Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

A możesz podać jakieś żródło tego oficjalnego przelicznika czy tak sobie wymyśliłeś.

W ogóle nie wiem skąd się wzięły te mity o drogim ogrzewaniu propanem, widziałem kiedyś (nie mogę teraz tego znaleźć) notowania detaliczne płynnego to każdego roku można było kupić poniżej 2 zł za litr.

Wracając do przelicznika

https://www.e-petrol.pl/wiedza-i-porady/lpg/nosnik-energii

http://www.chemgaz.pl/7_baza_wiedzy/18_wlasciwosci_gazu_plynnego

http://www.tanipropan.pl/propan-a-gaz-ziemny  dobrze wyliczone tylko ceny nieaktualne

http://www.forumbudowlane.pl/instalacje-gazowe/analiza-zuzycia-gazu-ziemnego-vs-propan-t58268 inne forum gdzie użytkownik Greengaz wytłumaczył łopatologicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie coś mi się wydaje że np. za 10 lat nie będzie wyjścia tylko trzeba będzie grzać gazem . Poczytałem dziś o ustawach antysmogowych. Wyjścia pewnie nie będzie dlatego warto inwestować w izolacje.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sezonie grzewczym jak było w ciągu dnia 15 mrozu a w nocy dobijało poniżej 20 to kocioł chodził non stop bez obniżania temperatury na noc i potrafił wciągnąć około 15m3 gazu na dobę. Podczas normalnej zimy -5 w dzien i -10 w nocy łykał około 8 do 10m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15m³ przy cenie 2 zł za metr to równowartość około 35 kg węgla . Jakbym chciał caly czas utrzymywać stałą temperaturę to jest mało . Tak obliczając i porównując wychodzi na to że w zasadzie chodzę do mojego kopciucha i macham za darmo.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za październik wychodzi niż 215 m3 gazu.

Budynek z lat 60 klocek piwnica pod całym domem i strych . Gotowanie na dwóch kuchenkach i grzanie wody do łazienki. W kuchni nam elektryczny podgrzewać wody pod szafka. Temp 22 do 23 st.

Styropian 8 cm na elewacji i 10 cm na strychu pod wylewką.

Myślę że to trochę dużo gazu poszło jadę pierwszy sezon.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez irys2580
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 m2 (w tym 25m2 garaz i kotlownia) calosc podlogowka. W domu 22stopnie.

 

Podloga 10cm styropian, sciany 20, strop 20, reku, okna 3 szyby + rolety.

Pazdziernik pierwszy pelny miesiac z ogrzewaniem ( mieszkamy og lipca). Poszlo 100m3 z cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny metraż 180m2, domek z poddaszem,, wentylacja grawitacyjna, styropian 15cm, całość podlogowka z wyłączeniem garażu 23m2, okna 2 szybowe, bez rolet i październik wyszedł 118m3 z cwu ustawionym na 42st.

utrzymywane w pomieszczeniach 22.5-23.5st

Edytowane przez esselite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzesień 22m3

Październik 67m3

Z CWU 2+1

 

P.S.

Panowie podawajcie jeszcze region, jak nie macie w opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice bielska-bialej.

 

Mamy bardzo podobne domy jezeli chodzi o metraz i ocieplenie. Ciekawe czy w nastepnych latach, zuzycie gazu u mnie zblizy sie do Twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem i też miałem o tym wspomnieć, a zwłaszcza o reku, czy to jest opłacalne, chyba że patrząc tylko na komfort, to wtedy nie bierzemy tego pod uwagę do oszczędności. Jednak wiele ludzi zakłada reku, bo ma nadzieję że zaoszczędzi krocie, jak mój kolega budował dom to było trzech potencjalnych wykonawców instalacji CO i trafiłem na jednego speca co chciał go wplątać w pompę ciepła P-P i reku, zapytałem go czy ma w domu i może się pochwalić rachunkami, oddał projekt i tyle gościa widzieliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg projektu dzieki reku, przez wentylację tracę tylko 16% ciepła. U mnie decyzja o rekuperatorze została podjęta na samym poczatku budowy. Dlatego mam tylko jeden komin, brak dachowek wentylacyjnych itd. Czy dzieki reku tak strasznie oszczedze, tego nie wiem - wg wyliczen jakas roznica jest. Najwazniejsza dla mnie jest komfort, lazienki bez pary, swieze powietrze caly czas w domu (praktycznie nie otwieramy okien).

 

Napisz jak dlugo mieszkasz, bo nie wiem czy moje wieksze spalanie wynika z wygrzewania domu, czy cos mam do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już 4 sezon ogrzewam, jak szybko budowałeś dom to 2 lata będzie gubił wilgoć. Ja np. tynkowałem w marcu, w maju wylewki a pod koniec listopada już mieszkałem, więc u mnie było sporo wilgoci. Jak bym to zostawił na zimę i się wprowadził np. w lecie to by było dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wyglada wadlsze dzienne zuzycie gazu przy obecnych temperaturach? U mnie 22 stopnie w domu spalanie zcwu przez ostatnie dni ok 5m3/ 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.