Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, jurek72 napisał:

Tu nie chodzi o to jakiego peletu uzywasz ,bo moze się to zdarzyć bez wzgledu na jakość pelletu   . Mechanizm czyszczący tego typu  pracują w dość ekstremalnych warunkach i trzeba  raz na  jakiś czas ,profilaktycznie przeczyscić wszystkie jego elementy ruchome zeby nie byc zaskoczonym podobną jak u ciebie sytuacją ,czyli zablokowaniem się  mechanizmu samoczyszczenia .O tym raczej nie przeczytasz w zadnej instrukcji ,bo wedlug producentów ich "super hiper nowoczesne i samoczyszczace sie kotły pelletowe " nie wymagają czyszczenia ,bo oczywiscie czyszczą się " samoczynnie " . Ale kazdy kto ma swój rozum wie ,że  marketingowy bełkot to jedno ,a prawa fizyki i zdrowy rozsadek to drugie .Gdzieś tu na forum ktoś szukał pomocy bo uwierzył ze za kilkanscie tys kupił kocioł nie wymagajacy czyszczenia i przez dluższy czas go nie czyscil ,a teraz nie może ruszyć fabrycznych "czyszczaków "w wymieniku bo wszystko stanęło

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Nigdy nie czyściłem tego czyszczaka ale teraz co któreś czyszczenie kotła będę także rozbierał palnik i go czyścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z was używa tego pelletu. Jest on certyfikowany EN plus A1 certyfikat od 10.01.2010r. Pytam bo jest w bardzo dobrej cenie 850 złoty za tonę. Taka cena jak na środek sezony i pellet certyfikowany jest super.

2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
5 godzin temu, Trener40 napisał:

 Czujka od Supli jest oddalona od czujki tego czarnego termometru i jakieś 15 cm.  Pozniej zamontuje je obok siebie i sprawdzę czy nadal występuje różnica. 

@Ozi80

Czujki od pół godziny obok siebie,a różnica nadal jest... Nie ma co w nikać w detale... Darowanemu koniowi.... 

20200203_105831.jpg

20200203_105834.jpg

Screenshot_2020-02-03-10-58-40.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38
1 godzinę temu, Daniel1 napisał:

Pytam bo jest w bardzo dobrej cenie 850 złoty za tonę. Taka cena jak na środek sezony i pellet certyfikowany jest super.

Nie znam tego pelletu więc nie pomogę. Jedynie mogę powiedzieć że mimo że sezon w pełni to ceny pelletu w moim rejonie spadły bo mamy ciepłą zimę. U mnie Lava spadła do cen z przed sezonu, widać zapasy mają spore a zapotrzebowanie maleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przed wyjściem do pracy patrzyłem na temperatury.
3 Dsy zaniżają mi o 0,4 stopnia względem tego co pokazuję piec (Zasilanie, za zaworem 4D, powrót).
Dla mnie super.
Jak montowałem czujniki to użyłem pasty termo, którą kiedyś zamówiłem za 3,5zł bo mi brakowało do darmowej przesyłki przy smarcie ;) Może, to poprawiło odczyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

Dla mnie nie jest problemem zaniżanie czy zawyżanie temperatury bo od tego jest kalibracja. Problem jest w tym że ta kalibracja się rozjeżdża. Np. dziś temp w kotłowni inny termometr (obok siebie) pokazuje 22 a mi na supli 20 więc kalibracją jadę +2 stopnie i jest też 22* niby ok, jutro przychodzę do kotłowni mam 22* a na supli tym razem 24 i co robię wracam z kalibracją -2 stopnie i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

Mam cztery i tak się każdy zachowuje, problem z niedokładnością pomiarów jest na dość często poruszany na forum supli, to nie jest tylko mój problem. Generalnie dla mnie sam sonoff to bardzo dobrze działa jako zdalny włącznik  to funkcja do której go skonstruowano, natomiast pomiary temperatury można traktować jako orientacyjnie, te rozjazdy są jeszcze większe w miejscach gdzie temperatura zmienia się dynamicznie np. palnik mam tam trzy pomiary 1.oryginalny z kotła 2. z videgsm i te dwa idą łeb w łeb idealnie zawsze kiedy spojrzysz są równe a ten 3. od supli to mierzy różnie raz jest wyżej niż te dwa raz niżej, generalnie zupełnie niewiarygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej powrócę do mojego pytania z buforem do mojej tekli :) sytuacja moja trochę się rozjaśniła.

Jednak naszło mnie kolejne pytanie, załóżmy że założę sobie bufor + całą instalację, i rzeczywiście będę kocioł będzie działał z optymalną mocą - sprawniej, uruchamiając się rzadziej, rzadziej również czyszczenie itp.

Jednak będę miał także bojler na CWU, która ogrzewana będzie z tego samego kotła, czy podgrzewanie ciepłej wody nie zniweluje mi czasem wszystkich zalet bufora ciepła? Dodam że korzystam z wody normalnie, rano 2 prysznice, na wieczór kąpiel 2 dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

@marcinb2019  A co powiesz na bufor taki z wężownicą która przepływowo podgrzewa wodę. Takie bufory są nieco droższe ale nie trzeba kupować osobnego bojlera dla CWU, który co kilka lat wymaga wymiany ze względu na korozję (powodowaną przez stały napływ świeżej, natlenionej wody). CWU grzana jest przepływowo - znika problem legionelli.

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, ale tu znowu pojawia się problem kosztu całej inwestycji, do zaproponowanego rozwiązania doszedł by koszt kolejnych tys zł.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2020 o 21:23, marcinb2019 napisał:

załóżmy że założę sobie bufor 

Rozważałem też u siebie bufor.Ale po testach grzania kotła od termostatu który wisi w części domu  z ogrzewaniem podłogowym sobie odpuściłem.

Moim zdaniem za pieniądze które miałbyś wydać na bufor lepiej kupić małej mocy klimatyzator.Zapewniam,że szybko docenisz jego zalety zarówno teraz do szybkiego grzania jak i latem do chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządną klimę Kaisai z Wifi kupisz za ułamek kwoty bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
W dniu 4.02.2020 o 07:25, Gang napisał:

Dziś przed wyjściem do pracy patrzyłem na temperatury.
3 Dsy zaniżają mi o 0,4 stopnia 

Jeżeli masz rezystor 4.7 k, to zmień na 3.3 k. Zrób ponownie kalibrację i porównaj... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz cofkę jak sam zauważyłeś. Albo masz za mały ciąg kominowy, albo gdzieś przytkany kocioł lub jak u znajomego, komin poniżej kalenicy, dom przy ścianie lasu i przy zachodnim wietrze robiło mu tornado w kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, eliks napisał:

Masz cofkę jak sam zauważyłeś. Albo masz za mały ciąg kominowy, albo gdzieś przytkany kocioł lub jak u znajomego, komin poniżej kalenicy, dom przy ścianie lasu i przy zachodnim wietrze robiło mu tornado w kominie.

Od czego zacząć? Jak to sprawdzić? Na kominie mam regulator ciągu ten smartflow, zawsze było Ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Najpierw sam oceń sytuację...

P. S. Nie cytuj ostatniego posta, bo dostaniesz opitol :) 

Można też zdjąć czopuch i tam również zobaczyć czy nie nazbierało się syfu... 

Edytowane przez Trener40
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.