Skocz do zawartości

Daniel1

Forumowicz
 • Zawartość

  59
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O Daniel1

 • Tytuł
  Rozkręca się

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wielkopolskie

Informacje o ogrzewaniu

 • Kocioł
  Tekla Tytan Bio 20 kW

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. A kociołek mam Tekla Tytan Bio 20 kW
 2. Sterownik mam slim a współczynnik korekcji ustawiony na 10. Co to ten współczynnik korekcji?
 3. Panowie powiedzcie jakie muszę zmienić ustawienia aby mój kociołek chodził bez wygaszania. Zamontowałem kilka dni temu czujnik pokojowy CTP-02R. Załączyłem go na sterowniku jako CTP2, załączyłem stałą pompę. Jak kocioł osiągnie zadaną temperaturę w pomieszczeniu lub ją przekroczy to zamyka zawór 4D a co za tym idzie zaraz się przegrzewa i wygasza. Dlaczego wyłącza się pompa i zamyka zawór a nie tylko obniża temperatura grzejników i wszystko chodzi dalej płynnie.
 4. Daniel1

  Ustawienia Kotła Tekla Tytan Bio 20 Kw

  Panowie proszę o pomoc. Od miesiąca jetem użytkownikiem kotła Tekla Tytan Bio 20 kW. W instalacji mam zawór 4D. Ogrzewam dom 150 metrów - grzejniki. Sterownik to Estyma Slim. Mam kilka problemów z tym kotłem. 1. Na ruszcie poniżej palnika gromadzi mi się lekko zbrylony popiół zamiast spadać niżej i często muszę go przegarniać. 2. Kocioł często mi się wyłącza gdyż przekroczy o 5 stopni zadaną temperaturę. 3. Spore spalanie ok 30 kg na dobę. Moje nastawy - podawanie 3,2 - powietrze max 80 - powietrze min 50 - histereza 10 Temperatura nastawiona na kotle 60 stopni na CO 40 stopni. W instalacji nie ma czujnika pogodowego ani pokojowego.
 5. Panowie jakie sterowanie temperaturą CO jest lepsze i bardziej ekonomiczniejsze jeśli chodzi o spalanie. Danfos przy każdym grzejniku i stała temperatura ustawiona na kotle czy czujnik pokojowy.
 6. Panowie możecie pomóc w wyborze sterowania ogrzewaniem CO. Czy zamontować przy każdym grzejniku danfos i na sterowniku ustawić stałą wysoką temperaturę czy użyć czujnika temperatury pokojowej. Mój kociołek to tytan bio 20 kw a ogrzewam 150 metrów. Jaki wybór będzie bardziej ekonomiczniejszy jeśli chodzi o spalanie.
 7. Witam wszystkich posiadaczy w/w kociołka. Jestem jego użytkownikiem od 2 miesięcy i mam kilka problemów z ów piecykiem. 1. Kociołek często mi się wyłącza. Dochodzi do temperatury zadanej tj. 60 stopni przekracza ją o 5 i następuje wygaszenie. Na obecną chwilę poradziłem sobie z tym ustawiając pompkę od CWU która odbiera nadmiar temperatury z kotła ale to rozwiązanie na krótką metę. Wolał bym aby kocioł poprze modulację i dobrze dobrane nastawy pracował płynnie. 2. Kolejnym moim problemem jest osadzanie się sadzy wewnątrz kotła. W instalacji kominowej mam regulator ciągu Darco nastawiony na 15 Pa i powrót na poziomie 40-50 stopni. Zapraszam wszystkich posiadaczy w/w piecyka do zabierania głosu i przekazywania swojego doświadczenia mniej doświadczonym użytkownikom
 8. Okman- Przy tak małym progu widoczności płomienia nie masz problemu z rozpalaniem i tak małej dmuchawie nie wygasa ci samoczynnie w palniku.
 9. Okman - możesz mi podać twoje ustawienia. Podawanie, powietrze, moc palnika.
 10. Okman - możesz mi podać twoje ustawienia. Podawanie, powietrze, moc palnika.
 11. Spróbuje opisać mój sposób z pompą CWU. Temperaturę na kotle mam ustawioną na 60 stopni na boilerze 63. Histereza CWU na 1 stopień delta temperatur na 2 stopnie. Temperatura w boilerze nigdy nie osiągnie temperatury zadanej gdyż pompa załącza się na bardzo krótki okres przemiesza trochę wodę i to starczy aby kocioł trochę się schłodził i nie wygaszał.Ten sposób mam już od tygodnia i chodzi spoko co można zobaczyć na moim wcześniejszym wykresie.
 12. Jakie parametry głównie zmieniłeś aby kocioł się nie przegrzewal. Ja także miałem z tym problem i rozwiązałem to tak że gdy brakuje dwuch stopni do przegrzania to załącza się pompa cwu i odbiera nadwyżkę z kotła. Jak wygląda twoje palenisko masz w nim sadze przy czyszczeniu.
 13. Okman - powiedz czy nie miałeś problemu z przegrzewaniem kociołka i częstym jego wyłączaniem.
 14. Ja ustawiłem na 50 stopni żeby danfosom nie zabrakło ciepła. Taki rodzaj instalacji bez czujników zalecił mi instalator twierdząc że gdy w mieszkaniu nie ma podłogówki to to jest najlepsze rozwiązanie gdyż można w każdym pomieszczeniu trzymać inną temperaturę.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.