Skocz do zawartości

Daniel1

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  163
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O Daniel1

 • Tytuł
  Stały Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wielkopolskie

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom ok 140m2 użytkowe - grzejniki. Docieplenie styropian 5cm. Poddasze wełna mineralna 2x10cm.
 • Instalacja
  zawór 4D, oddzielna pompka CO, oddzielna pompka CWU - boiler 200 litrów
 • Kocioł
  Tekla Tytan Bio 20 kW - sterownik slim, czujnik pokojowy, czujnik pogodowy

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Testowałem już kiedyś rzadsze wyłączanie - trochę lipa. Teraz kocioł popracuje około godziny zagrzeje dom i stoi sobie około trzech godzin. Takie cykle ma 5 - 6 razy na dobę. Spalanie pelletu około 21 - 23 kg/dobę. W domu temperatura nie spada poniżej 22,5 stopnia a CWU 200 litrów 60 stopni przez całą dobę.
 2. Nie jestem pewien czy przy tych ustawieniach kocioł by mi się wyłączał jak teraz. Jak na zewnątrz nie mam mrozów to takie wyłączanie kotła daje spore korzyści, mniejsze spalanie. Przy ustawieniach z ( CO - ustawiane pogodowo ) kocioł chodził by pewnie cały czas.
 3. Do tej pory myślałem że względem krzywej grzewczej którą ustawia się względem temperatur -20 ; -10 , 0 , 10 .
 4. Jak włączę tryb pogodowy CO to temperatura grzejników będzie ustawiana względem krzywej grzewczej. Na tą chwilę jak mam stałe CO i współczynnik korekcji ustawiony na zero to przy spadku temperatury w domu grzejniki rozkręcają mi się na 47 stopni, nagrzewają szybko dom i kocioł stoi kilka godzin. Jakie korzyści uzyskał bym przy trybie pogodowym.
 5. Czyli im będę dawał wyższy współczynnik korekcji tym agresywniej będzie mi zmieniał temperaturę na CO.
 6. to jeśli przy moich obecnych ustawieniach zmienię współczynnik korekcji z zera na powiedzmy 10 to sterownik zacznie mi wyliczać temperaturę CO.
 7. Mam czujnik temperatury zewnętrznej i wewnętrznej (pokojowy). CO jest ustawione w trybie pracy ręcznej a kocioł w trybie automatycznym.
 8. Współczynnik korekcji mam ustawiony na zero. Masz rację trochę długie to zdanie :-). Powiedz mi jeszcze jedno. Dlaczego sterownik sam nie wylicza i nie zmienia temperatury CO tej którą puszcza na grzejniki cały czas jest na 47 stopni?
 9. Pisałem iż temperatura komfortowa jest ustawiona na 23,2 stopnie a grzejniki aby ją osiągnąć po odpaleniu kotła rozkręcają się do 47 stopni. Kocioł w trybie automatycznym przy grzaniu mieszkania i grzejnikach na poziomie 47 stopni ustawia mi się na temperaturę 57 stopni. Jest jakiś parametr którym możemy regulować o ile kocioł w w\w trybie pracy będzie miał wyższą temperaturę od tej ustawionej na grzejnikach. Gdy kocioł grzeje mi CWU to wysokość temperatury na nim reguluje się deltą. W opcjach CO takiej delty niema.
 10. Panowie mam pytanie. Mój kociołek pracuje w trybie automatycznym.Temperatura komfortowa ustawiona jest na 23,2 stopnia i histereza na 0,6. Po spadku temperatury w mieszkaniu względem zadanej histerezy kocioł odpala się i na grzejniki idzie mi cały czas aż do osiągnięcia zadanej temperatury w domu 47 stopni a na kotle ustawia się 57 stopni. Jaki parametr należy ustawić aby na kotle ustawiała mi się inna temperatura niż te 10 stopni więcej niż zadane na grzejniki.
 11. Jak by ktoś chciał sobie także podpiąć czujnik temperatury powrotu to dostałem odpowiedź z Tekli. Podpinamy go pod piny 39 - 40.
 12. Pytałem bo nie byłem i nadal nie jestem pewien tych pinów, dlatego wysłałem zapytanie do Tekli. Jak zwał tak zwał każdy wie o co chodzi.
 13. Jak to nie ma jak JEST. Jest to zwykła sonda temperaturowa CT2A jak się nie mylę podpięta pod piny 39, 40.
 14. Panowie mam prośbę mógłby mi ktoś podać w jakie pony należy podłączyć czujnik ochrony powrotu panel Igneo Slim.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.