Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

3,9m3 jak na razie z CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CWU :P

 

Bez komina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grzeje pierwszy sezon gazem przedtem paliłem węglem.

Grzeje od 22 października do teraz spalił mój kocioł 395 m3.

Teraz wychodzi ok 10 do11 m 3 na dzień.

Wcześniej ok 5 m3 na dzień.

Średnia z całego okresu to 7.5 m 3 .

Dopiero uczę się jak go ustawic.

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irys, uzupełnij profil, bo mało mówi 10-11m3 na dobę bez danych o chacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irys, uzupełnij profil, bo mało mówi 10-11m3 na dobę bez danych o chacie.

Dom z lat 60 -tych piętrowy plus piwnice pod całym domem i strych. Elewacji styropian 8 cm. Na strychu pod wylewką 10 cm styropianu. Okna dwie szyby.

Ok 190 m2.

Przedtem paliło węglem ok 6 ton na rok.

Teraz grzeje gazem .Zobaczmy ile wyjdzie więcej na ogrzewanie.

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed malowaniem kupiłem farby termiczne i i Q -term.

Zobaczę ile to da. Mam zamiar obniżyć jeszcze sufity na piętrze i położyć na płyty KG wełna .

Na parterze termostaty mam na trójce a na piętrze na piątce. Więc tam ucieka ciepło chyba na strych.

 

Mam pytanie jeszcze jak sprawdzić na sterowniku Buderus RC 2OO

Mam zbyt stroma krzywa grzewczą

Powinno być ustawione przy minus 20 st ustawione 75 st grzanie.

A mam chyba ustawione przy minus 10 st grzanie 75 st grzanie.

Jak to sprawdzić? f6d084d31a137cb9020526f965941253.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu kuzyn kupił i pomalował . I ... :) . Ale jak już kupiłeś to się sam przekonasz  :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dom - grzanie od miesiąca tj. od 15 października. Zużycie gazu: 15.10-16.11. - 171 m3. Temperatura w domu 21 st. + CWU + kuchnia gazowa. To dużo na pierwszy miesiąc grzania czy mało?

Edytowane przez Faker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wynik, jak z gotowaniem, CWU i na pierwszy sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie gazu wzrosło mi do 4,6 m3 na dobę z gotowaniem i CWU. Teraz też widzę, że kocioł przewymiarowany (min moc to 4,3kW). Pobór gazu to ok 7 litrów na min przy mocy minimalnej. Na kotle ustawiona temp w obiegu CO 45*C, po jakimś czasie rosła do 47*, a powrót do 43*-44* i pompa pracowała już na maks obrotach. Wczoraj przestawiłem kocioł na 50*, pobór gazu taki sam, natomiast temp powrotu utrzymuje się na 42* oraz pompa pracuje na ok. 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dom - grzanie od miesiąca tj. od 15 października. Zużycie gazu: 15.10-16.11. - 171 m3. Temperatura w domu 21 st. + CWU + kuchnia gazowa. To dużo na pierwszy miesiąc grzania czy mało?

Zależy jeszcze co tam za dom grzejesz , jak masz w profilu opis domu to na taptaklu nie widać, więc nie wiem, ale wynik nie jest zły jak na wilgotny dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie spalanie w ciągu doby wtorek/środa 3.5m3 (CO+CWU). Do tej pory od 30 pażdziernika spaliłem 38m3. Temperatura w domu 21'C. W ostatni weekend odpalony kominek dla klimatu 25'C sauna :), nie do wytrzymania. Grzejemy od początku marca 2017. Spaliłem 334m3 gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze co tam za dom grzejesz , jak masz w profilu opis domu to na taptaklu nie widać, więc nie wiem, ale wynik nie jest zły jak na wilgotny dom.

 

Mam w profilu, ale skoro nie widzisz to przekleję z profilu:

  • Co ogrzewam?
    130 m2 - parter z poddaszem. Ocieplenie: podłoga - 10 cm styropian, poddasze - 25 cm wełny, ściana - 15 cm styropian. Okna 3 szybowe pasywne.
  • Instalacja
    Dom - 2017 r. - Parter - 65 m2 podłogówki + 1 grzejnik łazienkowy. Poddasze - 5 grzejników + 15 m2 podłogówki - łazienka. Sterowanie pokojowe i pogodowe - Junkers/Bosch + Moduły MM100 + Zestawy pompowe ze sprzęgłem hydraulicznym + CWU 200 l.
  • Kocioł
    Junkers ZSB 24-5C
 
Zobaczymy jak będzie wyglądać spalanie w kolejnych miesiącach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dom - grzanie od miesiąca tj. od 15 października. Zużycie gazu: 15.10-16.11. - 171 m3. Temperatura w domu 21 st. + CWU + kuchnia gazowa. To dużo na pierwszy miesiąc grzania czy mało?

U mnie od 13.10-16.11 - 140,6m3, też pierwszy pełny miesiąc grzania + CWU. W domu 22 stopnie.

Edytowane przez Xerol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie spalanie w ciągu doby wtorek/środa 3.5m3 (CO+CWU). Do tej pory od 30 pażdziernika spaliłem 38m3. Temperatura w domu 21'C. W ostatni weekend odpalony kominek dla klimatu 25'C sauna :), nie do wytrzymania. Grzejemy od początku marca 2017. Spaliłem 334m3 gazu.

Jakieś niesamowite, tylko 38m3 za 17 dni, ja tyle na samo cwu wypalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lubisz długie kąpiele albo masz dużą rodzinę :). U mnie na CWU (ja I żona) idzie 15m3 miesięcznie. Do tej pory od 30 października na dzień dzisiejszy (20.11.2017) zużyłem 45m3 gazu. Wieczorem w weekend palenie kominkiem co daje w tym miesiącu 6 razy. Nie mam rozprowadzenia ciepła więc aby zachować komfort nie da się w nim palić non stop dla oszczędności gazu. Jest to jednak dom szkieletowy więc niestety ciepło z kominka się nie akumuluje. Następnego dnia z rana przy przy mrozach na zewnątrz i tak piecyk mi się odpala. Pewnie gdyby nie palenie kominkiem to wyszłoby coś około 65m3. Ostatnie weekendy były jednak ciepłe więc mogłem sobie pozwolić na palenie drewnem. Temperaturę gdy jesteśmy w domu mam ustawioną na 21°C. Pomiary w pomieszczeniach to salon i kuchnia 22°C, łazienki 24°C, sypialnie 20°C, garaż 15°C, kotłownia 18°C. Temperatura gdy jesteśmy w pracy ustawiona na 19°C. Temperatura nocna 19°C ale chyba jeszcze od września do tej temperatury nie spadła.

Pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie to by chcieli tak jak z samochodami , 3litry pojemności  z 500KM a  spalanie 5l na sto  kilometrów!! to samo dotyczy kotłów które ogrzewają nie ocieplone budynki z minionej epoki. energia nie bierze się z niczego dzięki izolacji da się jedynie spowolnić jej przepływ ot cała filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ostatnie dni spalanie od 4,5 do 7m3.

Dzisiaj 7m3 za 24h w domu 22,3-22,5. 9 startów palnika i piec pracował 20h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

124m3 = 248PLN + dwa palenia w kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.