Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Trener40

Nagraj kawałek filmiku. Jeżeli to będzie rzeczywiście motoreduktor, to tylko wymiana, ale nie martw się. Jeszcze ze dwa sezony popracuje. Możesz go rozkręcić, przemyć i od nowa nasmarować smarem ( takim do 200*)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2020 o 11:27, lukasyn napisał:

U mnie terkotało bo szedł rezonans na obudowę palnika. Zdejmij obudowę i wtedy sprawdź czy będzie ciszej

Właśnie przy zdjętej obudowie też terkocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, IzaTom napisał:

@okman ty masz problem z głośna praca dmuchawy( udało Ci sie rozwiązać?)a u mnie teraz ślimak głośno chodzi, a bardziej chyba silniczek ślimaka.

macie pomysł co z tym zrobić?

Na razie nic nie tykam jeżeli chodzi o dmuchawę.Niech się skończy sezon.Nie jest to jakiś głośny terkot.Raczej interesuje mnie to,czy mogą być tego jakieś następstwa.A jeżeli chodzi o ślimak,to właśnie kiedyś pisałem że głośno pracują w tych naszych palnikach.A wiem że tak głośno pracują,bo co jakiś czas ktoś wrzuca filmik z pracy swojego kotła i słychać właśnie że ślimak głośno pracuje.Poniżej nagranie pracy mojego ślimaka.Tak pracuje od samego początku.W momencie gdy spycha pellet do palnika, brzmi to jak jakiś zgrzyt.Dlatego zadałem kiedyś na tym forum pytanie czy wszyscy tak mają czy to tylko u mnie.Nie pamiętam czy uzyskałem jakąś odpowiedź.Może teraz?I teraz pytanie czy Tobie chodzi o ten właśnie zgrzyt w momencie przekręcania się ślimaka,bo wcześniej pracował cicho,czy może zgrzytał od samego początku tak jak u mnie,a teraz dodatkowo wydaje jakieś dziwne odgłosy.Nagraj pracę Twojego ślimaka i wrzuć tutaj.W nagraniu poniżej pracę ślimaka słychać od 4 sekundy,najpierw sypie się pellet.Napiszcie proszę czy u Was ślimak pracuje też z takim zgrzytem?

Głos 009.m4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony ład i porządek, wszytko przemyślane z drugiej strony, jeśli dobrze kojarzę to projekty domów Delicja mają około 100mkw pow użytkowej a wrażenie jest jakby nagranie pochodziło z kotłowni małego bloku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam ze tak pozno ale było wiele innych rzeczy na głowie. Film tego nie obrazuje do końca ale dźwięk jest głośny. Czy to nie jest na gwarancji? 

Oprócz tego wczoraj doszło do dziwnego zjawiska. Pompę od cwu skręciło i oczywiście nie działa teraz:/ Ta po lewej na zdjęciu. Jeszcze pompka obiegowa do wody mocno strzela. Wszystko sie psuje! Coś można zrobić? Czy tylko wymiana?

11E715F6-9B99-4684-B62A-76D766985D03.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było zdjąć obudowę i sprawdzić czy coś się nie poluzowało i czy czasami nie wpada w rezonans. Jeżeli wszystko będzie ok, to możesz reklamować Motoreduktor o ile nie minęło 2 lat od zakupu. 

Co do pomp nie będę się wypowiadał... 

 

Edytowane przez Trener40
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety... Jak skończy się sezon, to go zdemontuj i rozbierz na czynniki pierwsze. Umyj wszystko  rozpuszczlnikiem/ benzyna ekstrakcyjną i kup smar *200 st C. Smaru naładuj dość sporo, ale nie na max. Jest szansa, że będzie pracował ciszej... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
I ktory lepszy ? Który to który? 
Po prawej olczyk. Piękna trocinka. Cena 950 w worze. No name 710 w big bagu. Ten no name ok tylko więcej popiołu i częstsze czyszczenie musiałem ustawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.04.2020 o 13:54, IzaTom napisał:

 

Witam, tak wygląda ślimak po paleniu peletem z Leroy Merlin. Kupiłem na szybko w sobotę 3 worki Pelleegrino z jakimś syfem najwidoczniej i coś takiego się stało. 

IMG_20200615_212423.jpg

IMG_20200615_212427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiarygodne.Jakim cudem tak się pozwijał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Okman napisał:

Nie wiarygodne.Jakim cudem tak się pozwijał!

Nie wiem sam jestem zdziwiony naszczesccie gwarancja jeszcze obejmuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Trener40 napisał:

Dziwne, że przy " zwijaniu" tak grubego ślimaka nie spalił się motoreduktor... 

Wątpię, że to wina peletu... Raczej wada fabryczna, która akurat trafiła na pellet z Merlina... 

A czy może się taka sytuacja powtórzyć jeśli tak to jak zabezpieczyć ślimak? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.06.2020 o 23:08, Trener40 napisał:

Dziwne, że przy " zwijaniu" tak grubego ślimaka nie spalił się motoreduktor... 

Wątpię, że to wina peletu... Raczej wada fabryczna, która akurat trafiła na pellet z Merlina... 

Kupowałem pod koniec tego sezonu grzewczego na szybko pelet w OBI- kilka worków. W środku był duży kamień! Mam foty, złożyłem reklamacje i dostałem zwrot 30% zakupu...

tak więc wszystko może się zdarzyć.

 

w tym sezonie wentylator tez zaczął mi głośniej chodzić...

 

 

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pewnie będę pierwszy z zapytaniem o pellet ale już najwyższy czas na jego zakup. Czy ktoś z kolegów palił już tym pelletem mam okazję kupić go w przyzwoitej cenie. Waham się przed zakupem bo nigdy nim nie paliłem a planuje kupić od razu 5 ton.

Jest to Pellet golt - certyfikat ENplus A1

pel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona grzałka, albo niedrożny kanał nawiewny gorącego powietrza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzesiek2006 napisał:

Witam co może być za przyczyna że palnik po otrzymaniu peletu nie odpala się, palnik wyczyszczony. 

Godzinę temu, Outsider napisał:

Uszkodzona grzałka, albo niedrożny kanał nawiewny gorącego powietrza .

A gdzie się znajduje ten kanał nawiewny gorącego powietrza. Dzięki za pomoc Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzesiek2006 napisał:

palnik wyczyszczony. 

Gdybyś czyścił cały palnik, to nie pytał byś się gdzie jest kanał nawiewny, bo też pewnie być go wyczyścił o ile byłby zapchany.  

Raczej wyczyściłeś tylko ruszt i na tym koniec. 

W starowniku masz coś takiego jak " test zapalarka". Robisz Włącz i powinno być słychać cyknięcie przekaźnika w sterowniku. Jeżeli cyknie, to sprawdź paluchami czy grzałka robi się gorąca, ale najpierw musisz dobrać się do grzałki, a skoro palnik był czyszczony , to wiesz jak się do niej dostać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.08.2020 o 14:06, Trener40 napisał:

Ja akurat tym nie paliłem, ale nasz forumowy kolega @besix zakupił 3 ( lub 2 tony- nie pietam dokładnie) . To też leden z lepszych produktów w tym kraju,a tak na marginesie : po ile możesz go kupić? 

Mam okazję go dostać po 850 zł wraz z transportem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.