Skocz do zawartości

Daniel1

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  249
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutralny

O Daniel1

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wielkopolskie

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom ok 140m2 użytkowe - grzejniki. Docieplenie styropian 5cm. Poddasze wełna mineralna 2x10cm.
 • Instalacja
  zawór 4D, oddzielna pompka CO, oddzielna pompka CWU - boiler 200 litrów
 • Kocioł
  Tekla Tytan Bio 20 kW - sterownik slim, czujnik pokojowy, czujnik pogodowy

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Panowie czy jest możliwość korekty temperatury czujnika zewnętrznego taka jak do czujnika temperatury wewnętrznej.
 2. Panowie czy jest możliwość korekty czujnika zewnętrznego taka jak do czujnika temperatury wewnętrznej.
 3. Podając tą wartość opałową i potencjał palnika z przeważenia pelletu sterownik podczas pracy pokazuje w zakładce palnika z jaką teoretyczną mocą pracuje palnik.
 4. Kiepsko ten wykres wygląda, sporo tych rozpaleń. Na taką pracę kotła jest tylko jedno wytłumaczenie. Za małe zapotrzebowanie instalacji na ciepło i dochodzi do przegrzania nawet przy minimalnej mocy. Można jeszcze spróbować zmniejszyć podawanie lub włączyć modulację skokową.
 5. Niestety nie miałem możliwości wypuszczenia tej rury aż 2 metry ponad grunt. Dokładając rękę do wylotu rury czuć przepływ powietrza więc chyba w jakiś sposób spełni swoje zadanie.
 6. Panowie czy taka budowa zetki jest odpowiednia. Jest ona wykonana z kanału wentylacyjnego Fi 150 i zakończona od zewnątrz kratką. Kocioł znajduje się około 2 metrów od jej wylotu.
 7. Kupując kocioł firmy Tekla dokonałem świadomego i odpowiedzialnego wyboru. Kocioł jest zgodny ze wszelkimi specyfikacjami i normami jakimi jest opatrzony. Moje zastrzeżenia co do mocy palnika zostały wyjaśnione i okazały się bezzasadne. Wszystkie słowa krytyki wobec kotła i firmy Tekla było podyktowane zburzeniem i są nieprawdziwe.
 8. Do wszystkich których mogłem urazić. Pracowników firmy Tekla, forumowiczów. Wycofuje wszystkie słowa krytyki które kierowałem pod adresem firmy Tekla. Wycofuję się z chęci stworzenia strony www która miała by naruszyć dobre imię i zaufanie w/w firmy. Wszystkie sporne rzeczy zostały wyjaśnione i są zgodne ze stanem faktycznym Przepraszam za moje słowa Właścicieli i pracowników firmy i wycofuję się z działalności na rzecz tego forum. raz jeszcze PRZEPRASZAM
 9. Zaraz pewnie napiszą tu inni - widziały gały co brały. Ale nie każdy przed zakupem kotła musi być fachowcem czy instalatorem. Kupując produkt oczekujemy jego jakości.
 10. Okman - możesz wysłać mi fotkę końcówki od odkurzacza jakiej używasz ja mam kilka i zarąbiście ciężko jest nimi odkurzać w środku tego górnego wymiennika. Masz przerwę między tymi górnymi płytami po ich ułożeniu?
 11. Okman - Sporo masz tego syfu i sadzy w kotle i to zaledwie po wypalaniu 140 kg pelletu. Powiedz mi czy te płyty co są posadowione na tych stojakach w środku kotła sięgają ci do samego tyłu kotła i prawie pod drzwiczki. Jaki masz sposób na czyszczenie tego górnego wymiennika aby dojść do jego zakamarków.
 12. Zasypując inny pellet niż ten który był prawidłowo zważony techniką którą opisałem, licznik musi pokazywać ci źle. Każdy pellet ma inną gęstość co za tym samym idzie wagę. Nie można przy zmianie pelletu patrzyć na licznik i z niego spisywać. W zależności od gęstości pelletu w danej jednostce czasu poleci go inna ilość. Dlatego należy go ważyć aby niejako określić jego gęstość i to ile w danej jednostce czasu podajnik jest w stanie go podać. Mam nadzieję że dobrze wytłumaczyłem kolegą dlaczego trzeba po każdej zmianie pelletu go ważyć a nie spisywać z licznika.
 13. Robiąc tak jak opisałem i sprawdzając później spalanie po wsypanych workach to co pokazuje sterownik jest adekwatne do tego co ubywa z zasobnika.
 14. Nie wiem za bardzo o jakiej wadze w palniku, podajniku piszesz. Ja podczas ważenia sypię pellet do reklamówki przez 10 minut. Ważę go przy pomocy wagi kuchennej i mnożę otrzymany wynik razy 6. Otrzymaną wagę wpisuję do sterownika. Kaloryczność pelletu odczytuję z worka i również wpisuję w sterownik.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.