koło 3kW.
  21. teres

    Moduł mb100 lan

    To raczej tylko firmowy MB 100 LAN. Może uda Ci się pogadać z działem technicznym Junkers i powiedzą, czy takie połączenie zadziała.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.